Akční příběh soustředící se na zraněného člověka, který překročí hranici do Mexika s několika miliony dolarů v hotovosti a má v plánu užívat si důchodu v Acapulcu. (Listeroman)

Segrestor

Jo, je to stylistická blbůstka. Ale mně se to líbilo. Sólo pro Scotta Adkinse a Mexiko (zde Bulharsko) rozhodlo a tak přihazuju čtyři hvězdy do banku. Je to jako ve starých Vinnetůovkách, kdy Divoký západ, resp. území Apačů-Meskalerů simulovala jugoslávská Plitvická jezera. Dnes Američani film z Mexika natočí v Bulhrasku za 7 miliónů. Kdo to ale poznal? A že jde vlastně jen o doušek vody nebo odjezd autobusu? To je docela fajn zápletka. Složitý příběh by jen přidal více a více žvanění a to by byl už pohřeb úplný. Mně to vážně stačilo takhle. ()

stuntmanMIKE

Hmmm... zo zaciatku to bola nuda ale potom sa to celkom rozbehlo. Akcia dobra... choreografia bojovych scen taktiez... scena s osetrovanim v bare vykradacka Desperada jak svina... dokonca som miestami uvazoval o stvrtej hviezde pretoze ma to celkom bavilo a dokonca to bolo aj obcas vtipne ale ten zaver.... ten zaver s tymi peniazmi ma doslova a do pismena nasral... takze tento raz 3* ()

Martin741

Priserna hroza. Scenar asi pisal absolvent pomocnej osobitnej skoly ..... neviem si vysvetlit totiz tu uroven demencie a retardacie. Reziser Eduardo Rodriguez asi prilis kukal na filmy ako Sin City alebo na Me Jmeno je Nikdo, lebo sa tu nasli aj prvky tychto snimkov. K tomu priserne dialogy, nudny pribeh. Ako som pisal, ze Christian Slater /True Romance/ mi nikdy nevadil, tak mi po tejto hroze zacina vadit lebo toci jeden hnoj za druhym. Akurat v jednej scene sa trochu zabojovalo, takze odpad sa nekona. 5 % ()

Flaxik

K filmu mě přivedla stejnojmenná skladba od Manowar a jako spousty jiných věcí, které tahle čtveřice vyvádí v posledních letech, i tohle jim mám za zlé. Obsahem filmu je zmatené poskakování, shánění vody, střelba, bordel, dobíhání autobusu, střelba, nějaká ta kopačka, střelba, bordel, konec. Lze doporučit jen opravdu zarytým fanouškům mexických anebo "mexických" exteriérů. Paradoxně tedy nejlepší je skladba El Gringo v závěrečných titulcích. ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný mierne komediálne ladený film so Scottom Adkinsom v hlavnej úlohe. Má obyčajný príbeh o policajtovi z pohraničného oddelenia, ktorého automobil je počas prevozu peňazí napadnutý gangstrami, pričom útok ako jediný prežije a tak sa rozhodne prísť do najbližšieho mestečka, aby sa z neho dostal do civilizácie. Lenže za hranicami nemajú radi Američanov a navyše mestečko je plné gangsterov a tak si musí dávať pozor, aby do príchodu autobusu vydržal a aj s peniazmi. Spracovanie pôsobí veľmi zvláštnym dojmom, ale určite s ním spokojný nie som. Mám rád zápletky, kde sa akčný hrdina dostane do cudzieho prostredia, ktoré je plné zločinu a navyše je na všetko prakticky sám, ale rozhodne nie v takomto prevedení. V tomto filme prakticky o nič dôležité ani nejde, prvá tretina je len o tom, ako sa hlavný hrdina snaží dostať vodu, chytiť autobus, udržať si peniaze, keďže mladá nepoučiteľná zlodejka ho chce okradnúť, ale ešte to stále dokáže pomerne baviť kvôli svojej netypickosti, lebo niečo podobné som skutočne ešte asi nevidel. Lenže druhá tretina je prakticky o tom istom, len sa čiastočne zvýši vplyv gangsterov na dej a keď mu už zlodejka ukradne tašku asi štvrtýkrát, tak mi to už začalo pekne liezť na nervy. Film získa nejaký dej prakticky po viac než hodine, čiastočne sa vyjasní postava hlavného hrdiny, ale to je asi jediný klad, inak je to tak nezaujímavo podané, že to už viac ani nejde, takže nakoniec ešte jedinou časťou filmu, kedy sa už začne niečo diať je tou s prehľadom najhoršou, lebo neobsahuje ani jedinú scénu, ktorá by za niečo stála. Akcie tu nie je až tak moc, ale mám z nej skôr také rozporuplné pocity. V prvom rade je zle natočená, ale presne tým štýlom, ktorý nemám rád. Tvorcovia sa opäť snažili o štýlový akčný film, ale jediným výsledkom je to, že pokazili, čo sa dalo. Nájde sa tu pár súbojov, ale majú úplne jednoduchú choreografiu, Adkins na protivníkov používa hlavne obyčajné údery a občas nejaký ten kop, ktoré sú ale na neho hlboko podpriemerné, takže čo sa týka súbojov tu vôbec nie je o čo stáť. A druhou kategóriou sú prestrelky, sú tu dve, jedna kratšia, priemernejšia a jedna dlhá v strede filmu, ktorá je rozhodne vrcholom filmu, niekoľko minút neustálej akcie, v ktorej Adkins pištoľami, brokovnicou alebo samopalom vystrieľa rovných päťdesiat gangsterov počas toho, ako chce stihnúť autobus, síce aj tu je dosť tých horších vizuálnych prvkov, ale naštastie to nie je až také zlé, hlavne, že to je mimoriadne zábavné a s niekoľkými perfektnými momentmi, hlavne spôsob získania brokovnice, alebo efektný chvat s uzemnením protivníka ukončený strelou do hlavy. Herecké obsadenie je iba priemerné, výborný Scott Adkins, ktorý tu síce nemá moc akčného priestoru, ale len predsa je to ten správny akčný hrdina, ktorému nedokážem nefandiť, dve slušné ženské postavy, aj keď teda zlodejka ma tým neustálym kradnutím dosť štvala, Christian Slater, ale tentoraz v úplne zbytočnej úlohe a slušná postava šerifa. Réžiu a technickú stránku určite chváliť nemôžem, nemám rád tento štýl. Keď už niekto točí akčný film s akčným hrdinom ako Scott Adkins, tak to má byť buď plnohodnotný bojový film plný kvalitných súbojov, alebo čistokrvný akčný film v štýle Van Damma. A nie takéto prakticky až komédie, ktoré sa snažia byť štýlové v každom zábere, s cool prezývkami všetkých zúčastnených, teda až na hlavného hrdinu, ktorý je pre istotu bezmenný a s hromadou vizuálnych nápadov, kde skoro žiadna scéna nie je natočená klasicky, lenže nanešťastie z tých nápadov za niečo stoja možno dva, tri, prakticky z celého filmu sa mi páčil iba pohľad na náboj v samopali. Takže keď si to zhrniem, nie som až tak sklamaný, lebo niečo podobné sa dalo čakať už po traileri, nikdy som nemal rád tieto samoúčelne štýlové akčné filmy, ktoré nakoniec aj tak nevyjdu a to sa nezmenilo ani po tomto filme. Čím dlhšie hral, tak tým ma bavil menej, teda až na tú jednu výbornú prestrelku, ktorá je ale zároveň ukončením akýchkoľvek nádejí na nejaké zlepšenie, keďže po nej už nepríde skutočne nič, čo by stálo za pozornosť. Síce dávam priemerné hodnotenie, ale na tom má hlavný podiel tá jedna prestrelka, prítomnosť Adkinsa, ktorého mám rád a fakt, že som celý čas čakal na to, že sa dej predsa bude musieť rozbehnúť, takže som sa dve tretiny filmu nenudil. Ale keby som si to pozrel znovu, čo sa určite nestane, tak by som hodnotil horšie. 50% () (menej) (viac)

• Natáčení filmu probíhalo v okolí Baton Rouge a Sofie. (Segrestor)
  • Jméno hlavní postavy (Scott Adkins) v celém filmu sice nezazní, ale hned v úvodní scéně je vidět jeho policejní odznak se jménem Johnny Smith. (Heroine)