Film založený na rovnomennej knihe Donalda Millera.  Don je 19-ročný Texasan, ktorý sa pripravuje na štúdium teológie. Jedného dňa sa rozhodne opustiť všetko, čo poznal, a odchádza na severozápad USA do mesta Portland. Prichádza sem študovať na univerzitu, ktorá je tým najmenej zbožným miestom v Amerike.
Blue Like Jazz je príbeh duchovnej cesty mladého muža, ktorý sa rozhodne hľadať vieru na tom najnepravdepodobnejšom mieste. Rozpráva o úteku od nemysliteľného fundamentalizmu k lepšiemu spoznaniu seba samého. (trewille)

studo

Neviem čo mal tento film vyjadriť, či vzťah matky k synovi, začlenenie na vysokej alebo tému, o ktorú sa opieral celý film - Boh, jeho existencia alebo čo, ale vo výsledku tu máme len jeden strašne uťahaný film z ktorého by sa dala ukrojiť 30 minútovka žvástov a aj tak by nám zostala ešte vyše hodina blabotania, občas dobrého, občas len tak do vetra a občas len tak k veci... K dobru filmu vlastne slúži len pár naozaj originálnych scén, ktoré boli správne pritiahnuté za vlasy. ()

kaylin

Smutný jako jazz jsem vypínal tenhle film, který mi nakonec skoro nic nedal, i když jsem si myslel, že by osudy a postavičky, které je prožívají, mohly být dostatečně zajímavé. Nemá to správný tah nabránu a měl jsem pocit, že každý dobrý moment je nakonec zabit neschopností ho nějak pořádně vygradovat - třeba matčino těhotenství. ()

trewille

Knižná predloha Smutný ako jazz má minimálne, čo to do kresťanských kruhov, veľký potenciál. Film však trocha zabil myšlienku a aj ducha knihy. No ak to sledujete pozorne, až také do vetra volanie to nie je. Objavuje sa tam pomerne veľa funny scén a aj zopár prekvapení, ktoré vás ako fanúšika knihy skutočne prekvapia. Neviem síce, či sa toto konkrétne dá hodnotiť ako pozitívum, ale... Myslím, že pri tomto filmovom spracovaní treba zabudnúť na predlohu a sledovať len film. Don je chalan, ktorý možno stratil chuť a zápal pre to, čo robil. Vydal sa na cestu, na školu, ktorá bola iná a neznášala kresťanstvo, v ktorom sa Don tak trocha začal strácať (viac vo filme :-) Film však čiastočne pokladám za výsmech knihy, ale napriek všetkému dávam 4. Prečo? Jednoducho kvôli Donovi a tomu, aký je v knihe. Inak by som dal 3 za priemernú adaptáciu a zopár skutočné funny momentov. Odporúčam si to však pozrieť a prečítať aj knihu. ()

KrestanFilms

Pro někoho možná přínosný film, ale já jej dále doporučovat nemohu. Je tam zbytečně až příliš rozpracovaná ta světská stránka (vulgarita, bohémismus...) a na vlastní poselství tam zbylo opravdu jen málo. Skoro bych to nazval "perlou u sviní"... ()