Sexton Blake and the Hooded Terror

všetky plagáty

Sexton Blake (George Curzon), takový klon Sherlocka Holmese, pátrá po stopách padoucha, který si říká Snake a řídí velkou mezinárodní skupinu zločinců. Z USA za ním jede posel s prosbou o pomoc, ale přímo v detektivově bytě před očima jeho přitroublého watsona jménem Tinker (Tony Sympson) je zabit otrávenou šipkou z foukačky. Michael Larron (Tod Slaughter) je bohatý sběratel známek a brzy po aukci, kde vydraží vzácnou čtyřpencovou známku, zjistíme, že je Snake. Nechybí krásná dívka Julie (Greta Gynt), která ale pracuje i pro francouzskou policii a v jednu chvíli zachrání svázaného Sextona Blakea (nebývale emancipované na dobu vzniku)... (Peabody)

Oktavianus

Nezdařená kopie Sherlocka Holmese bez špetky čehokoli, co by připomínalo horor. Pokud za horor nebudeme považovat maskovaného vraha v černém plášti a s kápí na hlavě. Tvůrci se k Holmesovi zjevně hlásili, titulní hrdina Sexton Blake je také amatérský detektiv a bydlí v Baker Street, ale s géniem s dýmkou a houslemi nemá společného prakticky nic. Hlavního padoucha představuje Tod Slaughter, ale je nesmírně nevýrazný. Podprůměr a nic, co stojí za zapamatování. ()

liquido26

Sherlock Holmes, ehm Sexton Blake je soukromý detektiv, co žije v Baker Street se svou hospodyní, paní Hudsonovou, tedy pardon paní Bardelovou, asistentem Watsonem, chci říct Tinkerem, kouří dýmku, vyniká nepřekonatelnou dedukcí a řeší případy, na které je policie krátká, čímž vytáčí zejména inspektora Lestrada, tedy vlastně inspektora Bramleyho. Očividná vykrádačka Sherlocka. Záporem je gang maskovaných zločinců. Podprůměrné krimi. ()

Peabody

Kdo má rád dobové detektivky, tohle není nejhorší, popklasika doby (raný Poirot taky míval honičky, Nick Carter a další jakbysmet, u nás byly Rodokapsy taky oblíbené).. Ovšem kontrolovat si dům televizními kamerami to je na tu dobu - 1938 - docela dobré a jsou tam i některé další zajímavé nápady.  Docela svižně odsejpající, nenatahované, jen něco přes hodinku. Ale nic velkého zase nečekejte, příběh je hodně lineární, prostě spotřebka. Dnešní masově sekané detektivky nejsou podle mne o nic lepší, jen mají jiné dobové paradigma a vyjadřovací prostředky.  Nejsou tu zbytečné komické postavy - film je britský, málo černochů.  Jako milovník retra a detektivek  to nepovažuji za ztrátu času. ()