Procitnutí

• USA Awake
Dráma / Mysteriózny / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (viac)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

Luk Skywalker

Tradiční kriminálka, která má netradiční děj protknutý celým seriálem, kdy se střídají dvě reality a nikdo neví, která je skutečná, a s jedním spiknutím. Čekal jsem na závěr, který je celkem nedořešený, ale podle názvu seriálu to vypadá na happy end. Druhá řada není a nebude, tak se nedozvíme, jak to tvůrci měli vymyšlené dále, ale aspoň je to ukončené. ()

Chickenka

Tak tohle je hodně zajímavý seriálový počin. Propracovaná hlavní myšlenka, která už jen v pilotu perfektně vše zamotává. Líbí se mi originalita, jedná se zkrátka o něco, co tu ještě nebylo. Opravdu příjemné překvapení, narozdíl od ostatních televizních novinek, tohle by mělo obrovský potenciál, škoda jen, že byla zamítnuta další řada, a tutíž se musíme spokojit jen se 13 díly. Asi to nesedne každému, ale každopádně má cenu se na to podívat! ()

SHit4U

Skvělý nápad, skvělá kamera, David Slade je tu hodně znát a samozřejmě všemi chválený Isaacs. Plus obrovská pochvala hudebním skladatelům Klimek&Heil (např. Parfém: Příbeh vraha). Obrovská škoda, že tenhle seriál musel skončit už po 13 dílech. Epizody, kde hlavní hrdina začíná blouznit a odkrývat spiknutí, jsou neskutečně atmosférické - drsná detektivka, až horové halucinace, úzkost, beznaděj.... Proto mi v závěru seriálu proběhlo hlavou: Co kdyby Slade a Isaacs spolu točili Max Paynea? ()

JohnCZ

NBC trochu zazlívám, že si z potenciálně hodně dobrého námětu vynutili policajtskou procedurálku. Po zajímavém rozjezdu to upadne do case-of-the-week schématu, který obzvláštňuje akorát onen motiv střídání dvou odlišných realit. Strašně, strašně jsem u toho cítil Life on Mars dejavu a v zásadě byl přesvědčený, že vím pointu a že je jasné, jak to nakonec dopadne. V poslední třetině to nabralo drajv a, byť jsem z konce docela rozpačitý, jsem rád, že se tvůrcům podařilo příběh tak nějak uzavřít a já měl zároveň jasno, o čem že to celé bylo. Mnou vytvořená a i v komunitě shodou okolností velmi populární teorie se ovšem po přečtení jednoho z rozhovorů, kde ji tvůrce seriálu vyvrací, kompletně rozpadla a v tu chvíli jsem si uvědomil, že mi takové vysvětlení paradoxně vůbec nestačí. ()

Vecko99

Absolutně nechápu, proč v USA tenhle seriál není sledovaný. Originálně pojatá kriminálka. Není to něco jako Miami, Ny... , ale psychologické krimi, kde hlavní hrdina řeší případy, ale zároveň se snaží vyrovnat se ztrátou svých blízkých.. Isaacs je skvělá volba do hlavní role, stejně jako jeho žena a syn. Celkově zatím nejlepší seriál roku 2012. ()

• Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)