Třináctiletý chlapec Erik se společně se svou matkou Gail právě přistěhoval do nového domova v Minnesotě. A se svým výrazným jižanským akcentem a poněkud odlišnými manýry pouličního rošťáka se zde cítí být dost ze hry. Tedy alespoň do momentu, než pozná Dextera, o něco mladšího chlapce ze sousedství. A zdá se, že právě tahle dvojka by mohla společně poznat, co to znamená opravdové přátelství. Jenže velmi záhy začne Erikova matka jejich kamarádství bránit. Dozvěděla se totiž, že vinou nepozornosti doktorů a použité injekční jehly je nyní Dexter nakažený virem HIV. Má AIDS. Erik si zpočátku z této zprávy nic nedělá, ale je jasné, že smrtelná nákaza přeci jen staví mezi oba mladíky stále vyšší zeď, stejně jako předsudky okolí. Tam, kde to dospělí vzdávají, ale nakonec zaúřaduje dětská vynalézavost. V jednom časopise se totiž mladíci dočtou, že nějaký doktor v New Orleansu prý nalezl zázračný lék, který by mohl Dextera jednou provždy zbavit jeho prokletí a vrátit mu naději v budoucnost. A rozhodnou se ho navzdory názorům svých rodičů vyhledat. V posmutnělém, a přesto hřejivém americkém dramatu z roku 1995 se v hlavních úlohách představili Brad Renfro a Joseph Mazzello. (oficiálny text distribútora)

fujarik

Film je svým ztvárněním uzpůsoben zejména pro to mladší publikum. Podle mě je to výborný poučný film na promítání žákům prvního stupně základní školy, aby pochopili závažnost viru HIV a zároveň, aby nikoho neodsuzovali jen proto, že se liší od jiných. Výborný film, který staví na skvělém hereckém výkonu dětských herců. ()

Šípek

Jeden z nejdojemnějších snímků, jaké se dají vůbec najít. Ačkoliv najít, české DVD zřejmě neexistuje a v televizi a kinech běžel film snad naposledy před pěti lety. Příběh podává dětem a mládeži velmi citlivě a vkusně problematiku nemoci AIDS a problémů s ní spojených. Totiž problémů s hledáním skutečných přátel, co dokážou v nemoci pomoci. Herecké výkony, jež předvádějí hlavní dětští představitelé Brad Renfro a Joseph Mazzello jsou pochopitelně obdivuhodné. Ale malý dovětek nakonec. Ač ve filmu je tím, kdo špatně končí Joseph, v reálném životě špatně dopadl Brad, který zahodil svůj talent, propadl drogám a skončil v lednu 2008 podobně jako kdysi dávno jiný dětský herec, River Phoenix. ()

Rozjimatel

1,5  "Stretol som sa už v praxi s chorými ľuďmi, ktorí sa z ničoho nič uzdravili. A to len preto, že sa im chcelo žiť."  Rodinná dráma o jednom úžasnom detskom priateľstve, ktorá dramaticky nefunguje ani náhodou, a to kvôli nebotyčnej naivite. Ťažko si viem predstaviť protivnejšiu dvojicu detských hrdinov. Erik (napriek všetkému výborne zahraný Bradom Renfrom) je protivný a drzý hajzlík, navyše blbý jak tágo, malý rozumbrada Dexter je zase herecky dosť drevený (Joseph Mazzello). Na Erikovu obranu ale treba povedať, že je z rozvedenej rodiny a jeho matka je ešte ďaleko sprostejšia ("Keď dovolí, aby za tebou liezol, budem ju žalovať."). Všetko vo filme je akési sladučké, roztomilučké, je tu plno patetických rečí a extrémne čiernobiele charaktery. Jedna matka je nekonečne dobrotivá (Annabella Sciorra), druhá zase neskutočná mrcha (Diana Scarwid). A do toho všetkého ešte hraje priam patologicky americká country, striedajúca sa s naivne sladkobôľnou hudbou. No a klincom do rakvy je ten strašne trápny záverečný zvrat v nemocnici, pred ktorým som dlho tŕpol, aby ho náhodou tvorcovia nenasadili. ()

Autogram

Pokiaľ ide o kamarátstvo dvoch chlapcov a ich zážitky z cesty a vylomenín, tak je film ok. Ale keď sa začnú do toho miešať dospelí, tak je film mierne trápny alebo až priblblý. Inak je to dosť silná téma a pri lepšom scenári by to mohlo byť výborné. –––– Moje krev je jedovatá. Stačí jediná kapka a jseš mrtvej! ()

Matty

Dobrodružstvím Toma Sawyera inspirovaný lék proti skepsi těch, kdo jsou přesvědčeni, že dobrý film o AIDS musí být buď zarputilé drama (Philadelphia, Hodiny) nebo ukřičený muzikál (Bohémové). Lék ve své prapodstatě vlastně jenom vrhá jiné světlo na přání snad každého z nás – aby prázdniny nikdy neskončily. 80% ()

• Počas úvodných titulkov hrá pieseň "My Great Escape" od Marca Cohna. (dwdb)
  • Väčšina filmu bola natočená v Minnesote. (dwdb)