Ve stínu palem Hollywoodu se nadějný fotograf Dennis právě připravuje na oslavu svých osmadvacátých narozenin a s nadsázkou lamentuje: „Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou moji přátelé to nejlepší, nebo to nejhorší, co mě kdy potkalo“...  Film zachycuje skupinku gayů a jejich život, se všemi plusy i minusy. Oslavuje přátelství, jeho přednosti a úskalí a jak mohou takové vztahy často znamenat více než tradiční rodina. Středem příběhu je Dennis (Timothy Olyphant), nadějný fotograf, který se právě chystá na oslavu svých osmadvacátých narozenin a přemítá nad svým životem, přáteli a především podporou i výzvami, které pro něj jeho kamarádi představují.
Těžké okamžiky a pocity zmaru mohou přijít v různém věku, s blížícími se třicetinami se zpravidla snažíme najít ve své životní cestě smysl a sužuje nás pocit naléhavosti. Přátelství se tak stává důležitým a často jediným nástrojem přežití. Dennis se svou "rodinou" nejistě nachází vlastní cestu a jeho nevyřčené myšlenky výstižně mluví za ně za všechny ... „Nevzpomínám si, kdy jsem si poprvé uvědomil, že jsem gay, ale jasně si pamatuji na to, kdy jsem konečně cítil, že je to OK - bylo to, když jsem potkal tyhle kluky, moje přátele“. (HBO Europe)

Stanislaus

Klub zlomených srdcí je sympatická a lehce hořká komedie, ve které je hlavním motivem přátelství, které může být silnější a užitečnější než mnoho partnerských vztahů. Z herců mě nejvíce oslovil Jack Mahoney, který svou roli zvládl na výbornou. Zkrátka film, který se nemusí každému bezpodmínečně líbit, ale mě oslovil jak po příběhové, tak po herecké stránce. ()

harfuska

Zbožňujem pohľad na dvoch pekných bozkávajúcich sa mužov. Vyvoláva to vo mne mierne vzrušenie. A tento film mi pár takýchto momentov ponúkol. K väčším intímnostiam však nedošlo, ale zato som aj rada. Chlapci väčšinou riešili bežné vzťahové problémy bez nejakej vážnejšej zápletky, a preto to na mňa pôsosbilo trochu mdlo. Na hercov sa však pozeralo veľmi príjemne a potešil ma hlavne John Mahoney, ktorý vniesol do filmu trochu uvoľnenosti a zábavy. ()

Lyžař

Dlouho předlouho mi trvalo, než jsem se dostal až k tomuto 11 let starému snímku. Po shlédnutí takových L - skvostů jako jsou Gia nebo Vojákova dívka nastal čas na další - Broken hearts club. Film neřeší nic existencionálního, vypráví o každodenním životě několika zcela odlišných jedinců - homosexuálů. Pro zaryté heterosexuály patrně nezkousnutelná věc. Pro mě však velmi citlivě popsaný a vyprávěný příběh se spoustou lidských tragédií a dramat. Film navíc nádherně dokresluje hudba, která nikdy ani přinejmenším neodtrhne od tématu, nebo nezkazí navozenou atmosféru. Mezi herci mě pak nejvíce zaujali Zach Braff a Andrew Keegan. Ti jako by opravdu vyprávěli příběh ze svého života - pohybují se s lehkostí a i když nemají ve filmu nějaký větší - výraznější prostor, přesto vynikají. PS: Komu se líbil tento snímek a má rád dramata, mohu jenom doporučit již zmíněnou Vojákovu dívku. ()

blackrain

Osvěžující a příjemná komedie ze života gayů, která řeší jejich životy, vztahy, lásky a také rozchody, tedy naprosto běžné záležitosti. Životní situace a osudy řešíme všichni stejné a vůbec nezáleží na tom, jestli je někdo heterosexuál, homosexuál, žlutý, černý nebo pruhovaný. Jsme všichni lidé a nic se na tom nemění. Nesoudím člověka podle toho, koho má večer ve své posteli, ale podle jeho osobnosti a podle toho jak na mě zapůsobí. ()

slunicko2

Samý Ken a párek Barbín k tomu. 1) O dialozích a jejich pointách tohoto x-tého dílu amerického seriálu o životě kalifornských homosexuálů lze říci, že by koně nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Žádné jiskření při nudném popisování gayovských stereotypů. Srovnání s Queer As Folk (britská verze) přes vnější podobnost rozdělení rolí pokulhává. Snímku totiž chybí to rozhodující - charisma. I don't get you guys. Is that all you do, you just sit around and talk about guys? 2) Ve svém debutu se 28letý Greg Barlanti (scénář a režie) inspiroval vlastními prožitky při popisu vztahu Howieho a Marshalla. 3) Rovněž v názoru na sexuální přitažlivost jednotlivých postav se s režisérem neshodnu. Pár hezkých kluků ve filmu nesporně je, ale čekal bych jinou třídu. Místní ošklivka mi připadal přitažlivější, než opěvovaný krasavec. Herci jsou navíc nevýrazní a nudní. 4) Celý film je o tom, kdo s kým kde se vyspí a kdo s kým chodil, chodí nebo chodit bude. Vzhledem k tomu, že protagonistům není 17, připadá mi takto postavený život poněkud plochý. Příznačné je, že téměř všichni pracují v lokální hamburgerárně. Je vědecky zjištěno, že každý desátý muž je gay. Jich (v soupeřově družstvu) je jedenáct. Přemýšlejte! 5) Sledoval jsem film v českém dabingu jakési Petry J. (příjmení jsem nezachytil) - Bonton Films. Dozvěděl jsem se tak, že v gayovském slangu je newbie kuře (!) nebo že gym bunny je sportík (!!). Postavy kouří marijánu, Leslie nám menstruuje a děvčatům za měsíc pojde i kaktus. Nevylučuji, že za pocit nudných dialogů vděčím zmíněné překladatelce, která si mne zrak, odříhává si a gayovi říká guy. ()

• Pracovní název během psaní scénáře byl "8x10's". (Cheeker)