Globální katastrofa v důsledku osudové nehody v Ženevě způsobí, že posádka a studenti na palubě školní lodi Severní hvězda zažijí největší dobrodružství v životě. Skupinka různorodých lidí se octne v izolaci a uvědomí si, že je odkázána pouze sama na sebe. Na plavidle, jež se stane jejich jediným domovem, se učí koexistovat v extrémních podmínkách... Třináctidílné španělské dobrodružství se natáčelo na otevřeném moři a na lodi ve skutečné velikosti. (oficiálny text distribútora)

Kri-kri

Po skvělém Internátu jsem se pustil do dalšího žánrově obdobného španělského seriálu v očekávání stejného nadšení. I když se na Na lodi dá docela dobře koukat, nelze mu upřít poutavost děje, mnohé napětí a záhady přinutí diváka sledovat seriál až do konce, je přece jen o něco slabší. Poměrně brzy se vyčerpaly post-apokalyptické jevy, nevysvětlitelné přírodní úkazy a podmořské stvůry. Alespoň dějovou linku s kajutou 31 plnou mrtvol mohli trochu více rozvést. Že se zde poměrně dost řeší vztahy, láska a sex by mi ani tak nevadilo (ostatně i to do takového seriálu patří), jako spíš, že to mnohdy řeší i v dost napjatých a nejméně vhodných situacích, kdy by dotyčným mělo jít v první řadě o aktuální přežití. Dalším velkým mínusem je, že kapitánova dcera Ainhoa je neskutečná kráva, která se furt rozpolceně zmítá mezi Ulisesem a lodním zloduchem Gamboou. A když už jsem ho zmínil, taky mi hlava nebere, že přestože Gamboa během plavby zabije minimálně čtyři lidi, nijak zvlášť se to neřeší a když už na to přijde řeč, pokaždé se to nějak zamete pod koberec. O humorné a vtipné dialogy tu není nouze především díky srandistovi Pitimu, ovšem ke konci seriálu i on poněkud zvážněl. Nejzajímavější děj mají první dvě řady, třetí už je dle mého názoru až moc natahovaná a už ne tak napínavá, zejm. od momentu, kdy posádka Polárky dorazí na pevninu. Tím se hlavní motiv seriálu tak nějak vytratil a divák zbylé epizody dokouká spíš už jen z povinnosti. Také je ve třetí řadě příliš mnoho nových a zbytečných postav. Nejhorší a nejvíce nedomyšlené jsou poslední díly. Nějak jsem nepobral, jak mohl Ulises přežít, když ho Gamboa na rozkaz otce Estely zastřelil a taky považuji za dost nesmyslné, že ve chvíli, kdy jsou všichni v domě ostřelováni a někteří dokonce zraněni, řeší plky kdo s kým spal. A vrcholem trapnosti je, když Ulises a Max mají běžet na loď pro chirurgické nástroje a namísto toho si v lese povídají jak u kafíčka. Navíc mi v CZ dabované verzi vadilo vystřižení závěrečné scény posledního dílu s vysvětlením, jak to se všemi dopadlo. Kvůli všem těmto chybám a nesmyslnostem víc jak lepší 3 * a mírně nadprůměrných 65% Na lodi ode mě nedostane. ()

Elbarto08

Tahle skupinka lidí mě okouzlila tak, jako to dokáže jen málo co a málo kdo. Vlastně je to vykradačka jiných seriálů a filmů, ale v úplně jiné dimenzi a z jiného pohledu. Polárka se stala mým druhým domovem a neskuetčně rád s nimi zažívám ty fascinující dobrodružství, sdílím s nimi emoce, poslouchám rady do vztahů a sleduji, jak se kdo páruje a rozchází. Pro mě tento seriál ve své kategori sci-fi dobrodružných seriálů předčil všechny ostatní existující seriály. ()

ARI50

Nezkutečně další skvělý seriál s obrovským nápadem, svět v momentě pryč a kdyby jenom to dlouhá cesta přežití na lodi, nečekané a horší nástrahy na každém kroku, sice efekty někdy hodně slabé ale to nevadí protože já se bavil hodně, první dvě série byly nezkutečně výborně dech beroucí ale bohužel poslední mi přišla nejslabší trošku, teda až na konec. Ten ne že jen překvapil ale ohromil, když to vezmu celé do jedné kupy je to jedna velká lodní bomba. herecký je výběr tak dokonalý, Mario Casas je neodolatelný a hlavně hodně výborný herec, a Blanca Suárez pastva pro oči, nejlepší dvojice. I když jsem si oblíbil mnohem více herců a časem je nesnášel až to nebylo možné ve finále se oblíbení našli a zůstaly, spousty srandy plno záhada, láska na každém kroku, tohle je seriál který prostě dokáže v člověku vyvolat emoce a to je jen dobře a když vezmu v potaz soundtrack špičkový nemá chybu, obrovská spokojenost.Top opět zaslouženě. ()

B3n

Ako dobre to začalo, tak zle to skončilo. Na začiatku je príbeh výborne rozbehnutý, katastrofa a izolovaná skupina ľudí dáva výborný priestor na rozohranie napínavej partie boja o život. Postupne postavy zisťujú, čo sa vlastne stalo. V druhej sérii ale začne prevládať telenovela a tretiu sériu už som dopozeral len z povinnosti a so zaťatými zubami. V postapokalyptickom sci-fi riešiť to, kto koho ľúbi, kto komu má ako prejavovať city a sledovať guilty pleasure hlavnej pobehlice seriálu, to je jednoducho nad moje sily. A fanúšikom sci-fi odporúčam radšej siahnuť po niečom inom. Španieli majú zrejme telenovelu v krvi a tak nesmie chýbať ani v sci-fi. Ale pre mňa sa to tam vôbec nehodí a prepletance vzťahov pôsobia nie že rušivo, ale zabíjajú inak výborný nápad. Len v tomto seriáli sa môže stať, že jeden 45-ročný chlap (a hovorím o kapitánovi lode, nie len tak o hocikom) pubertálne radí druhému, ako má na to ísť so ženou. Druhým obrovským negatívom seriálu je nelogické, často krát až debilné správanie sa postáv. Vraždy sa tu jednoducho nevyšetrujú. Hluk pri vraždení si nikto nevšíma, zato keď niekto niekomu polohlasne rozpráva nejaké tajomstvo, vždy je pri tom nejaký nechcený svedok, atď. Seriál odporúčam sledovať skôr fanúšikom telenoviel, než fanúšikom sci-fi. Je to taká napínavá telenovela. Sci-fi je tam pomenej a ťahá za kratší koniec. ()

Martrix

Po jednom díle(víc jich vidět nechci) na mě Na lodi působí jako mišmaš Beverly Hills, béčkového filmu o Bermudském trojúhelníku a nějaké šílené argentinské telenovely. Chápu, že mají Španělé jinou mentalitu, že jsou víc..ehm..emocionální a dramatičtí, než třeba Němci. Ale v tom jednom díle který jsem viděl, se pořád loučili a plakali a dělali dramatická gesta... . Pro španělomily, kteří jsou zvyklí, popř. se jim to líbí, může být Na lodi fajn seriál o partě mladých lidí, kteří se víc než z nepřízní moře, potýkají se vztahy na uzavřeném místě, jakým bezezporu loď plující kdovíkam je. Nápad to není z nejhorších a po jednom díle bych byl hooodně neobjektivní, ale ... podle mě jde o průměrnou záležitost pro náctileté, kteří ještě nemají dostatečnou lebeční kapacitu na dospělácké sci-fi seriály, jako je třeba Battlestar Galactica. ()

• Seriál NA LODI, který v sobě spojuje prvky dobrodružství i tajemna, se natáčel na otevřeném moři na lodi, jež byla postavena ve skutečné velikosti - jako věrná replika španělského dvojstěžníku. Velkolepá výprava se projevila i v pečlivě zpracovaných interiérech lodi. Zrekonstruováno bylo vše - od strojovny, přes kajuty kapitána a studentů, po hernu, kuchyň a jídelnu. [Zdroj: AXN] (POMO)
  • V plánu bylo natočit i 4. sérii, vedení ovšem později oznámilo, že další pokračování seriálu ruší. (chaometic)
  • Původně měla mít druhá série 17 dílů, nakonec však byly poslední tři díly přesunuty do třetí série. (chaometic)