Ve dnech před 4. červencem 1776 přinutí vnitrozemský kongresman John Adams společně s Benjaminem Franklinem Thomase Jeffersona k sepsání Deklarace nezávislosti jako taktiku, jak přimět americké kolonie k podpoře nezávislosti. Poté však George Washington pošle deprimující zprávy popisující vojenské neštěstí. Obchodníci, velkostatkáři a majitelé otroků protestují u Kongresu proti vyhlášení Deklarace a jediný hlas "ne" hlasování o ní navždy ukončí. (Kfilmu.net)

dobruca

Muzikalove pojeti dojednavani podpisu deklarace nezavislosti Spojenych statu americkych. Film je to vicemene spise divadelnicky, s peknymi kulisami a pomerne velkym mnozstvim postav, ktere jsou ale dobre vykreslene,takze se divak v pribehu nestrati. Krome toho se zde vyskytuji komedialni prvky. Predevsim se mi libila postava Benjamina Franklina. ()

• Emory Bass, Patrick Hines, Jonathan Moore a Stephen Nathan v tomto filmu debutovali. (Pumiiix)
  • Velké části mluveného a zpívaného dialogu jsou převzaty přímo z dopisů a memoárů tehdejších účastníků. (Werisek144)