Fiona Walliceová je psychoterapeutka, která nemá se svými pacienty skoro žádnou trpělivost. Už ji nebaví poslouchat o problémech ostatních dlouhých padesát minut, a tak vymyslí novou léčebnou metodu: tříminutový video chat. I přesto jsou však pro ni sezení příliš náročná. Pokud by to byla vaše terapeutka, měli byste problém. Držitelka ceny Emmy Lisa Kudrowová spoluvytvořila a produkovala tuto výjimečnou terapeutickou parodii, v níž hraje hlavní roli. Seriál, který měl být původně šířen pouze po internetu prostřednictvím krátkých "webizod", disponuje hvězdným obsazením a všichni herci, včetně Kudrowové, předvádějí fantastickou improvizaci s úžasně vtipnými výsledky.

V první řadě seriálu Fiona spouští svou tříminutovou internetovou terapii a nemilosrdně využívá své pacienty k tomu, aby vybudovala a maximálně podpořila svou značku. Sledujte, jak zvládá sezení s jasnovidkou, jež přišla o své schopnosti, objevuje překvapivé tajemství o svém manželovi a dostává košem od vlastní matky, která jí odmítne poskytnout finanční injekci.

Ve druhé řadě Fiona i nadále uděluje pochybné rady svým klientům, včetně Conana O'Briena. Fionin manžel Kip pokračuje v kandidatuře do Kongresu, přičemž hledá podporu u vedoucího své kampaně Bena a na táboře sexuální re-orientace. Kipova bývalá láska vyhrožuje Fioně; béčková herečka chce ztvárnit Fionu ve filmové adaptaci její knihy; Fionina matka Patsy způsobí chaos v psychiatrickém centru, kde podstupuje léčbu; Gině se dostane podpory od Austina a Fiona se vypořádá s posedlým stalkerem tím, že mu dohodí svou sestru.

Ve třetí řadě se Fiona vyrovnává s novou realitou svého života - její politicky zdiskreditovaný manžel Kip utekl s manažerkou kampaně; její matka rozjela konkurenční byznys s názvem "Terapie na internetu" a přetáhla k sobě Fionina asistenta Jeroma; romantické přátelství s mediálním magnátem Austenem se ocitlo v troskách poté, co zplodil syna s promiskuitní Ginou; je vyšetřována kvůli finančním nesrovnalostem v kampani a její nepublikovaný rukopis byl bez jejího souhlasu převeden do muzikálové podoby a hraje se na Broadwayi! A přitom všem stále poskytuje své "terapeutické" služby klientům, kteří zavítali na její stránky.

Ve čtvrté řadě seriálu jako hosté účinkují Billy Crystal, Jesse Tyler Ferguson, Allison Janneyová, Gwyneth Paltrowová, Lauren Grahamová, Matthew Perry a další, kteří společně s Lisou Kudrowovou předvádí improvizované výstupy, jejichž výsledkem je velice zábavná podívaná. (HBO Europe)

rala

V tomto seriálu Lisa Kudrow ztvárňuje tu nejhorší psycholožku, jakou si dovede člověk představit. Již od prvního dílu mě její chování neskutečně vytáčelo. Humor v seriálu je slabý a vychází zejména z trapných a nepříjemných situací, takže sám o osobě také není moc příjemný. Jediným malým plusem je výskyt známých herců a hereček v rolích, v jakých je ve filmu určitě nezahlédnete. V podstatě to celé připomíná jakousi podivnou talk show, kde návštěvy zastávají roli osoby s nějakou psychickou poruchou a ještě je to celé natočené přes web kameru s vysokým rozlišením. ()

mrx.friend

Suché, trapné, nevtipné. Lisina postava mi kvůli jejímu charakteru ani není sympatická - rádoby džoukům arogantních, chladných a manipulativních lidí se vážně za břicho nepopadám. Závěrečné titulkové bloopers každé epizody jsou na tom podobně a nepřijdou mi reálné a přirozené, ale strašně strojené a umělé, prostě na zaplácnutí pár vteřin. Co se však dá na tomhle seriálu pochválit, je alespoň všechen ten pelmel známých herců a celebrit, nevyjímaje účast každého z bývalích Přátel vždy v jedné sérii (čekáme už jen na Jennifer Aniston). Komentář bych zase jednou rád uzavřel přímou replikou ze seriálu, protože se mi i tentokrát něco takového hodí do huby: "Ale já patřím do publika. Mám právo se nesmát, když nechci!" ()

dainio

Originální seriál z produkce Showtime. V hlavní úloze, Lisa Kudrow. Jak ho popsat ? Myslím, že by se hodil přívlastek "minimalistický". Cca 30-minutové epizody, které se odehrávají skrze webovou kameru a konekcí s druhým spojením, jsou vřelou originalitou na seriálovém poli. Když se k tomu, ještě navíc přičte pojem, "webová terapie", je jasné, že se jedná o absolutní novinku (jak tématem - tak zpracováním). Lisa Kudrow ztvárňuje terapeutku, která se chce stát průkopníčkou, v nově zavedeném tří-minutovém webovém sezení. Jak sama říká, klasické hodinové sezení, jsou spíše kontraproduktivní. Klient během té doby mluví o spoustě nedůležitých věcech, svěřuje se o nepodstatných pocitech a vše dohromady, dává jakýsi miš-maš. Během intervalu 3 minut, si naopak pacient může promluvit o podstatných záležitostech, soustředit se na probíráné témata a být věcný. Idea je to zajímává. Problém je ale ten, že sama terapeutka, je dost panovačná, arogantní a egoistická. To značí, že cíl a účel terapie je kdesi v nedohlednu. Má to tedy vůbec smysl ? To se dozvíte v novém a hodně netradičním seriálu. ()

dO_od

// Lisa a její skvělé improvizace jsou dalším důvodem, proč si tak moc přeju, aby se Přátelé alespoň ještě jednou vrátili. David, Matthew, Matt, Jennifer i Courtney na to totiž všichni pořád mají, tak proč to jenom sakra tak trvá... *We want the Reunion* ()

Lacike

Snazil som sa pozriet iba diely v ktorych hostuju dalsi ex-Priatelia, ale nedokazal som dopozerat ani jednu epizodu. Celkovy koncept mi vôbec nesedi. To neustale cumenie akoze do kamery v PC je dost neprijemne. A cele to korunuje charakter hlavnej hrdinky. Lisa Kudrow mi bola v Priateloch sympaticka, ale tu je neznesitelna. Takze jednu hviezdicku davam len za mnozstvo hostujucich hviezd, ktore sa v serialy objavia a medzi nimi aj skoro komplet bývalé osadenstvo Priatelov. ()

• V šesté epizodě má Fiona (Lisa Kudrow) na terapii pacientku, která tvrdí, že pracuje v Buckinghamském paláci, a že královská rodina má ráda seriál Přátelé (od r. 1994). Lisa Kudrow je jednou z hlavních hereček zmíněného sitcomu. (Ganka)