Božena

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Božena
všetky plagáty
Krátkometrážny
Česko, 2010, 14 min

Film „Božena“ je autorským filmem studenta Davida Vignera, kterému se podařilo krátkou povídku s nečekanou pointou dobře zpracovat do podoby scénáře a výsledného filmu, jehož realizace byla náročná na prostředí i atypické rekvizity. Zvládnout to vše v prostředí školy vyžadovalo organizační talent i tvůrčí schopnost řídit početný filmový štáb a práci herců. Potvrdily to i výsledky talentových přijímacích zkoušek na FAMU, kam byl David Vigner přijat ke studiu oboru režie hraného filmu. (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV-Noc filmových nadějí VII/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +Tomáš Váhala v hlavní roli opět potvrzuje že má charisma, zahráno civilně a s citem, hodně dobrá závěrečná pointa -nezlobil bych se kdyby tam byl ještě lepší hudební doprovod, a klidně bych si postavy dokázal představit i v dalším filmu/// Tak tohle zaslouží pochvalu. Velice dobře natočený studentský film, výborný výběr hlavní dvojice. Fakt jsem spokojen, škoda že to nebylo delší./// Celkem 71%/// ()

Blacker94

Podle mě výborný studentský film, ve kterém nechybí dobrý hlavní motiv, ani skvěle propracované hlavní postavy. Myslím si, že je zde i dobře zvládnutá práce s prostředím (v prostorech natáčení jsem rok bydlel). Nejvíce na mě ale stejně působí velice dobře propracovaná psychologie postav, a dost nepředvídatelný konec. Zkrátka, David má veliký talent, přijetí na FAMU mu přeji, a doufám, že se od něj v budoucnu dočkáme dalších dobrých filmů. ()