Globální katastrofa v důsledku osudové nehody v Ženevě způsobí, že posádka a studenti na palubě školní lodi Severní hvězda zažijí největší dobrodružství v životě. Skupinka různorodých lidí se octne v izolaci a uvědomí si, že je odkázána pouze sama na sebe. Na plavidle, jež se stane jejich jediným domovem, se učí koexistovat v extrémních podmínkách... Třináctidílné španělské dobrodružství se natáčelo na otevřeném moři a na lodi ve skutečné velikosti. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Španielom sa podarilo v minulosti natočiť viacero takýchto zaujímavých projektov, kde sa prelína výborná thrillerovo-mysteriózna línia s prvkami telenovely a tak človek nevie, ako to má nakoniec hodnotiť. Príkladom je napríklad Internát, ale aj tento seriál. Každá čas má 75-90 minút, no hlavne v prvej a čiastočne aj druhej sérii je minimálne polovica stopáže venovaná vzťahovým eskapádam hlavných postáv a to je dosť veľa. Na druhej stane prichádzajú rôzne záhady a postupné odhalenia, ktoré udržiavajú pozornosť diváka a nádej na excelentné zakončenie. Lenže po troch sériách sa dožijete trpkej príchuti. Seriál si nechal pootvorené dvierka pre prípadnú štvrtú sériu a osud 80% postáv je vám neznámy. Lenže žiadna štvrtá séria už nikdy neprišla. Z tohto hľadiska sa tak seriál ani neoplatí začať pozerať. K niektorým postavám si vytvoríte nejaké puto a všetko nakoniec vyfučí do stratena. EDIT: Vďaka pošte od užívateľa Kri-kri revidujem záverečné slová a zvyšujem hodnotenie o hviezdičku. Upozornil ma na to, že seriál nemá koniec len v českom dabingu, keďže réžia koniec nepochopiteľne vystrihla... Kto by bol teda sklamaný ako ja, môže si koniec postáv v španielskom origináli pozrieť tu ()

freddy

Tak stanice AXN už odvysílala celou první sérii s českým dabingem a je na čase hodnotit. Po zhlédnutí kompletní první série mohu říci jen bravo. Španělé mě znovu dokázali zblbnout a tohle je tak už třetí španělský seriál, na kterém jsem začal být závislý. Je fakt, že námět samotný asi originální není, skupinka lidí, kteří se snaží přežít s vědomím, že jsou možná posledními lidmi na světě, to samo o sobě by asi na dobrý seriál nestačilo. A tvůrci to zřejmě velice dobře věděli, a proto zasadili seriál do neobvyklého prostředí. Téměř vše, co se v první sérii odehrává, odehrává se na na moři či konkrétněji přímo na lodi, a to na školní lodi jménem Polárka. Jen ve výjimečných případech, jako je začátek prvního dílu před naloděním jednotlivých členů posádky nebo když se ve flashbacích vracíme do minulosti některých postav z doby, kdy ještě byly na souši, se děj na moři neodehrává, ovšem množství takových scén je zcela zanedbatelné. A tvůrci důkladně využívají prostoru a možností, které jim děj odehrávající se na lodi a na moři umožňuje, ovšem nezanedbávají ani tématiku konce světa, a tak můžeme být například svědky toho, jak celou loď napadne hejno hladových ptáků, jelikož díky pevnině zmizelé pod vodou nejsou tito ptáci schopni nalézt potravu, ale můžeme být také svědkem toho, jak do moře padá dopravní letadlo, jak lodi dojde palivo a nachází se zrovna pod vulkánem, anebo jak má loď co dočinění s rybou, která běžně žije hluboko v moři a nyní v následku klimatických změn se vynořila těsně pod hladinu. Diváky také čeká odhalení tajné kajuty, která byla kdysi zazděna z důvodu epidemie na lodi nebo soudní proces s domnělým vrahem, který se taktéž odehrává na lodi. Kromě hlavních postav je zde i jedna postava záporná, jejíž úmysly a činy jsou během první série nejasné a až poslední díl první série o této postavě cosi naznačuje. A samozřejmě i přesto, že první série má 13 dílů, přičemž délka každého dílu 68 do 98 minut, tak po jejím skončení zůstává mnoho otázek nezodpovězených a je otázkou, kolika sérií se dočkáme a kdy budou tyto otázky zodpovězeny. Například u španělského mysteriózního seriálu Internát se diváci odpověď na otázku "o co tady vlastně jde" dozvěděli až někdy během předposlední šesté série, takže jak znám Španěly, tady to zřejmě nebude o nic rychlejší. Samozřejmě odpovědi na dílčí otázky nám určitě budou postupně servírovány, ale konkrétního vyvrcholení seriálu se zřejmě jen tak nedočkáme, ale i tak mě to baví a je zde pořád nač koukat, ani záběry z běžného života na lodi mi nikterak nevadí, prostě to k tomu patří a tak to beru. Co se týče herců, tak jsem rád, že jsem se zde mohl znovu setkat s půvabnou mladou herečkou Blancou Suárez (zde ztvárňuje starší dceru kapitána lodi), která mě okouzlovala už v "Internátu", kde hrála dívku jíž se zjevují duchové zesnulých lidí, a z "Internátu" do tohoto seriálu zamířila i Irene Montalà (zde ztvárňuje doktorku Julii), která v Internátu ztvárňovala profesorku, která když se dotkla jiného člověka tak viděla ty největší špatnosti, jichž se během svého života dopustil. Ale jsem rád, že jsem měl možnost poznat i další nové a zajímavé španělské herce. Už teď se těším na další díly a na další atraktivní španělské seriály, které se snad u nás v Česku do budoucna objeví. Tomuto seriálu uděluji maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček, protože mé nadšení v tomto případě nemá hranice a jedna jediná série mi stačila k tomu, abych tento seriál zařadil zde na databázi do své desítky nejoblíbenějších seriálů. () (menej) (viac)

topr harley

Docela příjemný španělský seriál, hodnotím po prvním díle plným počtem. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál, ze začátku je to takové akční a dobrodružné, doufám ale, že se to bude vyvíjít spíš k scifi. Trochu doufám, že to budou takoví ztracení ale na lodi. ()

honajz

Já teda nevím. Sci-fi je tam minimálně, spíš je to něco mezi Lost na lodi, seriálem Loď snů, a do toho mixnutých pár žánrů kdo je vrah?, kdo koho miluje?, Beverly Hills a Rodinná pouta). Na to, že každý díl trvá 75 minut, je to někdy nuda jak sviň. ()

ARI50

Nezkutečně další skvělý seriál s obrovským nápadem, svět v momentě pryč a kdyby jenom to dlouhá cesta přežití na lodi, nečekané a horší nástrahy na každém kroku, sice efekty někdy hodně slabé ale to nevadí protože já se bavil hodně, první dvě série byly nezkutečně výborně dech beroucí ale bohužel poslední mi přišla nejslabší trošku, teda až na konec. Ten ne že jen překvapil ale ohromil, když to vezmu celé do jedné kupy je to jedna velká lodní bomba. herecký je výběr tak dokonalý, Mario Casas je neodolatelný a hlavně hodně výborný herec, a Blanca Suárez pastva pro oči, nejlepší dvojice. I když jsem si oblíbil mnohem více herců a časem je nesnášel až to nebylo možné ve finále se oblíbení našli a zůstaly, spousty srandy plno záhada, láska na každém kroku, tohle je seriál který prostě dokáže v člověku vyvolat emoce a to je jen dobře a když vezmu v potaz soundtrack špičkový nemá chybu, obrovská spokojenost.Top opět zaslouženě. ()

Martrix

Po jednom díle(víc jich vidět nechci) na mě Na lodi působí jako mišmaš Beverly Hills, béčkového filmu o Bermudském trojúhelníku a nějaké šílené argentinské telenovely. Chápu, že mají Španělé jinou mentalitu, že jsou víc..ehm..emocionální a dramatičtí, než třeba Němci. Ale v tom jednom díle který jsem viděl, se pořád loučili a plakali a dělali dramatická gesta... . Pro španělomily, kteří jsou zvyklí, popř. se jim to líbí, může být Na lodi fajn seriál o partě mladých lidí, kteří se víc než z nepřízní moře, potýkají se vztahy na uzavřeném místě, jakým bezezporu loď plující kdovíkam je. Nápad to není z nejhorších a po jednom díle bych byl hooodně neobjektivní, ale ... podle mě jde o průměrnou záležitost pro náctileté, kteří ještě nemají dostatečnou lebeční kapacitu na dospělácké sci-fi seriály, jako je třeba Battlestar Galactica. ()

Kri-kri

Po skvělém Internátu jsem se pustil do dalšího žánrově obdobného španělského seriálu v očekávání stejného nadšení. I když se na Na lodi dá docela dobře koukat, nelze mu upřít poutavost děje, mnohé napětí a záhady přinutí diváka sledovat seriál až do konce, je přece jen o něco slabší. Poměrně brzy se vyčerpaly post-apokalyptické jevy, nevysvětlitelné přírodní úkazy a podmořské stvůry. Alespoň dějovou linku s kajutou 31 plnou mrtvol mohli trochu více rozvést. Že se zde poměrně dost řeší vztahy, láska a sex by mi ani tak nevadilo (ostatně i to do takového seriálu patří), jako spíš, že to mnohdy řeší i v dost napjatých a nejméně vhodných situacích, kdy by dotyčným mělo jít v první řadě o aktuální přežití. Dalším velkým mínusem je, že kapitánova dcera Ainhoa je neskutečná kráva, která se furt rozpolceně zmítá mezi Ulisesem a lodním zloduchem Gamboou. A když už jsem ho zmínil, taky mi hlava nebere, že přestože Gamboa během plavby zabije minimálně čtyři lidi, nijak zvlášť se to neřeší a když už na to přijde řeč, pokaždé se to nějak zamete pod koberec. O humorné a vtipné dialogy tu není nouze především díky srandistovi Pitimu, ovšem ke konci seriálu i on poněkud zvážněl. Nejzajímavější děj mají první dvě řady, třetí už je dle mého názoru až moc natahovaná a už ne tak napínavá, zejm. od momentu, kdy posádka Polárky dorazí na pevninu. Tím se hlavní motiv seriálu tak nějak vytratil a divák zbylé epizody dokouká spíš už jen z povinnosti. Také je ve třetí řadě příliš mnoho nových a zbytečných postav. Nejhorší a nejvíce nedomyšlené jsou poslední díly. Nějak jsem nepobral, jak mohl Ulises přežít, když ho Gamboa na rozkaz otce Estely zastřelil a taky považuji za dost nesmyslné, že ve chvíli, kdy jsou všichni v domě ostřelováni a někteří dokonce zraněni, řeší plky kdo s kým spal. A vrcholem trapnosti je, když Ulises a Max mají běžet na loď pro chirurgické nástroje a namísto toho si v lese povídají jak u kafíčka. Navíc mi v CZ dabované verzi vadilo vystřižení závěrečné scény posledního dílu s vysvětlením, jak to se všemi dopadlo. Kvůli všem těmto chybám a nesmyslnostem víc jak lepší 3 * a mírně nadprůměrných 65% Na lodi ode mě nedostane. ()

chaometic

Závěr třetí řady považuju za naprostou imbecilitu bez špetky nápadu. Třetí řada je zbytečně moc prodlužována a přesto se nic dalšího nedozvíme. Ta je taky poslední a otevřený konec třetí řady vás přivede k pláči. Spoiler: Gamboa vs Ullyses. ()

Loooki

Na jednu časť príliš dlhá stopáž, ktorá tam bola zbytočne, lebo ju dopĺňali zbytočné a hlúpe scény a hlavne dialógy. Inak hlavná myšlienka v poriadku a výber hercov tiež, no stále mi to prišlo nejaké nemastné neslané. Hodnotené po I. sérii. ()

Elbarto08

Tahle skupinka lidí mě okouzlila tak, jako to dokáže jen málo co a málo kdo. Vlastně je to vykradačka jiných seriálů a filmů, ale v úplně jiné dimenzi a z jiného pohledu. Polárka se stala mým druhým domovem a neskuetčně rád s nimi zažívám ty fascinující dobrodružství, sdílím s nimi emoce, poslouchám rady do vztahů a sleduji, jak se kdo páruje a rozchází. Pro mě tento seriál ve své kategori sci-fi dobrodružných seriálů předčil všechny ostatní existující seriály. ()

Kejdyna

Za mě plná palba! Sama jsem to nečekala, ale tenhle seriál mě vážně dostal. Zajímavá zápletka, dějové zvraty v každém díle, samozřejmě pořádná dávka španělských emocí (ale přijde mi, že to ještě drží na uzdě) a skvělý humor. Takový Lost říznutí Battlestar Galacticou. Trošku mi vadí, jak jsou díly dlouhé (je skoro nemožné zdolat sérii v krátkém časovém horizontu, ale zase si to aspoň vychutnám). Dobře se to vyvíjí, bohužel absence českých a bohužel i anglických titulek mi brání pustit se do 3.série. A přiznejme si to, ten Casas je fakticky kus :) ()

vozralec

Hodnocení 1. série: Čekal jsem pořádný postapo seriál, kde se bude řešit, jakým způsobem by se dalo přežít na osamocené lodi. Místo toho seriál nabídl především řešení lidských vztahů. Děj se vlekl někdy hodně pomalu. Sem tam bylo i nějaké to napínavé pozdvižení. Několik posledních dílů bylo více akčních, což určitě potěšilo. Pár nelogičností a lajdáckého chování tu samozřejmě také je. Přesto je to natočeno dobře a takovým způsobem, že člověk se těší, co bude dál. Trochu ubrat romantické telenovely, přidat více rozumování nad přežitím a hned to bude o hvězdu navíc. Zajímavé postavy: Ulises, Julia, Estela, De la Cuadra, Bublina a občas Piti. Hodnocení 2. série: Zmaten číslováním dílů na imdb jsem čekal na další díl, ale jak vidno, 14. díl byl opravdu poslední v druhé sérii. Kdybych to věděl, tak bych sem dal hodnocení už dávno. No nic. Postupně se seriál zaměřuje především na pár hlavních postav, konkrétně na vztah Piti vs. Vilma (do toho namočený Andrés Palomares), nekonečný vztah Ulises (dostává docela málo prostoru) vs. Ainhoa (která se někdy chová opravdu jako slepice, nikoliv kůzle) a vztah Ricardo vs. Julia. Gamboa postupně získává lidskou tvář. Pár epizod je docela akčních, i když někdy zbytečných. Některé skutečnosti nejsou v podstatě dořešeny - hlavně že byl zajímavý díl. Shrnuto - rozhodně se nejedná o super veledílo, ale špatné to také není. Standard si to drží. Na třetí sérii se rozhodně podívám. Hodnocení 3. série: Dobrodružství pokračuje. Poněkud usměvně některé osoby až časem vstupují přímo do děje. Předtím jsou o nich jen zmínky, aby se divákům ukázalo, že tam někdě na lodi stále jsou. Kromě jiného navštívíme mrakodrap, který dodá nové postavy (např. Max, Ratón a dědek Ventura). Za zmínku stojí ještě docela schopný Cho Sung. Emoce a dojáky zde mají vždy přednost za jakékoliv situace. Tudíž člověk musí přetrpět časté idiotské chování a nevysvětlitelné přesuny z místa na místo. Největším bourákem této série je bezpochyby Luis Gamboa. To byl můj favorit. Nejvíce překvapily na konci čtyři kulky a Ulises. To jsem opravdu nečekal. Ale kdo ví, třeba vše bude nakonec jinak. Tedy pokud bude ještě nějaká série. Rozhodně bych si ji nenechal ujít. Celkově shrnuto - zábavné španělské dobrodružství. ()

RedRose

Po prvni serii se nejak nemuzu rozhodnout... Jsou tam sympaticti herci a hlavne herecky tam vybrali vic nez pozitivne a Spanelum se nejakym zahadnym zpusobem dari udrzet dejovou linii (no, spis je to jen dejovy vlasek, ale stale drzi) a jsem zvedavy co z toho jeste vyleze... Diky tomu jsem (zatim) ochoten snaset nekdy az idiotske dialogy... Rovnez chovani jednotlivych postav se tu a tam zda priserne nelogicke a casto zustavam jen nechapave zirat co a jak se v takove situaci snazi resit... Sice se da tezko odhadovat jak bychom se v takove situaci opravdu chovali, ale co je moc to je moc... Spanele si pravdepodobne zvolili netradicne dlouhou stopaz jednotlivych dilu a tu se jim nedari smysluplne naplnovat... Prostrihat to na klasickou delku serialovych epizod kolem 40-ti minut a vyhazet vic toho telenovelniho marasu, bylo by to mnohem lepsi... Takze suma-sumarum i presto ze to je jen spanelska vykradacka nekolika vetsich serialu, tak to zatim tak nejak drzi pohromade a jeste u toho zustanu... Prozatim podprumernych 49%... ///// EDIT (se spoilery!): Mno hned prvni dil druhe serie nabral spad smerem k odpadu !! Kapitan co se nemuze hybat, vesluje v bouri na nafukovacce na zachrannou misi... Za 6 minut vyrobit vesla a premontovat 75 metru dlouhou motorovou plachetnici na galeru... Jeden iluminat to tam najednou ovlada aniz by k tomu mel nejake paky a ta trubka Ainhoa misto aby ho konecne sejmula, tak postreli toho se kterym diky nemu nemuze byt... No proste velika legrace!! Dej se zvrhnul takovym zpusobem, ze se z toho stava blbost aspirujici na kvalitativne horsi pozice nez ceska Rodinná pouta a jim podobnym nesmyslum... A asi nejvic me zacina neskutecnym zpusobem nasirat trojlistek Ainhoa & Ulises vs. Gamboa!! Toto je brutalne trapne a neskutecne otravne!! Co se deje tyce tak na konci sesteho dilu se na mori objevuje oceansky vodopad (coz by ani tak nevadilo - jsme v zanru sci-fi) a ona galerijni motorova plachetnice ho preskocila... To bylo jeste v pohode, ale v dalsim dile umira knez a protoze nefunguje defibrilator, tak za 3 minuty postavime z niceho fungujici elektrarnu a ozivime do uderem blesku... Ja jsem sci-fista a snesu toho opravdu hodne, ale co se deje tady, to uz opravdu misty nerozdychavam!! Cekal jsem po prvni serii, ze se to mozna zlepsi ale z mnou udelenych 49% to nabralo behem nekolika dilu strmy sesup k cistokrevnemu odpadu!! Cela tato taskarice je proste hloupa telenovela, podkreslena post-apokalyptickym (snad i sci-fi) pozadim a podle toho to i vypada... Nejvetsi potiz je, ze si neustale musite klast otazku "Proč?"! Tedy: Proč poslouchaji toho magora, kdyz k tomu neni duvod... Proc maji strach z nejakych iluminatu kteri cely jejich osud ridi i presto ze nad nimi nemaji zadnou moc... Tech nelogickych otazek je tady az priserne moc na to aby to dostalo lepsi hodnoceni... Dosel jsem s timto serialem az na vytouzenou pevninu a opet se vynoruje spousta otazek proc se chovaji tak jak se chovaji... Timto se serialem koncim s hodnocenim 34% () (menej) (viac)

Mr.nachos

Tenhle španělský seriál mě chytil už po pár dílech. Má to sice pár chyb a nejasností, které musí být jasné každému, ale i přes to jsem zvědavá na další série a hlavně na rozpletení zamotaných uzlů, kterých je požehnaně. Teď v polovině třetí série je jasné, že to bude všechno trochu jinak než se zpočátku zdálo a hlavně je tam víc a víc chyb, který mě rozčilujou a kterých si nejde nevšimnout, ale je obrovská škoda, že to utnuli tak nečekaně kvůli nízké sledovanosti, takže zůstalo spousta nevysvětlitelných událostí. Některé se sice v rychlosti v posledním díle vysvětlili, ale ne všechny a ještě se to u nás vysílalo ve zkrácené verzi, tzn. bez těch vysvětlení. Takže pokud někdo chtěl vidět těch 15 minut navíc, musel koukat na nedabovaný originál. ()

George8

Na tento seriál jsem narazil úplně náhodně, když jsem tenkrát hledal něco, co bych si pustil. Tenhle španělský seriál mě ale opravdu dost překvapil. Pilot mě navnadil na další díly a ty další díly mě nezklamaly. Postavy - Gamboa a Ulises byly vynikající. Musím vřele pochválit španělský štáb, jak dobře to natočili, teda až na ten konec, který se mi až tak moc nelíbil. ()

B3n

Ako dobre to začalo, tak zle to skončilo. Na začiatku je príbeh výborne rozbehnutý, katastrofa a izolovaná skupina ľudí dáva výborný priestor na rozohranie napínavej partie boja o život. Postupne postavy zisťujú, čo sa vlastne stalo. V druhej sérii ale začne prevládať telenovela a tretiu sériu už som dopozeral len z povinnosti a so zaťatými zubami. V postapokalyptickom sci-fi riešiť to, kto koho ľúbi, kto komu má ako prejavovať city a sledovať guilty pleasure hlavnej pobehlice seriálu, to je jednoducho nad moje sily. A fanúšikom sci-fi odporúčam radšej siahnuť po niečom inom. Španieli majú zrejme telenovelu v krvi a tak nesmie chýbať ani v sci-fi. Ale pre mňa sa to tam vôbec nehodí a prepletance vzťahov pôsobia nie že rušivo, ale zabíjajú inak výborný nápad. Len v tomto seriáli sa môže stať, že jeden 45-ročný chlap (a hovorím o kapitánovi lode, nie len tak o hocikom) pubertálne radí druhému, ako má na to ísť so ženou. Druhým obrovským negatívom seriálu je nelogické, často krát až debilné správanie sa postáv. Vraždy sa tu jednoducho nevyšetrujú. Hluk pri vraždení si nikto nevšíma, zato keď niekto niekomu polohlasne rozpráva nejaké tajomstvo, vždy je pri tom nejaký nechcený svedok, atď. Seriál odporúčam sledovať skôr fanúšikom telenoviel, než fanúšikom sci-fi. Je to taká napínavá telenovela. Sci-fi je tam pomenej a ťahá za kratší koniec. ()

Hanz_knife

No...Čím bych měl začít? Asi imbecilní zápletkou kdy urychlovač částic udělá jakousi prazvláští černou díru, která zapříčiní potopení kontinentů. Na vodu a "pevninu pod vodou" záhadně nefunguje. Bohužel, můžu pokračovat s dalšíma imbecilitama jako je fakt, že nejchytřejší ze všech na lodi je retadard co neměl několik minut přísun vzduchu do mozku. Pravda je, že jsem na to skoro celou sérii vydržel dívat, ovšem zdejší vysoké hodnocení opravdu nechápu. Dvávat tomu hvězdičky za bitky polonahých slečen v ideálním věku a navíc ve sprchách nebudu. Od takových věcí je soft porno, ne seriózně se tvářící seriál. Nebyl jsem překvapen tím, že se celá posádka chovala jak banda naprostých volů, inu je to seriálový standart, protože vymyslet zápletky na tolik dílů je evidentně nad mentální kapacity scénaristů. Někdy jsem ale už fakt měl skoro záchvat paniky a říkal jsem si, že to je nálož veleho**n, jakou jsem ještě neviděl. Důvod proč jsem vydžel koukat byl zhruba tři celkem normální charaktery, kapitán, kterej není zase tak blbej, i když nemá autoritu a dovoluje na lodi anarchii, jeho "nástupce", který měl občas nějakou tu vtipnou průpovídku a zmíněný "retard", který z nich byl vlastně nejchytřejší a vytahoval je z problémů. Neustálé řešení kdo kdy udělá jakou kravinu a kdo s kým se vyspí tentokrát, to není pro mně, to se radši potrestám jedním dílem nekonečného seriálu Ulice. ()

jopal

K serialu som sa dostal nechcene a po par dieloch som to chcel vzdat, pretoze miestami mi to pripadalo velmi detinske a nerealne. Ale vzdy ma zaujalo aj par slusnych scen (Bublinovi dajte za rolu oskara) a hlavne som cakal nejake bombasticke rozuzlenie. Nekonalo sa, sklamanie. :(. Ale ako kratochvila neurazilo, i ked par blbosti bolo fakt na tabletku. ()

Sirion odpad!

Další z početné řady seriálů, kde je drtivé většině účastníků ideálních 20-35 let a postavy se chovají jako naprostí blbci, aby se vůbec něco dělo. ()