Když Franklin Franklin (Matt Lucas) omylem usmrtí svého domácího (Peter Stormare), je donucen zahladit všechny stopy a schovat tělo. To však nebude tak snadné, jak se mohlo ze začátku zdát. Kriminální komedii Small Apartments na motivy stejnojmenné knihy Chrise Millise natočil švédský režisér Jonas Äkerlund. (ssfan)

rikitiki

Prapodivný film o esteticky nepříliš okouzlujícím chlapíkovi, který se celý film promenuje v bílých slipech, sní o Švýcarsku a snaží se zbavit mrtvoly svého domácího. Zní to ujetě a taky to ujeté je, bohužel ale směrem do pekel. Chlapík je mentálně zaostalý a bojím se, že podobný handicap měli i autoři. Snímek totiž neví, co chce vlastně vyprávět, takže chvílemi sledujeme nevtipné schovávání mrtvoly, pak si tam postarší rocker cosi vyříkává se svojí dříve alkoholickou matkou, nevrlý důchodce maluje obrazy a celkově už ho život nějak nebaví… Ten film nemá žádný příběh, je občas i nechutný, vtipný není ani chvilku a režie taky netuší, co by měla dělat, když někdy nudí zdlouhavými statickými záběry na město a jindy zase otráví zrychlenými sekvencemi, aniž by bylo jasné proč vůbec. ()

Morholt

Zápletka se sice nijak nelišila od klasických komediálních krimi (máme tu tělo a těla je potřeba se zbavit), ale celkové zpracování bylo hodně zvláštní. Na svědomí to má především Matt Lucas v roli mírně retardovaného blázna ze Švýcarska, který chodí zásadně jen ve slipech a každé ráno v sedm troubí na alpský roh. A od něj se odvíjí hromada dalších bizarních postaviček, které hrají samé známé tváře. V roli Lucasova pološíleného bratra pobaví James Marsden, nerudného souseda hraje James Caan, couru od vedle Juno Temple a kdo rozesměje nejvíc je Dolph Lundgren ve své nejnetradičnější roli. Divný film, který místy rozesměje, ale celkový pocit je.........no........prostě divný. 50% ()

Rex Mundi

Bizarný herecký koncert zaujímavých osobností na čele s Mattom Lucasom (ktorého som si obľúbila vďaka Little Britain). Na tie 4* to vytiahne až po dopozeraní a zamyslení, pretože počas sledovania boli dojmy nezriedka rozpačité, hoci tú "nezávislosť" filmu bolo vidieť a cítiť po celý čas. Keď sa tá mozaika poskladá, odrazu vidieť celý obrázok. Vždy som mala rada takéto filmy a síce som v tomto prípade nevedela do čoho leziem, som rada, že som si ho pozrela. Mimochodom, všetky role výborne sadli, ale špeciálne Johnnyho Knoxvilla musím vypichnúť, bol fakt skvelý. ()

verbal

Lukáš je nádherný chlap s tělem mladého Apollona a katalogová bukvice, která musí denně dostávat tisíce žádostí k registraci. Když mohutně zaduje na alpský roh, musí se nejednomu homofobovi sevřít strachy konečník a zalézt koule do břicha. Navíc prakticky celý film odehraje jen ve slipech, aby vynikla jeho ztepilá postava. Dostal jsem sice místo očekávané Malé Británie nesmírně estetickou, oku lahodící reklamu na gaypride, která nejednoho latentního homosexuála naprudko přesvědčí o jeho opravdové orientaci, avšak bylo to natolik plyšové a žužu, že pod tři jít prostě nemůžu. Kurva, už z toho i rýmuju! Teda až na to kroužkované "u". Ale co nadělám, když mi ten zasraný korektor "nemužu" v jednom kuse podtrhával a mě na pravopysu tolyk záležý! ()

Caminzind

Zvláštní film. Forma se zde trochu míjí s obsahem, jelikož Åkerlund si s filmem pohrál asi více než by předloha vyžadovala. Ujetá komedie se navzdory očekávání nekoná, což je nejspíš i dobře, protože od pohledu jsem měl z filmu trochu obavy. Dominuje mu však dramatická linka okolo ústřední postavy v nijak brilantním, leč standardním podání britského komika Matta Lucase. Skvěle ho ovšem doplňuje plejáda slavných jmen, která zde k mému překvapení vůbec neplní roli camea, nýbrž naopak jde o plnohodnotné a seriózně zahrané vedlejší úlohy. Bohužel film jako celek nepůsobí úplně konzistentně, ale na druhou stranu má pak člověk pocit, že sleduje více snímků na jednou. Opravdu neobvyklý film, ve kterém vás každý slavný herec svou účastí stejně překvapí. Tedy i přesto, že o jeho učinkování již dopředu víte. 72% ()

• Scenár vychádza z rovnomennej knihy Chrisa Millisa, ktorá v roku 2000 vyhrala 23. ročník medzinárodnej súťaže 3-Day Novel-Writing Contest. (m.a.t.o.)