Sexuálna rekonštrukcia

• Česko Sexuální rekonstrukce (viac)

Rachel Weiszovou můžete znát z filmů jako Sestřička Betty, Mumie, nebo Jak na věc. Paul Rudd si zahrál hlavní roli v Pravidlech moštárny. Oba se teď osudově setkali ve filmu režiséra Neila LaButea s příznačným názvem SEXUÁLNÍ REKONSTRUKCE. Studentka umělecké školy Evelyn hledá vhodný objekt pro své zásadní umělecké dílo, kterým chce zakončit svá studia. Tím objektem má být průměrně vyhlížející muž. Přesně tak vypadá Adam, student, kterého Evelyn potká, jak si přivydělává v muzeu jako hlídač v uniformě. Adam se okamžitě do Evelyn zamiluje a jeden ze způsobů, jak být Evelyn nablízku, je přistoupit na její návrh. Adam se stává objektem šokujícího uměleckého pokusu, který má z něho učinit dokonalého muže. (oficiálny text distribútora)

Wormboy

Sam neviem,ako to mam ohodnotit.V priebehu sledovania filmu som mal zvlastne pocity, titulni dvaja herci su celkom slusni, katastrofu predstavuje uloha Adamovho frajerskeho kamarata.Vobec som nepochopil,preco by sa mal Adam s niekym takym vobec kamaratit (okrem toho,ze spolu byvali), nehovoriac,ze herec,ktory ho hral bol priserny. Celkovo film je celkom zaujimavou sondou k tomu,ako daleko moze zajst dnesne "umenie" ako ho niektori "umelci" nazyvaju. Ide vsak o skor priemerne natocenu dramu s celkom slusnym napadom,ale asi nic viac... ()

Pecival

Sledovat příšernou ženskou manipulující stydlivým nerdem, který si vrzl tak jednou v životě (což zrovna nevyžaduje vyšší školu intrik) - to byla pro mě velká bolest. Stejně jako dlouhé dialogy o ničem, navíc s příšerně statickou režií (vypadá to skoro jako kdyby to točili v divadle a jenom občas měnili kulisy). Tři hvězdy dávám za sympatického Paula Rudda a poměrně zajímavý závěr. ()

Enšpígl

Příběh není nějaké celistvé vyprávění, ale jen sled jednotlivých scén. Po sexu samozřejmě ani vidu, ani slechu, za to kecama o hovně by mohl film naplnit Macochu. Bože to je snad jasný, že ženská umí udělat z blbýnka chlapa, na to nemusím poslouchat žádný žvásty ani čekat až si hlavní hrdina přeoperuje frňák. Dojem z celýho filmu naštěstí trošku vylepšila finálová pointa. ()

Jaroslaf

Neskutečně nudný, unylý a předvídatelný film, který zachraňuje pouze konec. Herci jsou nepřesvědčiví, mezi Paulem a mou oblíbenou Rachel to ANI TROCHU nejiskří, kamera je otravně statická, celé je to přespříliš ukecané a v žádném případě by to tu nemělo být v červených číslech. Tomu filmu prostě chybí jakákoliv svižnost, dynamika, styl. Rachel, tady to ani Tvůj půvab nezachránil :( ()

Axis

Paul Rudd si zahrál v prvním hororu své herecké kariéry. Jo ženský číča dokáže utáhnout proti proudu čtyři lodě. V případě Rachel Weisz i tu pátou. 8+/10, nebýt špatně zvolených herců do vedlejších rolí a jisté unylosti v mezi fázi děje šel bych i výš. PS: Závěr bych asi nedokázal rozdejchat a obdivoval jsem hlavního hrdinu jak dokázal provést úkrok stranou. ()

• Natáčelo se od 15. února do března 2002 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Paul Rudd kvôli filmu schudol o približne 11 kilogramov. (U_S_O)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)