Normálka

• USA Regular Show
USA, (2010–2017), 47 h 48 min (Minutáž: 11–23 min)

Tvorcovia:

J.G. Quintel

Mark Hamill, Robin Atkin Downes, David Kaye, Linda Cardellini, Robert Englund, Carl Weathers, Donald Glover, James Hong, Steve Blum, Rich Fulcher (viac)

Cokoli, jen ne normální trampoty zaměstnanců zdánlivě obyčejného parku. (Česká televize)

Circumscriptor

Veľmi ťažko sa mi k tomuto seriálu vyjadruje na báze racionalizmu (to pochopí každý, ktorý to videl). Regular Show posunula hranice kinematografického surrealizmu do úplne iných sfér a dá sa prirovnať k seriálu Rick a Morty, akurát v prípade, že by Rick a Morty bol o niečo viac detinský a fantazmagorický. Keď si chcete tento seriál obľúbiť, tak to tak ľahko nepôjde - najbizarnejšie na tom všetkom nie je bizarnosť deja, ale práve postavy, ktoré na bizarnosť ani trochu nereagujú a ich charaktery sa prostredníctvom toho stávajú ešte podivnejšími. Pre deti je Regular Show veľmi surreálna a obsahuje pomerne veľké množstvo narážok parodujúcich svetovú politickú scénu a popkultúru, ale pre dospelého diváka je to naopak priveľmi detinské. Ak sa teda rozhodnete seriál zhliadnuť, musíte sa pripraviť na poriadny výplach mozgu. ()

JFL

J.G. Quintel vyrůstal na 80s a 90s popkultuře a je to hodně znát. Zatímco ostatní se na kýč, patos, módní výstřelky a přežité technologie téhle éry pokoušejí zapomenout, on jim s nakažlivým nadšením vystavěl pomník pro nové generace. Každý díl je esencí toho nejvíc cool z osmdesátek přetavené pohledem nadšeného kluka dřepícího před videem a snícím o vlastním ultimativním bijáku, kde není ani špetka racionality, ale naopak všemu vládne svoboda cartoonové logiky. Z dobové myšlenky, že každý pořádný flák musí mít střihovou montáž podloženou dobovou vypalovačkou, divokou bitku / honičku / kaskadérskou vychytávku a pořádný výbuch, si Quintel udělal hlavní dramaturgické motto. Jen to místo hodiny a půl vměstnal do 10 minut. ___ PS: Všechno musí jednou skončit a Normálka po osmi letech a 261 dílech odešla ve vskutku velkolepém stylu. Celá závěrečná osmá sezóna je fenomenálním počinem, který bravurně vyvažuje zábavu s melancholií a obřími emocemi i důmyslnými meta referencemi na fungování fikčních světů a jejich diváků. Samotné trojdílné finále pak válcuje diváky jako kulminace zmíněných kvalit, navíc prošpikovaná smrští koncepčních formálních nápadů. Ačkoli by šlo láteřit nad tím, že Cartoon Network seriál zařízl, mnohem zásadnější je, že tvůrci dostali možnost jej zakončit důstojně, opulentně a nezapomenutelně. Zatímco jiné dlouho běžící epizodické animované seriály prostě přestanou (nebo ještě hůře pokračují navěky), Normálka si zajistila místo v síni slávy po boku dalších nejemotivnějších a nejkomplexnějších kulminací epických příběhů jako Legenda Korry či Cowboy Bebop. Díky za všechny ty společné chvíle. Óóóóuu! ()

Carol Pifková

Strašne mi to pripomína Adventure time a Camp Lazlo dokopy... neskutočná sprostosť skoro som umrela od smiechu z toho zeleného ceckatého trolla alebo čo to je, modrý vták so zubami, kostlivec s fúzikmi a kopa ďalších neskutočne trafených charakterov. Ak vás bavil Adventure time zamilujete si aj toto. Nečakajte prepracované epizódy pripravte sa na totálnu kravinu, plnú absurdít, ktoré robia z tohto seriálu totálnu pecku. ()

stration

Měl jsem možnost týden sledovat na dovolené na Cartoon Network. Naprostá ujetina! Tak konečně to dorazilo i k nám. A víte, kdo další dorazil k nám? Moje bába! ()

DannyJ

K Regular Show jsem se dostal hlavně díky seriálu Adventure Time, proto mám potřebu tyhle dva seriály srovnávat. Podobně bizarní, ale né tak zábavný jako zmíněný AT. Pořád ale suprovej seriál, kterým se dá dokonale zahnat nuda. ()

evil_ryu

Tvorcovia si ráno šľahli LSD a zapili ho horiacim absynthom. Potom počas dňa robili každodenné stereotypné činnosti, večer spísali čo zažili a nakoniec poslali túto prácu do centrály Cartoon Networku. Tam z toho spravili seriál pre deti. ()

GMVajgl

Cartoon Network překvapuje svojí produkcí zaměřenou na adolescentní konzumenty lehkých drog. Drama, blbost, akce, humor. Jeden díl trvá 10 minut, takže většinou má spád. Nicméně časem trpí stereotypem. ()

dawe3

Mazec. To se takhle jednou dívám se svou 2,5 letou dcerkou v 18,00 na Déčko a najednou - hle nějakej novej seriálek. Po 1 min mi padá brada a já koukám co je to za BRUTALITU!!! Hlášky super, dabing super, příběh super. 5* ()

J4Y4G3

Ať si někdo nemyslí, že tenhle séroš je zábavička jenom pro prcky! Ne, vážně, kdyby chtěl někdo hledat jedinej "regular" díl s regular příběhem, tak naprosto nemá šanci. Ponaučení sice z každý 11-minutový epizody jakž takž vypadne, což je chvályhodné, na druhou stranu morálce nijak zásadní měrou neposluhuje, což je chvályhodnější. Příběhy jsou ace-stouding, velká míra fantazie umožňuje stát se v jednu chvíli téměř cokoliv. Animace je nejhezčí, co jsem za dlouhou dobu viděl. Nepřevyšuje ale to, co se momentálně ve scénáři děje, což je rozhodně krok správným směrem. Takže pokud máte na nicnedělání moc času a na to, abyste něco začali dělat zase času moc málo (a přitom nechcete volat Ilju Hurníkovi), go for REGULAR SHOW! ()

proud.loser7

Cartoon Network nás nepřestává zásobovat absolutníma šílenostma. Po Adventure Time, Steven Univers a dalších dokonalostech si fakt musíte položit otázku: co to tam sakra mají za matroš? A nahej Pops mě ještě furt straší ve snech <3 ()

Zonngo_01

Úplne normálne príbehy, úplne normálnych zamestnancov v úplne normálom parku, no ale práveže vôbec 😀. Táto nabitá (Regular) show plná humoru, rôznych dimenzii, vesmírov, priateľstva vás vtiahne do tohto sveta veľmi rýchlo. Existuje tu naozaj len málo slabých epizód. Postavy si prejdu krásnym vývojom, nakoniec to do seba všetko zapadne ako skladačka a naši hrdinovia sa s nami rozlúčia s dôstojným a emotívnym koncom👌(song od Bowieho sa tam nádherne hodí) OOOOOOOH!! ()

Sjoduk

Skvelá vec. Krátke, vtipné, dobre vymyslené postavy - dvaja lenivci, prísny šéf, duch, niečo ako Shrek a ďalšie. Je to taká vec pre dospelých aj mladších divákov. Navyše celé je to zasadené akoby do 90-tych rokov, aspoň čo sa týka technológií - hrajú staré hry, pozerajú videokazety, chodia do herne hrať videohry na veľkých automatoch. V podstate zápletka zvykne byť rovnaká, Mordecai a Rigby vždy niečo pokazia a potom to musia napraviť, čo sa im s pomocou rôznych sci-fi anomálií nakoniec podarí. Niekedy tých sci-fi záležitostí je až príliš, ale inak to až tak nevadí. Mne sa najviac páčili ich hlášky ako "in your face" alebo to ich neverbálne "hm, hm, hm" ktoré malo viacero významov (v niektorých prípadoch mi to až príliš pripomína môj domáci interný humor) a tiež Rigbyho výraz, resp. zobrazenie, keď mal hlavu otočenú smerom do neba. ()