Dobrodružstvá bielej koaly

• Česko Koala Johnny: Zrození hrdiny (viac)

Johnny, biely medvedík koala, je úplný vydedenec austrálskej divočiny. Ostatné zvieratá ho šikanujú a vysmievajú. Pre neobyčajnú farbu svojho kožúška vystupuje v putovnom cirkuse ako hračka prírody. Jedného dňa sa však rozhodne tento osamelý a jednotvárny život ukončiť a z cirkusu utečie. Stratený a umierajúci od smädu blúdi Johnny austrálsku púšťou, keď zrazu objaví malé jazierko. Skôr než však bude môcť konečne uhasiť svoj smäd, čaká ho ešte posledná a najťažšia prekážka. Ako prekabáti hladné krokodíly a divoké psy dingo, ktoré obsadili vzácny zdroj vody a s nikým sa oň deliť nechystajú? Všetko je možné, občas sa dejú aj zázraky a outsider sa zrazu stane hrdinom! (TV JOJ)

Sysel_CZ

Vzhledem k tomu, že jediný komentující zde dal 1*, aniž by film viděl a mektá nějaký bláboly o Snížku (o úplně jiném filmu), tak pro absenci skutečného názoru na film jsem se rozhodl okomentovat tenhle nenápadný snímek. Je to svižné, nádherně kreslené, zápletka typu "nechtěně hrdinou" už tu byla milionkrát a přesto se dokáže pomilionté dostat člověku k srdci. Čili, pokud jste tak zapšklí a hloupí jako kaylin, rozhodně se na to nekoukejte, mohlo by vám to zbořit váš iluziorní svět. Zbytek diváků, kteří si film opravdu pustí, neprohloupí - na začátku jsem to viděl na 3, vprostřed na 4 a skončilo to na 5. Co na plat, ocením kvalitní film a kvalitních pohádek, co pobaví malé i dospělé, je málo... :P ()

Bossi123

Zprvu se film jeví jako příběh s klasickou zápletkou, kde je hlavní hrdinou zvíře (nebo člověk, to je jedno), které je jiné než ostatní, a proto je ostatními zvířaty šikanováno a odvrhováno. Pak však dostane nabídku, která se neodmítá, a tak jí využije. Má však samozřejmě i problémy, aby se jako neřeklo. Docela běžná zápletka, kdy hlavní hrdina chce někam patřit a aby ho všichni měli rádi. Přišlo mi také, že pro malé děti to úplně není, nevím, zda mohu pochopit všechny narážky a smysl filmu vůbec. Pochopitelně tam nesměla chybět ani láska. Ve filmu se objevuje také docela velké množství klišé, jako např. když Johnny ve velkém "zachrání" ostatní koaly, ale pak se ukáže, že je to vlastě jen nýmand odkudsi z Horní Dolní a ne žádný Koala Kid. Ale jinak animace pěkná, audio pozadí pěkné, většinou bez těch amerických trapných vtípků, takže relativně milé překvapení. ()

kaylin

A zase jeden zvířecí loser. "The Outback" - už jen při pohledu na poster - bude mít pravděpodobně hodně podobnou zápletku jako snímek "Snížek, bílý kožíšek", což byl animovaný film ze Španělska, který se dostal i do našich kin. Zatím jsem ho bohužel nestihl, ale přesto si nemyslím, že bych měl o hodně přicházet, zároveň si myslím, že jsem snímkem "The Outback" viděl poměrně dostatečnou náhradu. Už je to, že je na poster také postavička, která ze svého druhu vystupuje díky tomu, že je bílá. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/the-outback-2012-20.html ()

Duckz

Ten příběh mi přišel trochu složitější na animovaný film pro děti, ale možná jsem v tom jenom hledal víc, než bylo opravdu. Je to ale relativně vtipné, svižné, má to romantickou vsuvku a je to hezká animace. dal bych 4, ale prostě to tak nějak úplně necítím. tak 3,5* ()