Píše se rok 1969. Ostřílený reportér Ward Jansen (Matthew McConaughey) se s kolegou vrací do svého rodného města na Floridě. Chce na místě činu získat více informací o událostech, po kterých se samotářský lovec aligátorů, Hillary van Wetter (John Cusack), ocitl v cele smrti. Van Wetter čeká na popravu kvůli vraždě šerifa, z níž byl usvědčen navzdory chybějícím důkazům. V pátrání pomáhá Wardovi i jeho mladší bratr, Jack (Zac Efron), a půvabná Charlotte (Nicole Kidman), jež věří v lovcovu nevinu. Ne každý ve městě ale jejich snahu vítá s nadšením a ne každý s nimi chce hrát čistou hru. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Dlouho jsem neviděl divnější film. Také jsem ale hodně dlouho neviděl takový retro kousek. Tohle, když se spojí v jedno, tak vznikne brutálně divný paskvil, který celou tu dobu nechápu. Tady je scéna, u který se Kidman skoro udělá a Cusack se u ní doslova udělá. Pak je tu scéna jak Efron dostane sodu od medůz a Kidman mu na ty rány nachčije. Také je tu ale scéna jak Matt dostane od buzerantů takovou nálož, že se z toho už pořádně nevyhrabe. Úmyslně. Je totiž teplej. To všechno zaobaleno do totálního futuretra, který se vyžívá v ještě divnější atmosféře. Ta nicméně přes dost prapodivnej průběh graduje a právě díky samotnému závěru si vyslouží výsledné tři hvězdy. Závěr je mimochodem opravdu dobrá práce. Jinak bych tomuhle filmu neměl problém dát klidně i jednu hvězdu. ()

Flakotaso

Bez kontextu k tomu, kde se to promítalo, je to normální, velice průměrný film. Ale kdybych to viděl v soutěži na nejprestižnějším světovém festivalu, tak se tomu popravdě řečeno budu smát taky a velmi kritickým a odmítavým reakcím se nedivím. Tohle nemá v hlavní soutěži co dělat. Nepřehledný a nudný příběh (zajímalo, respektive mohlo vůbec někoho zajímat co se tam děje?) a zneužívaní soulových hitovek k iluzi toho, že film má jakýsi drajv - samozřejmě že ve skutečnosti žádný nemá (žádná druhá Jackie Brown se v tomto směru opravdu nekoná). Ke třetí hvězdě se to blíží jenom díky Nicole Kidman a těm pár minutám, kde byl Cusack, jakkoli ho jinak příliš nevyhledávám. ()

maseer2

hodně "divný", v určitých směrech až skoro úchylný snímek, který se trochu uměle snaží být retro a z žánrového hlediska se asi nedá zaškatulkovat.. celou dobu je to vlastně o ničem a herecké výkony mě nijak zvlášť neoslovily - Efron nevýrazný, postavy Kidman a Cusacka naopak až moc "vyhnané do extrémů" a ani McConaughey mě zde na rozdíl od jiných filmů nebavil.. závěrečná desetiminutovka má aspoň celkem koule, ale s celkovým dojmem jakési nijakosti už nic moc nenadělá.. slabé 3* ()

viperblade

Rozhodně lepší, než Danielsův minulý film. Byť jsou tu podobné znaky (filmem se táhne spíše depresivní tón, špinavost z něj cítíte prakticky po celý snímek) tak film se mi rozhodně líbil (byť u tohoto filmu napsat "líbil" je zvláštní, ale budiž) víc, jednak kvůli parádnímu castingu (Nicole a Matthew fajn, ale je to snad poprvé, co jsem viděl Efrona hrát a upřímně, po celý film jsem si nevzpomněl, že to je on, kdo hrál v jedné nejmenované uzpívané filmové sérii) a příběhu, který mě opravdu zajímal. Něco k tomu k dokonalosti stále chybí, ale myslím si, že pokud Lee Daniels půjde touto cestou, tak za nějaký čas si pro toho Oscara za režii dojde. Uvidíme… 80 %. ()

Dzeyna

Musím uznat, že místy to bylo vážně skvělé, ale převažovaly chvíle nudy. Matthew McConaughey je skvělý herec a pokaždé mě v tom utvrdí oproti Zacu Efonovi, ten podle mého názoru nemá co dělat ve filmech této kategorie, ale patří do skupiny, která je určitě pro mládež. Nicole Kidman předvedla, jak zachovalá pořád je a jaká je herečka; potěšila mě. Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a nudné a klasicky trapně protinegerské, tak by to možná překročilo průměr. ()

• Režisér zamýšlel natočit film tak, aby vypadal jako z roku 1968. Charlotte Nicole Kidman pak byla režisérem definována jako "Sylvia Miles z filmu Heat (1972)". (Brousitch)
  • Zac Efron se vyjádřil: „Hrát ve filmu s Nicole je skvělé a ocitnout se s ní v choulostivých scénách je jako splněný sen. Byl to s určitostí vrchol mé kariéry." (Sufferer)