Nin

Film, který měl být původně pilotem k nadcházejícímu seriálu. A je to hrozně moc znát. Celý film se příšerně táhne, kdyby byl rozsekán na tři půlhodinové díly, tak by moje hodnocení bylo pravděpodobně vyšší. Jinak se jedná o zpracování stejnojmenného Marvelovského komiksu, kde psychiatr Stephen Strange jednoho dne pozná tajemnou zemi astrálních sfér, zlých démonů a čarodějů a stane se navždy její součástí. Zde velmi nudně zpracované, občas dá někdo ruce před sebe a z nich vystřelí žlutý nebo červený paprsek, nějaké ty čarodějnické hábity, papundeklový démon... Ale i samotný příběh je hloupoučký, na úrovni béčkových hororů - jenže zde žádné brutální vyvražďování (či aspoň zajímavá akce) rozhodně není. Takže se divák poooomalu potácí nudně natočeným "příběhem", kde aspoň hlavní postava je poměrně charismatická (i když i ta občas nechutně přehrává). Abych to shrnul - není o co stát. Vhodné snad jen pro ty úplně nejmenší - když se jim do ručiček nedostane komiks. (3/10) ()

Pitryx

Děsná nuda. Za hodinu jen náznaky fantasy, pak nějaké jiskření a svítící ruka a to je vše. Ale kecá se tu v jednom kuse. Sice jsem vydržel do konce, ale považuji to za ztrátu času. Do toho všeho ještě vražené love story, takže pro mne prostě propadák. Dá se říci, že ta poslední půlhodinka to o drobátko vylepšila, ale pouze to zachránila před odpadem.  10 %  ()

corpsy

Marvelovky sa nerojili iba posledných cca 20 rokov. Koncom 70tych boli pre TV spracované mnohé komiksy od Stana Leeho ( THE AMAZING SPIDER - MAN, THE INCREDIBLE HULK, CAPTAIN AMERICA ), DR. STRANGE sa mal k tejto sérii pripojiť. Ostal však iba pilot, ktorý zrejme generácia odchovaná na moderných adaptáciách nepríjme kvôli málo dynamickému deju, slabým trikom a celkovému disco looku ( ktorý ja ale vítam ). Možno, ak by vtedy americký diváci dali tomuto charakteru šancu, možno by sme sa boli dočkali kvalitatívne stúpajúcej tendencie. ()

sator

Dr. Strange je americký televizní fantasy film z roku 1978, který natočil Philip DeGuere podle komiksových příběhů o Doctoru Strangeovi. Vznikl jako pilotní snímek pro zamýšlený televizní seriál, který však nebyl stanicí CBS objednán. Morgan le Fay (Jessica Walter) dostane za úkol napravit svůj neúspěch z doby před 500 lety, kdy nedokázala přemoci mocného čaroděje, čímž by démoni získali přístup do lidského světa. Le Fay má pouze tři dny na to, aby čaroděje porazila, nebo aby zabila jeho následovníka, a tím je newyorský psychiatr Stephen Strange (Peter Hooten). ()