Ďábel se třemi zlatými vlasy

(TV film)
  • Nemecko Der Teufel mit den drei goldenen Haaren

Aby si chudý mládenec Hans mohl vzít za ženu královskou dceru, jak mu to předurčil osud, musí splnit přetěžký úkol, přinést tři zlaté vlasy z hlavy ďábla. Ten už po dlouhou dobu sužuje zemi... (oficiálny text distribútora)

dakarin

...už poněkolikáté mi sedla německá televizní pohádka ;-) možná je to pohodovou poobědovou siestou v čase sledování nebo nevím (píši pohádka, i když je uvedeno rodinný film). Má trošku nezvyklý filmový jazyk, ale v dané konstelaci mi nijak nevadí, děj ubíhá příjemně svižně, herci i styl vyjadřování zajímavý a, už dříve u podobných "záležitostí" zmiňovaná, pevná poctivá logická kostra a smysluplný dobrý konec :-) Doporučovat nechci, neboť tedy koukám na ostatní hodnocení a nechci zase nasílu tlačit na pilu :-) ()

honz

Folklorní pohádka Tři zlaté vlasy Děda-Vševěda, ovšem s některými odlišnými motivy, než jak jsme zvyklí z pera Karla Jaromíra Erbena. Plaváčkovi (zde Hansovi) pozmění text dopisu od krále pro královnu loupežníci, a tím mu dopomohou k princezně. Místo Děda-Vševěda zde vystupuje Ďábel, který zná odpovědi na tři mladíkovy otázky. Podle mě celkem pěkná pohádka se zajímavě provedeným obrazem pekla. ()

Luisis odpad!

..aneb největší PSYCHO jaké mne v kinematografii dokázalo zasáhnout.Tohle je špatné už od sedačky na které seděl scénárista, který na kousku ohlodaného hajzlpapíru ukazoval režisérovy scénář z tohohle filmu.Vydržel jsem asi 40 minut.Jsem fakt odvážnej.Proč tak laciná a ubohá vykrádačka?Dědo Vševěde vidíš to?Škoda klávesnice psát dále.Utrpení děs.Totální Nesympatičnost herců jako Německý standart samozřejmostí - 1% ()

Pidzey

Jo jo je to tak.Němci a jiní co šprechtěj neuměj točit filmy(nepočítám-li několik skvělejch vlaštovek co jim uletěli) ba ani seriály a už vůbec ne pohádky.Tohle je jedna z otřesných zhovadilostí u které jsem kroutil hlavou nad trapností scénáře.Záporného prince bych za jeho otřesné hraní nakopal.Ďábel vypadá a chová se jako kret.n.Takže jedninné kvůli čemu se na to dá dívat je půvabná princezna,ale i tu mohli v detajlu snímat z té strany bez jizvy.I tak jednu hvězdu právě za ní. ()

bloody21 odpad!

Otřesné, jak vůbec může někdo tohle vypustit do světa filmu. vypadá to jak kdyby to točil nějaký puberťák. když řekla schovej se ďábel tě sní, řekl sem si to sem teda zvědavý na toho ďábla, objevilo se něco mezi nahým bezdomovcem a ožralcem, oblečeného v trenýrkách s vidlema, a mně spadla pusa. Jak by mohl být takový zoufalec nebezpečný? A proč musí mít vždycky lidskou podobu... ()