U Nicka s Juliette je na večeři Rosalee s Monroem a ke stolu s nimi zasedne i Trubel. Postupně začne vyprávět o své minulosti, o tom, když poprvé uviděla Wessena a ten jí řekl, že je Grimm. Nikdo jí nevěřil, takže byla buď ve vězení, nebo v léčebně, vystřídala pěstounské rodiny. Před Nickovým domem stojí muž, který mu vzápětí zavolá, odmítne říct kdo je a řekne, že zavolá později. Pak odjede do hotelu, kde na něj v pokoji čeká jeho otec. To on chce s Nickem mluvit, ale syn Josh nechce rušit někoho, koho neznají, a otce nebere moc vážně v tom, že je to velmi důležité. Na pokoj zaklepe údržba a otec odmítá otevřít, ale syn otevře a do pokoje vtrhne muž. Otec ho zabije a snaží se synovi vysvětlit, že muž byl Wessen, ale Josh už má otcových výmyslů dost. Otec mu ukazuje tetování, které má muž na dlani a které je známkou příslušnosti k Veratu. Znamená to, že přijdou další a on i syn musí zmizet. Později do pokoje přichází Weston Steward a nachází kolegu mrtvého. Josh s otcem se na noc ukryjí ve starém domě a otec se chce za každou cenu setkat s Nickem. Rána posílá Joshe, aby za ním Nicka přivedl, a dá mu kresbu ze své knihy, aby ji Nickovi ukázal. Josh nakonec rezignuje a jde za Nickem. Ten není doma a Joah ukáže kresbu Trubel, která Nickovi hned zavolá. Ten je zrovna s Hankem u Renarda a prohlíží si fotografie tetování mrtvého muže z hotelu. Jde o symbol Veratu, o zvláštní sekci D, která se zajímá o okultismus a nadpřirozeno. Pokoj, ve kterém byl mrtvý nalezen, byl registrován na Roleka Portera a jeho syna Joshe, hotelové kamery navíc zachytily i Westona Stewarda, který hotel opustil chvíli po Porterových, a Renard je chce všechny najít. Protože se Trubel Nickovi nedovolala, jede s Joshem za jeho otcem. Ten Trubel ukáže svůj kufr plný grimmovských zbraní a knih, a protože umírá, musí vše předat Nickovi. Nemůže to nechat Joshovi, protože ten si myslí, že se zbláznil a vše by po jeho smrti zničil. Požádá proto Trubel, aby se postarala, že kufr dostane Nick a také, aby u vyřídila, že má klíč. Pak se jeho stav zhorší a Trubel s Joshem ho odvezou do nemocnice. Joshovi na mobil zavolá Stewrad a předstírá, že je policista a potřebuje jeho výpověď kvůli incidentu v hotelu. Josh mu řekne, v jaké jsou nemocnici, a on tam se svými muži hned jede. Trubel zavolá Nickovi a řekne mu vše o Joshovi a jeho otci, který je zjevně také Grimm. Nick jede do nemocnice, a když mu chce Porter říct o klíči, zkolabuje. Josh řekne Nickovi o detektivovi, který sem jede a Nick ho varuje, že to není nikdo od nich. Nick vysvětlí Trubel, že klíče mají souvislost s křižáky, kteří byli Grimmové a našli něco, co by nikdo neměl mít. Proto to zahrabali v Černém lese a udělali pár klíčů s mapou, která k tomu místu vede. Hank hlídá na parkovišti nemocnice Porterovo auto, ke kterému právě přišli lidi z Veratu. Přichází sem i Nick a Trubel a všichni společně je přemůžou. Nick pak vezme Joshe, jehož otec zemřel, k sobě domů a vše mu vysvětlí. V otcově holi pak najdou ukrytý klíč, který chtěl Nickovi předat. Jeho otištění na papír vytváří mapu a Monroe připomene starou mapu předků, která znázorňovala Černý les.

Renard stráví noc s Adalind a zaslechne její telefonní hovor, kdy si zjišťuje, jak je Juliette v práci. Později Renard pověří seržanta Wu, aby Adalind sledoval. Ta dojede k Nickovu domu, kde nikdo není, a sebere odtud několik věcí, včetně Juliettina prádla a vlasů z kartáče. Chytne ji při tom Renard a chce po ní vysvětlení, ale ona ho svou silou přemůže a uteče. Když ji večer Renard hledá v jejím hotelovém pokoji, je pryč, a zatímco on pověřuje Wua, aby jí našel, ona provádí rituál za použití věcí, které vzala v Nickově domě. Po jeho skončení se Adalind změní v Juliette. (TV Prima)