Njanpire: The Animation

• Japonsko にゃんぱいあ The Animation (viac)

Príbeh pojednáva o malom mačiatku na pokraji smrti, ktoré zachráni upír tým, že jej dá napiť zo svojej krvi. Mačiatka sa následne ujme dievča menom Misaki a dá jej meno Nyanpire. Dobrodružstvá kúzelného mačiatka sa môžu začať. (Carol Pifková)

Carol Pifková

Niečo na spôsob Chi's Sweet Home a Chi's Sweet Home: Atarashii ouchi len je to kocúr, ktorý pije krv a má to menej častí ... a napriek tomu, že je to pre krpcov dávam 5*. ()

Subjektiv

Japonská posedlost kočkami a upíry se zřejmě musí v dětech pěstovat od nejútlejšího věku. Snaha znásobit účinnost vštěpování vedla ke vzniku Nyanpire, seriálu, v němž hlavním hrdinou je kocouří upír. Chápu tento postup, vždyť Japonsko vyžaduje pro svou stabilitu tolik dalších forem šílenství: mecha, kalhotky, magické dívky, neustálé stěhování středoškoláků, soulož s chapadlovitými monstry... Chápu, ale neschvaluji, neobdivuji a netěší mě. Ale budiž, proklatě roztomilý upír, jenž kvikotem pitvořícího děcka neustále žadoní o krev, byl stvořem pro jiného diváka, nejspíš předškolního. Tomu odpovídá i skladba vtipů. Po dvou dílech jsem pochopil, že takhle mladý již nebudu. ()