Děsivé proroctví se naplňuje. Do Portlandu přichází sám Ďábel, aby si odvedl nevěstu. A nejen ji... Nick a Eva bojují se Zerstörerem, Ďáblem, a snaží se mu sebrat jeho berlu, která je evidentně mocná. Ostatní v našem světě se mezitím snaží dostat je jakkoli zpátky, až zjistí, že Nick jako Grimm dokáže jako jediný dostat Ďábla na tento svět, proto ho lstí Ďábel dostal do světa za zrcadlem. Děsivé proroctví, o kterém mluvila Renardova známá Dasha, se naplňuje, když Diana nepozorovaně otevře portál. Ďábel přichází do Portlandu a plánuje si se sebou odnést dětskou nevěstu, Dianu. Ve snaze ji ochránit se Nick, který se s Evou vrátil portálem také, kapitán Renard a Adalind vydávají na místo, kde Nick poprvé vyšetřoval jako Grimm, aby připravili plán na závěrečné střetnutí. Diana má pak sen, ze kterého zjistí, že Ďábel chce i Kellyho. V bylinkářství mezitím Monroe, Eva, která po projití portálem už není Hexenbiest, a Rosalee zjistí původ klacíku. Je to chybějící kousek z biblické nezničitelné berly, která se prolíná historií, a kterou má nyní v držení Ďábel. V bylinkářství se náhle objevuje i Trubel a pomáhá ostatním, aby se Ďábel nezmocnil klacíku. Hank a Wu jsou zatím povoláni k případu několika vražd, kterých se dopouští Ďábel na své pouti za Dianou, Kellym a klacíkem. Během jedné rvačky Ďábel zabije Wua a Hanka. (TV Prima)