Rafe je člen elitní ochranky, který se však obrátí na cestu zločinu. Vyzbrojen zkušenostmi a nejmodernějšími zbraněmi a následován gangem drsňáků. Se rozhodne přepadnout soukromou školu navštěvovanou potomstvem smetánky a získat tak na výkupném miliony dolarů. Plán nemá chybu, jetu však jeden problém, který se jmenuje Ozzie. (oficiálny text distribútora)

Marze

Říkal jsem si proč má film tak nízké hodnocení a proč ho v televizi dávají v poledne, kdy se dívá málo lidí. A opravdu, není to jen stupidní obehranou zápletkou o výkupném, ale i o velice nezajímavém provedení. Člověku je jedno jak to skončí. Zajímalo by mě, jaká je cílová skupina filmu. Asi opravdu děti se špatným vkusem. ()

Malarkey

Na tomhle filmu mě nejvíc rozesmála scéna, kdy rodiče svému náctiletému dítěti div nerozbili hubu za to, že stáhnul z internetu Vřískot 2, který měl mít premiéru až za další týden. Kvůli tomu stahování totiž měl i problémy ve škole a celkově byl hrozně problémový dítě...no nic...Asi to byl skutečný ničitel filmových tvůrců, ale co jsme v dnešní době my všichni?... ()

silentname

"Masterminds" hodnotím ako kultovú blbosť. Nemôžem si pomôcť, ale keď som mal asi 11 rokov, tak sa mi to zdalo perfektné a priam som hlatal všetky scénky. Proste všetko, čo som potreboval vidieť. Dnes je to skôr nostalgická spomienka a sledovanie veľkej dávky blbostí v jednej škole. Už len fakt, že sa tam objaví tajná miestnosť je pre mňa veľmi zvláštna. Ozaj nebola zakreslená v plánoch budovy a nikto si ju nikdy nevšimol? Alebo ten boj proti teroristom išiel skutočne tak jednoducho? A plus tie 90s efekty a počítače. Dnešný Windows 10 je už niečo úplne iné. Čo na filme funguje? Podľa mňa Patrick Stewart ako padouch filmu si z toho urobil svoju vlastnú one man show. Kedykoľvek sa objaví, tak s tým svojim úsmevom, svojimi hláškami, alebo aj zvýšeným hlasom dokáže priniesť výbornú šou. A tak si dáme zostrih najlepších hlášok Patricka Stewarta z tohto filmu - 5 . "Marwine, to jsem jenom tak nervózní, nebo je tu moc horko?" 4. "Horko, no ano Kláro. Ale v horkým tropickým slunci" 3. "No, už je zase pěkně!" 2. Můžeš být na sebe hrdý Milesi. Pomůžeš malým ďětem". A 1. hláška Patricka Stewarta v tomto filme je "Víte, já nejsem násilník, ale asi tu brzy někoho zabiju." Je jednoznačne najlepším elementom filmu a je vidno, že sa musel pri natáčaní poriadne zabávať. A ja som sa teda pobavil poriadne s ním. Vincent Kartheiser má tiež niekoľko dobrých hlášok a dám mu tu aspoň 2 a to sú: 1. Vážení návštěvníci. Máme pro vás nové správy o počasí. Po vlně tropických veder nás čeká ochlazení s velkou pravděpodobností dešťových srážek" a nikdy tiež nezabudnem na: "Přeji dobrou zábavu.". Takže nebyť ich dvoch, neponúkalo by mi to ako dospelákovi už vôbec nič. Je to film, s ktorým ste museli vyrastať. Možno vás tá nostalgia pri tom chytí, možno nie. Hodnotenie: C ()

MickeyStuma

Teroristé přepadnou školu, vyberou děti mající bohaté rodiče a jde se do vydírání. Ale pozor, je tu někdo, s kým rozhodně nepočítali. Všehoschopný šestnáctiletý hacker se pro ně stává tak ohromnou hrozbou, že i John McClaine bledne nad jeho schopnostmi závistí. Ano, je to tak, tento snímek se drží šablony snímku ‘Smrtonosná past’, jen z rozdílem, že se neodehrává ve vánočním čase. V roli zachránce se ukázal Vincent Kartheiser, který si tak okusil akční slávu Bruce Willise. Hlavní padouch má tvář Patricka Stewarta, který ho ztvárnil až s neskutečnou nadsázkou a nadhledem. Dějství příběhu skutečně používá určité momenty ze Smrtonosné pasti, což bylo určitě taktéž cílené. Příběh je vlivem věkového zaměření diváků značně jednoduchý a takřka s naprostou absencí dramatu. Jedná se jednoznačně jen o ryze nenáročnou filmovou akční legrácku pro dospívající mládež v celé své naivitě a nadsázce. ()

sefino

První polovina filmu je zábavná a předvádí svoji jasnou inspiraci počítačovými hry (například když Ozzie prochází tajnou chodbou a nese svícen, můžeme vidět pouze ruku - podobně jako například ve hře Doom). I frackovitý chování hlavního hrdiny je vtipné (a zajímalo by mě, odkud má ty brýle). Když však začne zachraňovat a začnou probíhat rozhovory typu - nikdy ti nenahradím matku, přesto tě mám ráda, tak se začnete divit, kam se poděl svižný začátek. ()