Britský seriál, který v prostředí jednoho týmu záchranářů ukazuje vše, co k takovému "běžnému" životu na záchrance patří. Péče o lidské životy v nejrůznějších situacích, kolegialita na pracovišti a hlavně vztahy, protože o tom naše životy jsou. A tak se hlavní trio paramediků, Stuart, Ashley a Rachid, neustále vyrovnává nejen s tragikou a komikou života, ale i s dalšími pracovníky integrovaného záchranného systému, kteří jsou občas víc než kolegové.
Seriál je natočen podle knihy Briana Kelletta Krev, pot & čaj. (Madison.Hope)

hellstruck

Jestliže máte po krk ušlechtilých hrdinů v nemocničních seriálech, pak sáhněte po Sirens. Těmhle hochům - gay, cizinec a chlap, kterej si svůj ošklivej ksicht vynahrazuje humorem - není nic svatý. Mrtvole by nejraději strkali prst do zadku, aby ji vyfoukli, tlustá ženská je přítěž a prioritou číslo jedna je dorazit k případu dříve, než hasiči. Zkrátka tak trochu realističtí a méně heroičtější záchranáři, co si neberou servítky. K humoru Misfits to má ale daleko především proto, že ve druhé polovině dílu většinou řeší bolístky a trápení jednoho z nich. A je to skutečně takové klišé, jak si jen umíte představit. Problémy typu "tatínek mě opustil" nebo "nechci umřít sám" strašně nudí a ničí veškerou pohodovou atmosféru. Kromě toho, seriál vlastně ani nemá nějakou zápletku a vtipné hlášky také nepadají příliš často. Po pár dílech tedy dávám ruce pryč. ()

Ant

Sirens jsou politicky nekorektní, bez cenzury, ze života a zábavné. Tahle kombinace je v dnešní době dost nevídaná, a když k tomu přihodíte tak skvělé postavy, jako jsou Stuart, Ashley a Rachid, tak prostě nemůže vzniknout špatný seriál. Mě Sirens velmi mile překvapily a 6 dílů mi tu tentokrát přišlo bolestně málo. ()

noriaki

Ani prvoplánově vtipná, ani za každou cenu pohodová, ale spíš realistická a na vztahy zaměřená dramedie britské provenience. Seriál táhnou výborně napsané postavy. Stuart, Ashley a Rachid jsou napohled povrchní chlápci, ale zdání klame, každý skrývá hluboké nitro a v něm svoje slabosti, tajemství, démony a sny. Práce saniťáka, plná stresu a spánkového deficitu je přímo pozvánka na okružní jízdu do jejich duší, a scénáristé toho dokázali využít. Už první díl nasadil brutální tempo a to nepolevilo až do konce. Ono se není co divit, šest pokračování je bolestně málo a sezóna skončila aniž stihla vyčerpat svůj potenciál. Škoda že producenti další série stopli, protože Sirens má impozantní nástup a obrovskou návykovost. ()

Fr

,,TEN CHLÁPEK SI ZASLOUŽÍ TROCHU UZNÁNÍ. PŘIVEDL JI ZPÁTKY K ŽIVOTU, JAKO KDYBY BYL... CHTĚL JSEM ŘÍCT JEŽÍŠ, ALE JEŽÍŠ NIKOHO NEPŘIVEDL ZPĚT K ŽIVOTU, ŽE? KROMĚ SEBE SAMOTNÉHO“..... /// Takovej je Stuart. V týhle partě de facto ,,alfa“ samec. Žádná konkurence, jen Rachid , kterej (prej) vošuká všechny samičky, no a ,,omega“ Ashley, kvůli kterýmu mám pocit, že svět je plnej homosexuálů. Tak trochu jsem čekal, že seriál bude spíš o nekonečným a vtipným lovení ,,belzebubů“ z kanálů, černohumornejch zážitků a britskýho sarkasmu. Místo toho zjišťuju, že nejde ani tak o negativa práce a řešení podivnejch či zajímavej výjezdů, jako o jejich vnitřní ,,bolístky“. Chybou by bylo zapomenout na sympatickou seržantku Maxine, která – stejně jako oni, potřebuje ,,lidsky citlivou" první pomoc. Stu a Maxine se snaží, aby jim nebylo nejlíp jen ve svý vlastní společnosti a mě to moc nebere. Vlastně až ve 4tým díle jsem schopnej přijmout je (všechny) ,,za vlastní“. Jenže furt jsou tu spíš ty vztahy. A buď si vás za tu chvilku svejma životama a svejma chybama získaj, nebo ne. O ničem jiným to není. Já zůstal tak na ½ cesty. Přece jen se toho zase tolik nestalo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím jak ,,vyfouknout“ nafouklou mrtvolu. 2.) Nepotřebuju kolem sebe lidi. Stačí mi jeden ,,duševní“ kamarád. 3.) Je fajn, když v seriálu píchaj kluci s holkama i kluci s klukama. (Ne, jiný varianty se nedočkáš!) 4.) Thx za titule ,,KenoL“ ; ,,Hochy“ ; ,,Insonnia“ a ,,AntS“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Splasher

♫ Blud, when you hear them sirens coming ... ♫ ... utíkajícího Banksyho můžete sledovat i dnes, díky reprízování Cardinal Burns. Na Channel 4, jehož Sirény dokazují, že v posledních 10ti letech se mu daří držet krok s BBC na poli komediálních seriálů. Opět skvělý výběr hudby (Black Keys, Joanna, ...). Seriál trochu budí dojem, že Leeds je malé město, ale nenechte se zmýlit, žije tam přes 750k obyvatel. Si vemte jen ty bezdomovce, ke kterejm furt vyjížděj ... ()

• Paramedici v tomto seriálu nosí na uniformách znak oblasti West Riding of Yorkshire. Riding je název oblasti, na kterou se dělí některá hrabství ve Velké Británii. Tato je část hrabství York na severu Anglie, což vysvětluje přízvuk postav. (JardaBauer)