Blonďatá bestie

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Záznam premiéry scénického čtení, inspirovaného skandální nahrávkou jednoho politického tlachání. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Sotva hodinový záznam z A studia Rubín, ve kterém se tým kolem Báry Polákové snaží pokračovat v trendu, který nastolil projekt Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej. Dnes už skoro nesrozumitelná politická satira, nikoli proto, že by byla nepovedená, ale čistě proto, že politika je rychlejší > umění. ()

Tom_Lachtan

Slušný náběh ke zrození něčeho ve stylu politického kabaretu, který by se mohl dozajista slušně udržet. V mých očích to celé táhne Barbora Poláková, která je jednou z nejlepších hereček své generace. Docela zajímavé je, že se vlastně jední o záznam premiéry, ještě k tomu hodně horkou jehlou spíchnuté, takže určité nedokonalosti jsou mi putna. Samotná titulní písnička je Nevinná neskutečnej skvost. ♪♫ " johohó, johohó, byl to jenom puč! Tluchoří, ty tchoři, svlíkni mě a tluč! " ♪♫ ()

pools

Škoda té kamery, jinak to byla klasika. Trochu mě mrzí, že si to před představením nepřečetli vícekrát, místy jde vidět, že vyloženě tápají v textu a hledají na kterém řádku skončili. Naštěští, že všichni víme, že to vše bylo nahrané, jinak bych se nesmál, ale opravdu brečel... A Kmentu platí ODS, a Kmentu platí ODS, a Kmentu... ;-) 4.5/5 Za snahu a odvahu se mediálně svézt na živé kauze (I když musím říct, že Ivánek z tohoto nebude) ()

GrungeChild

Výborná komediální satira, skvěle jsem se pobavil. Asi to není pro každého, ale ti herci jsou tak perfektní, že i vcelku "obyčejný" nudný politický text zahrají tak, že se u toho člověk musí smát. Ivánek z toho není a ani nemůže být, jelikož původní text má k rozhovoru mezi dvěma sprostými natvrdlými fotbalovými funkcionáři dost daleko, ale i přes to se z toho povedlo vydupat výbornou srandu. ()

LordSnape

Když tam byl na začátku představení sám Havelka, tak to ještě bylo celkem vtipné, ale jakmile se to rozjelo, nevěděl jsem, zda se autoři snažili o komediální satiru nebo parodii.. Nevtipné, místy zcela zbytečně vulgární a ze všeho nejhorší byly ty písničky. V té poslední, rozlučkové mě Poláková dostatečně přesvědčila, že by prostě zpívat nadále neměla a to ani doma v koupelně. Chudáci sousedi. ()

Mrkvič odpad!

Hodně ubohoučké využití/zneužití politické kauzy. Už jen to čtení a zástupy fotografů dávají najevo to, že jde pouze o zneužití pár dní slávy jedné političky. Proč by se to herci učili nazpamněť, když to do měsíce vyšumí? Navíc na těch textech samotných nic až tak vtipného většinou není. ()

Kalper

Poněkud plytký pokus o zreplikování úspěchu fenomenálního Ivánka. Ten je však ve své podstatě nadčasový a nevyžaduje hlubší znalost korupční kauzy, kterou je inspirován, což se o Blonďaté bestii říct nedá. ()

Lapacka

Zakoupeno v Levných knihách 12. 1. 2011, celkem jsem se bavil, samozřejmě nejvíc při posledním jednání. Je neskutečné, co s tou Kočí vyšlo najevo. Popěvek "Kmentu platí ODS" - ten je opravdu nezapomenutelný. ()

rekkky

Zase až tak velká komedie to není, ale vyskytují se zde světlé momenty při niž se dá s chutí zasmát. Hlavně prostřednictvím Blonďaté bestie (Barbora Poláková), která věrohodně reflektuje politickou kulturu. ()

Olík

Ivánku, kamaráde na politickou notu aneb Kmentu platí ODS. Zábavná satira, která se nebojí tnout do živého, ale zároveň nedisponuje vysokým datem spotřeby. A proto ještě jednou a všichni: „a Kmentu platí ODS a Kmenu platí ODS a Kmentu platí ODS a Kmentu platí ODS“. ()

Oonika

Bohužel dost špatně připravené, ještě by to chtělo chvilku pilovat, jinak to má velký potenciál.. jen to trochu jinak uchopit.. ()

ostravak30

Ze opravdu jednoduše. Jinak si ani tenhle nepovedený paskvil nezaslouží. Tak prvně je třeba podotknout, že záznam je jako by nepřipravený. Či spíše připravený stylem, že se tvůrci dozvěděli hodinu před natáčením, že tohle budou točit. Kamera stojí na nevhodném místě, místy není pořádně slyšet, jelikož smějící se diváci herce slušně přehluší. Zvuk tedy nebyl vyřešen vůbec. Kratinké představení, kde čtyři herci a jeden lékař se snaží nejspíš parodovat politiky stojí za starou belu. Někdy mám pocit, že se diváci smějí z povinnosti. Buď aby neurazili, nebo že je to parodie na komediální šašky, v té době, v parlamentu, a tím pádem se smát musí, či se smějí neboť se smějí všichni ostatní. Klasický dominový efekt. Spousta věcí i hlášek zkrátka nejsou vůbec vtipné. Za řeč stojí pouze píseň Barbory Polákové a samotná Barbora celkem něco hraje. Ale úvodní přednáška lékaře o ho.ně je celkem trapná a z pohledu celé hry absolutně zbytečná. U stolu pak sedí tři herci, mluví ale jen Barbora, Pavelka občas a třetí herec je tam téměř zbytečně. Ukázka je navíc tak krátká, že se až divím, že se diváci vůbec obtěžovali do divadla. Docela by mě zajímala výše vstupného. Zkrátka a dobře, pokus to byl hezký, nicméně tentokrát herci přestřelili...a žel bohu...terč minuli. ()

Berzeger

Mizerná kamera, otravný smích diváků po každém druhém slově, herci, kteří zcela očividně neměli naučený text... Tohle bych toleroval možná dramatickému kroužku nižšího stupně základní školy, nikoliv profesionálům, mezi něž Ondřej Pavelka určitě patří. ()

ZekiZeki

Na tohle se špatně kouká. Ne snad proto, že by to bylo špatně zahrané či zrežírované, ale proto, že je to bolestivá pravda. A ta mi smích na ústech nevykouzlí. ()

Sadova302b50

Velmi slušné, možná ne dokonalé, ale bylo tam několik okamžiků, kdy jsem se opravdu zasmála (nebo jsem možná spíš měla plakat). 3 a 1/2 hvězdy ()