Turecky snadno a rychle

• Nemecko Türkisch für Anfänger - Der Film (viac)

Po nouzovém přistání v Indickém oceánu se citlivá a lehce neurotická Lena ocitne na opuštěném ostrově společně s tureckým mačem jménem Cem, jeho hluboce věřící sestrou Yagmur a koktavým Řekem Costou... Lena Schneiderová je prostě chudák, život pro ni totiž není žádný med. Je z něho zklamaná a traumatizovaná, a to především zásluhou její matky, cvokařky a věčné puberťačky, která výchovu své dcery pojala až moc benevolentně. A navíc měla tentokrát tu drzost poslat Lenu na prázdniny do jihovýchodní Asie. Leniny nejhorší obavy se stanou skutečností, když si k ní v letadle přisedne pan "splašený hormon" Cem Öztürk. Právě tehdy se německá emancipace střetne s takzvanou tureckou "mužností". Když si Lena myslí, že už nemůže být hůř, jejich Boeing musí nouzově přistát na otevřeném moři. Lena se tak brzy ocitne na opuštěném ostrově společně s Cemem, jeho hluboce věřící sestrou Yagmur a koktavým Řekem Costou. Zatímco se mladí puberťáci hádají v opuštěném tropickém ráji, Lenina matka Doris se seznamuje s Metin Öztürkem, otcem Cema a Yagmur. Tento muž, který se angažuje v boji za asimilaci a integraci, se totiž momentálně taky snaží najít své ztracené ratolesti. (HBO Europe)

Ryuuhei odpad!

Trapná německá zhovadělost s naprosto stupidním dějem. Komedie? Kde? Primitivní zápletka s odpudivým vyvrbením, příšerné postavy, no hrůza. Může snad na poli teenagerských komedií vzniknout ještě něco horšího? Dokoukáno jen proto, že i sebehorší film musím vidět do konce. Každopádně, proti gustu žádný dišputát... ()

BoredSeal

Film je něco jako neúspěšný pokus zhustit zápletku dvou rodin z různých kultur ze stejnojmenného staršího seriálu se stejnými herci a byl jsem na něj zvědavý, protože je to starší dílo lidí stojícími za sérií "Fak jů pane učiteli". I když jsem se několikrát uchechtnul nad nekorektním humorem (v původním znění), je to slabší záležitost a je třeba být v dobrém rozpoložení. ()

Strandmon

Překvapivě sprosté místami až úchylné a poměrně velmi zábavné. Elyas M´barek je jeden s z nejtalentovanějších herců součastnosti a doufám, že mu to bude tolik šlapat i nadále.Ovšem jedna z věcí co snímek není tak opravdu není akční, a tak tu tenhle žánr nemá co dělat a také jediné co bych filmu vytkl je přehnaná délka, protože ke konci už snímek na vtipnosti a dalších faktorech poněkud ubíral. můžu tedy konstatovat, že sice ubochých 90 minut by snímku jenom prospělo. Nakonec jsem se, ale bavil velmi kvalitně. ()

lucijelucije

Ou, tak tento snímek mi nepřišel ani humorný, ani dobrodružný ani romantický. Hlavní postavy jsou trosky a ty dialogy jsou taky dost na hraně.Matka si užívá, ikdyž má někde pohřešovanou dceru, dcera se na oko upejpá, ale ve skutečnosti slídí kolem geroje jako sub, a frajer, který má asi IQ 30, se cítí jako nejkrásnější muž světa. Možná, že dvě hvězdy je ještě moc. ()

Lachtaan

Ano, film jistojistě dostal svou pozornost v našich končinách až po uvedení fenoménu Fakjů pane učiteli do našich kin, jinak by dodnes nikdo nevěděl, kdo to nějaký Elias M'Barek je a že má také více povedených filmů, které jsou koukatelné a dokonce se u nich také zasmějete. Není to žádná konkurence výše zmíněnému filmu, ale jako dobrodružná komedie z ryze německé produkce fungovala na výbornou. A to mně bohatě stačilo. ()

• Film pokračuje aj počas titulkov. Na ich konci možno vidieť videoklip Cema (Elyas M'Barek). (figis20)
  • Od natočenia tohto filmu bol Elyas M'Barek dávaný často za vzor "vzorného migranta", hoci on sám migrantom nie je. Ako sa vyjadril v decembri 2017: "Narodil som sa v Mníchove, vyrastal som tu, strávil som tu celý život, hovorím len po nemecky. Len preto, že vyzeráte inak, ste v Nemecku v roku 2017 stále separovaní a kategorizovaní. Som Európan alebo Mníchovčan – ale predovšetkým som človek." (Arsenal83)