Bývalý agent CIA Ben Logan (Aaron Eckhart) dúfa, že sa mu podarí znovu naštartovať vzťah s pätnásťročnou dcérou Amy (Liana Liberato), s ktorou sú si pomerne odcudzení. Získa prácu v Belgicku ako bezpečnostný expert pre veľkú nadnárodnú korporáciu. Jedného dňa však príde Logan do práce a zistí, že divízia, v ktorej pracoval, už neexistuje - kolegovia zmazali všetky materiály a jeho asistent je v skutočnosti trénovaný agent s jasnou úlohou - zabiť Logana aj jeho dcéru. Nie je čas premýšľať, čo sa stalo a prečo ich niekto chce zabiť - Logan a Amy musia utiecť a v pätách majú dokonale vyškolených zabijakov. Otec a dcéra, ktorí si vôbec nie sú blízki, sa musia zrazu naučiť spoliehať sa jeden na druhého a budovať vzájomnú dôveru. Tá začne byť ohrozená v momente, keď sa Amy dozvie pravdu o otcovej minulosti. (TV Markíza)

Ouwen

Tak já jsem celkem spokojený, sice jsem mírně zklamaný, ale líbilo se mi to. Fajn akce, najde se tu jedna přestřelka a asi tři luxusní souboje, jsou drsný a chvaty nechybí. Herecké obsazení je úplně ideální, Eckhart je docela pán, neřekl bych to do něj, kosí to tam parádně, pěkná Liberato v roli dcery hlavního hrdiny, na nic si nehrála, dál Kurylenko, v pohodě, záporáci jsou už trošku zklamáním, no. Docela zajímavá hudba, i děj působí celkem zajímavě, kamera ideální, má to svoje tempo. // Tak, akce bych bral víc, protože je luxusní, dál bych vystřihl několik, podle mě zbytečných dialogů, samotný příběh ve finále mi přijde trošku o ničem, má to docela dlouhou časomíru, opět ten urychlený konec a čekal jsem to ke konci akčnější, chybí tomu správná atmosféra a postrádám tady napětí. // Nenudil jsem se, to se říct nedá, ale dost věcí mi tady chybí. Celkově film však působí realisticky, škoda, že jen na jedno podívání. Jinak jsem však spokojený, 7/10. PS: Jó a ty kecy tady jsou vážně k smíchu. Mám takový pocit, že většina film ani neviděla, polovina frajerů tady píše, že je akce nulová, tak to jsem asi viděl jiný film. ()

MickeyStuma

Akční thriller, který se spíše veze na ději a snaží se navodit nějakou tu atmosféru, která nás přesvědčí, že to lze dělat i bez ponurých rvaček či přestřelek. A zůstalo to tak na půl cesty. Po počátečním představení hlavních aktérů příběhu se to docela rozjelo a vytvářelo dojem, že to bude v celku jízda. A nebyla. Ono to bylo za celý film mnohokrát. Když příběh dostával správnou energii, náhle ji zase ztratil a napětí klesalo až k hrozící nudě. Několik těch rvaček se objeví, ale spíš mi to tu připadalo jako nutnost. Velmi často se děj táhnul a žvanilo se skoro o ničem. Ona dcerka mi zkutečně přišla jako přítěž. Ale pro diváka. Jinak jako thriller se snímek jevil jako běžný konspirační příběh bez ambicí a hany. Dějově zase tak moc neurazí a takže coby nenáročný počin postačí. ()

Wardan

Vykrádačka Taken a Bournovek. Velmi špatný a zoufale neakční akčňák (akční scény jsou asi čtyři a jsou neuvěřitelně krátké), navíc Philipp Stölzl pohřbívá jakýkoliv náznak akce ještě horším způsobem než Olivier Megaton a to už člověk musí být člověk fakt antitalent. Aaron Eckhart je sám osobě v pohodě, ale děj je tak zmatený a pitomý, že je to stejně jedno. The Expatriate je zbytečnost, která nemůže svým vzorům v ničem konkurovat. ()

ywo666

Nie veľmi orginálny akčný špionážny film. The má pár silných momentov ale dokopy je to ťažká rutina. Eckhart je dobrý herec, ale tu až tak nemal čo predviesť. Akčné scény sú obstojné a celkom sa držia pri zemi. Aaron sa postupom filmu zlepšuje, lebo spočiatku nepôsobí v súbojoch veľmi presvedčivo. A hlavne odzbrojovanie pištole je veľmi nekvalitné. Olgyna postava mi prišla nejaká zbytočná a hlavne nedotiahnutá. Celkovo je to taká jednorázova špiónska strielačka, ktorú raz znesiem úplne v pohode ale už by som si to druhý krát nepozrel. Ťažký priemer. 60-65% 3*. ()

Lacike

Obohrana zapletka o chlapikovi, ktory sa zacne vypytovat na veci na ktore by nemal a tak sa proti nemu obrati cely svet. Pri neustalom unikani pred zlymi agentami musi dokazat svoju nevinu a odhalit spiknutie vo vnutri CIA atd bla, bla. Proste nic nove pod slnkom a zrezirovane to je strasne nezazivne. Snad jediny originalnejsi napad s ktorym sa scenarista vytiahol bol ten, ze hlavny hrdina ma po boku svoju dceru. Akurat neviem naco. Behom väcsiny filmu je uplne zbytocna. Ani mu nepomôze, ani sa nedostane do uzkych, aby ju musel zachranovat a ani nejakeho poriadneho zblizovania sa medzi nimi sa nedockame. Az v zavere si na nu scenarista spomenul a vymyslel jej nejake opodstatnenie. Bohuzial potencial na drsny koniec zbabelo zahodili. Akcie vela nie je. Drzi sa pri zemi. Je sice R-kova, ale aj tak postrada šťavu. Bitky maju taku tu modernu realisticku choreografiu. Ale su natocene dost fadne. Postradaju dynamiku. Vynimocne som si zelal, aby bol strih rychlejsi. Aspon by zakryl Eckhartovu neohrabanost. Z postav ma nezaujal nikto. Ani hlavne postavy, ani nevyrazni zaporaci. Chudak Eckhart ma smolu na solovky. Vysledkom je neoriginalny film, ktory je podpriemerne zrezirovany, vhodny maximalne na uspavanie hadov. Bohuzial ziadneho nemam, takze to pre mna bola strata casu. 4/10. ()

• Název filmu Expatriate vznikl spojením dvou latinských slov "Ex", v překladu "z", a "Patria", tedy "země" nebo "vlast". (Terva)
  • Když v 76. minutě dostává Anna Brandt (Olga Kurylenko) pokyn od Bena Logana (Aaron Eckhart), aby odešla na osmé nástupiště, vchází na obyčejné schody, ale po střihu sestupuje z eskalátoru. (Terva)
  • Na ochranné vestě jednoho z příslušníků antverpského policejního sboru lze zaznamenat specifické kódové označení "ZPZ 5339", to je ovšem číselné značení tzv. policejní zóny hlavního města Bruselu. (Conspi)