Kami-sama no memočó: It's the Only NEET Thing to Do.

• Japonsko 神様のメモ帳 It's the only NEET thing to do. (viac)
Promo

Naru Fujishima je prostý stredoškolák, ktorý bol v triede vždy izolovaný od ostatných. Jeho spolužiačka, Ayaka Shinozaki, pozve Naruho do školského klubu a predstaví mu detektívku menom Alice. Alice si ho najme ako svojho asistenta, aby spoločne riešili mysteriózne prípady. (Carol Pifková)

Promo

dudo24

Veľmi dobre namiešaná kombinácia. Hlavný element seriálu bol pohodový tok udalostí a vtipný situačný humor. Túto relaxačnú jazdu pozitívne narúšala konštantná vážnosť situácií a občasná drsnosť, ktorá akoby ani nepatrila do tohto žánru, ale o to silnejšie zapôsobila keď prišla na scénu. Neodohrávala sa nejaká extra hlavná príbehová linka, buď boli udalosti epizodické alebo roztiahnuté na viac dielov. Avšak neuberalo to zážitku. Veľká sila tohto anime bola, pre mňa, vo vývoji hlavného charakteru a budovaní jeho vzťahov s ostatnými postavami. Je pravda, že druhí, aj keď veľmi sympatický a zaujímaví, boli trochu zanedbaní v ukázaní ich vnútra a histórie a aj Narumi a Štvrtý, ktorí boli rozoberaní asi najviac nešli úplne do hĺbky. ***SPOILER*** Napriek tomu, cesta Narumiho, od osamoteného všedného bojazlivého tínedžera na rešpektovanú osobu s kopou kontaktov a ľuďmi na ktorých sa môže spoľahnúť a ktorí sa spoliehajú na neho, určite nahrádzala slabé rozvinutie ostatných. Jedna z najlepších scén bola keď sa Narumi neovládol a vymlátil z Ayakinho brata dušu. ***END SPOILER*** Páčilo sa mi, že dej nebol dopodrobna vysvetľovaný a bolo na divákovi aby si spojil veci dokopy alebo domyslel chýbajúce. Určite mal seriál nevyužitý potenciál, ale nespôsobilo to žiadny negatívny efekt. Veľká škoda, že neexistuje, a asi ani nikdy nebude, druhá séria. Hodnotím slabými piatimi hviezdami. ()

Madsbender

Videl som úvodnú 50-minútovku a vôbec ma to nechytilo, takže som ďalšie diely ani nezháňal. Dejovo je to pomerne slabé, nezáživné a nudné. Celý námet je veľmi podivný a tvorcom sa absolútne nedarí ponoriť do charakterov s veľkým potenciálom, vďaka čomu iba zostávajú plytké "humorné" alebo "záhadné" archetypy postáv. Slabota. ()

SonGokussj

Nebudu zpochybňovat myslící schopnost jedné dívky, která v životě nepracovala, nerada se koupe, je neuvěřitelně chytrá a krásná, protože její jediná strava je "xxx" (nemyslím porno). Je tu totiž jedno vcelku jednoduché vysvětlení. Ona ta dívka má IQ normálního člověka a -všichni- okolo ho mají tak o 50 bodů níže. Normální člověk mezi debilama, takový Přelet na kukaččím hnízdem. To jsme pak hrdinové, když všichni okolo jsou tupci. Naprosto nudné, debilní a nezáživné anime, které si hraje na Gosick. Tam jsem měl podobný pocit, ale bylo to lépe zpracováno. Nestojí vůbec za řeč. Viděno celé. Bohužel. (čekal jsem zlepšení, křivka však šla opačnou stranou). 30% ()

JohnyTrava

Keby sa to len nehralo na všetko možné aj nemožné a nevznikol z toho takýto nevýrazný guláš s nevýraznými postavami. V podstate až na posledné (teda predposledné, záver je tradičné odbitý) diely to za veľa nestálo, nič poriadne sa tam nedialo a ... ten guláš som už spomínal. Veď len si ho rozoberme. Seriál akože o NEEToch, z ktorých je ňou skutočne až jedná postava. Detektívka s tak chytrým/ou detektívom/kou, že sa musí povinne tváriť ako pupok sveta ale pritom nič svetoborné nevyrieši, len čo to zabalí do nevýrazných, tridsaťkrát omieľaných kecov. Osobne proti DOOL postavám nič nemám, ale musia mať aspoň nejakú (aj keď parodickú) osobnosť, nie stokrát recyklovanú schému. A aby sme boli úplne COOL tak tam dajme jakuzu. Pssst! ale len v dobrom, kým ten náš hlupáčik príde na to, že sme zlí. Tak blbý seriál som už dávno nevidel, veru dokopal ma prehodnotiť postoj k súbežne rozpozeranému DMC a tak ho plne doceniť. Radím nenechať sa zlákať coverom, sľubnými anotáciami či nadhodnotenými hodnoteniami. V týchto vodách je veľa o mnoho lepších kúskov, ktoré si môžete uloviť. ()

Carol Pifková

Mám pozreté tri časti ale akosi sa neviem riadne vžiť do deja. Celú moju pozornosť si drží iba Yuuko "Alice" Shionji a to bohviečo nie je ak ma pri tom udržuje len jedna postava, ktorá sa tam sem-tam ukáže. Ale skúsim ešte dáke tie časti a uvidím. No nakoniec som seriálu dala už 2x šancu s tým, že možno sa to zvrtne k lepšiemu. Bohužiaľ sa tak nestalo a i keď nie je u mňa zvykom ukončiť pozeranie seriálu predčasne pri Kamisama no Memochou sa vzdávam, pretože ma nepresvedčil a strašne ťažko sa mi pozerá niečo čo ma naozaj nebaví. Je to pre mňa sklamanie čakala som dáke zapeklitejšie a zaujímavejšie prípady. Ukončujem seriál v polke a nie som na to hrdá ale viem, že ma čakajú lepšie a zbytočne zabijem čas týmto. Kvôli Alice aspoň tá 1*. ()