Recitál skupiny Plavci - Rangers. V pořadu Jarní výlet z roku 1978 mj. přináší písně: Blíž nejdi, Ve svých rukou, Piš, piš, Lenka, Dva na mostě, Sešli jsme se a Plavci... Rangers – Plavci jsou česká skupina věnující se stylu folk a country. Skupina byla založena v roce 1964 ve složení – Milan Dufek, Antonín Hájek, Jiří Haler, Pavel Fáček a Jiří Veisser. O rok později přišli Jan Vančura a Mirek Řihošek. První koncert se konal ve Vinohradské sokolovně. V době normalizace na počátku sedmdesátých let minulého století musela skupina přeměnit svůj anglický název a užívala pak označení Plavci. Po sametové revoluci se vrátila k původnímu názvu. (Česká televize)

slunicko2

Rangers pěkně převedli americké tradicionály do češtiny. 1) Dále dodali špičková hudební aranžmá, která doslova hladí po duši a s nimi pak úspěšně objeli celý svět._____ 2) Režim nepopuzovali - poslušně se přejmenovali na Plavce a díky celkovému vyznění songů místy úspěšně zamazali americký původ svých hitů. Ty pak doplnili stylovou vlastní tvorbou a bylo hotovo._____ 3) 4* se zde vztahují spíš ke kvalitě produkce, než k nijakému nepříliš nápaditému recitálku. ()