Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

JASON_X

Po mém včerejším nadšení z režisérova novějšího horroru Oculus jsem si znovu pustil jeho předchozí Absentii, kterou jsem už před pár lety jednou zkouknul. Tehdy jsem ji nespokojeně mrštil do koše a rychle zapomněl, ale říkal jsem si, že se na ni teď možná budu dívat trochu jinýma očima. A zčásti tomu tak bylo, podruhé jsem k tomuhle filmu vstřícnější a nechápu, že jsem poprvé nebyl, vždyť každý nízkorozpočťák je v současné záplavě komerce dobrý. Nevadí mi, jako některým zdejším uživatelům, že herečky nejsou žádné manekýny, ale obyčejně oblečené prdelaté ženské (hlavně ta kisna těhule), že herci jsou obyčejní chlápci s pleší nebo nadváhou, ale je mi to naopak sympatické. Sympatický je mi i lehce kafkovský příběh, líbí se mi, že někdo umí natočit mysteriózní celovečerák v prostředí jednoho všedního bytu a jednoho všedního bloku městské periferie, a navíc takovým způsobem, že se na něj dá dobře koukat a není to podobný průser, jako třeba Paranormal Activity 1 až x. Film zdobí i zajímavá minimalistická zvuková stopa a já v dobrém rozmaru dávám čtyři, jakožto výraz sympatie k poloamatérské kinematografii s levnými počítačovými triky. ()

JohnCZ

Je to na oko hodně levné (taky to bylo financované z Kickstarteru), točené jakousi digitální kamerou a podomácku sestříhané. Takže yea, veskrze amatérský projekt o pár lidech. Herci se ale snaží, i když se nejedná o žádná esa, a po půlhodině naprosto zbytečných a laciných lekaček, kdy jsem měl film chuť odstřelit do odpadu, se to solidně rozjede. Flanagan začne pracovat s atmosférou a dokáže vyděsit a napnout i za pomocí jednoduchých triků. Absentia jako debut za pár šupů začínajícího režiséra nezklame, jako regulérní film je to spíše lehce podprůměrný kousek. Obsahuje zajímavé nápady, ale jako celek je až příliš táhlý a nejistě zahraný. ()

Šakalík

No tak tohle není horor ani omylem. Já bych to označil za mysteriozní drama, byť o nic dramatického se vlastně nejedná. Film má docela zajímavý příběh, který má slibné, duchařské parametry, jenomže samotné jeho zpracování postrádá jakýkoli náznak napětí či nedej bože strachu. Vše se točí okolo podivného tunelu, v jehož okolí se ztrácejí lidé i zvířátka a uprostřed toho se motá dvojice dívek, které bydlí tunelu na dohled a mají s tím vším tedy co dočinění. Hlavním problémem filmu je, že divákovi VŮBEC NIC neukáže, takže onen démon, nebo co to vlastně je, zůstane jen na jeho fantazii. O co méně se tam děje, o to více se tam brečí, takže je film přeplněn velmi zbytečnými scénami, které jsou úplně o ničem. Možná se tím filmaři snažili snímek přiblížit „běžnému“ divákovi, ale že takové hybridy prostě nefungují, to je už notoricky známá věc. Takže škoda. Tenhle film potenciál určitě měl, ale vyšuměl úplně do prázdna. A tak za zmínku stojí snad jen velmi šikovaná hlavní hrdinka. ;-) ()

AlistairMir

Tricia má peška - před 7 lety jí zmizel manžel. Teď když má být prohlášen za mrtvolku přijíždí jako morální podpora její ségra Callie (v obličeji milá ale ten zadek). Hmm...Když už se rejža rozhodne, že Callie bude osoba co každý den běhá tak by neměl do role obsadit ženu co má zadek jak valach. Možná si říkáte co to řeším, ale mně to opravdu celej film vrtalo hlavou jak může mít takové kladélko když sportuje. Tím dávám ale celkem jasně najevo že mě film moc nezaujal když jsem místo toho kam všichni mizí řešil ten obrovskej zadek. Asi ho měla po ségře, ale ta jako těhule na něj měla právo. No nic jdeme dál. Pokud máte dobrou představivost tak zavřete očka a představujte si co hrozného by tak mohlo ty lidi do toho tunelu unášet. Proč si to máte představovat? Protože je to tak moc děsivé COSI , že to radši neukážou (ale měl by to být brouk či co). PS : Opravdu nic nemám proti lidem při těle ale ten brouk se prostě musel strhnout když je táhnul do toho tunelu...Jen tak na okraj... ()

kritiklon

Tak že je to horor druhořadý kategorie musí být všem jasný již po prvních záběrech. Ale musím uznat, že na "nízkorozpočťák" to bylo dobré a s napínavou atmosférou. Do hlavní role teda mohli dát hezčí a hubenější herečku a ne takovou Mařenu jak odněkud z kravína! Ta se tam opravdu nehodila. I když zas to působilo víc reálně. Ale to je právě ono u většiny hororů na to neni člověk zvyklej - všude se cpou sexbomby. Abych řekl pravdu, ten konec mě překvapil a vůbec jsem nečekal že to tak dopadne. Vše zůstane otevřené a nadále tajemné. Po prvních 30ti minutách jsem předpokládal, že jde o nějakou duchařinu a byl jsem mírně zaskočen a překvapen docela originální zápletkou. 3* za 62% ()

• Mike Flanagan napsal první verzi scenáře během dvou sezení. (Cheeker)
  • Courtney Bell byla během natáčení v sedmém měsíci těhotenství. (Cheeker)
  • Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)