Ivy a David očekávají narození vytouženého dítěte, když se jim do života dostane vyšinutá spolužačka ze střední a promění ho v noční můru. A nejen to. Jde doslova o život... Ivy a David Rossovi jsou mladí manželé, kteří spolu chodili již na střední škole. Ivy je těhotná a již brzy má porodit. Hrozně se o dítě bojí, protože už dříve porodila dvě mrtvé děti, ale David je jí velkou oporou a chápe obavy své ženy. Bydlí v domě, který koupili již před rokem, byl však plný všelijakých věcí, které nepotřebují a kterých se postupně zbavují. Jednoho dne pořádají před domem bazar a snaží se nepotřebné věci zpeněžit. Na bazar zavítá i jejich spolužačka ze střední školy, Melinda Whiteová, která je také těhotná a také má již brzy termín porodu. V domě Rossových kdysi pracovala její matka a Melinda sem za ní často chodila, a tak by se ráda podívala, jak to v domě vypadá nyní. Ivy proti tomu nic nemá a požádá Davida, aby Melindě dům ukázal. O několik dnů později je navštíví policie a ptá se na Melindu. Byla totiž nahlášena jako pohřešovaná. David policii poví, že Melindu viděl odcházet, ale není to pravda, řekl to jen proto, aby jim dali pokoj. Ve skutečnosti vůbec neví, kdy a kudy odešla. Ivy se na něj zlobí, že lhal, ale to není jediný problém, který je čeká. Policie najde v jejich odpadcích Melindiny zkrvavené šaty a později se v Davidově zahradnictví najde i schovaná Melindina taška s věcmi. Kdosi objednal z počítače Rossových letenku do zahraničí. David je zatčen a Ivy je naprosto rozhozená. Všechno nasvědčuje tomu, že David měl s Melindou poměr, a i když ji ujišťuje, že to není pravda, Ivy je na pochybách, protože už jí jednou lhal. Davida její nedůvěra samozřejmě velmi raní. Oběma pomáhá jejich právník a přítel Theo. Znají se již od střední školy a za tu dobu ušel ohromný kus cesty. Aby mohl vystudovat, musel mít dvě práce a nyní dokonce chystá politickou kariéru. Pomalu ale jistě se motanice začíná rozplétat.

Za pomoci Jody, také kamarádky ze střední, se Ivy dozvídá o jakémsi tajemství, které muži mají. A to tajemství z minulosti je spojené právě s Melindou. Co když to udělal Theo, aby zakryl něco nepěkného z minulosti, když teď chystá politickou kariéru? Ivy znovu manželovi věří a s Jody proniknou do starého Melindina domu, kde je ve vaně ukryta mrtvola. Ivy do toho všeho začíná rodit, a tak ji Jody odveze do porodnice. Anonymně zavolá policii. Ivyny kontrakce však po nějaké době přestanou a druhý den je Ivy propuštěna domů. Zde však na ni čeká šok. Domněle mrtvá Melinda vše nastražila, aby se zmocnila Ivyna dítěte, které považuje za své. Theo ji kdysi znásilnil a Melinda otěhotněla. Matka ji však přiměla k potratu a Melinda si následně vsugerovala, že otcem jejího dítěte byl David, do kterého byla platonicky zamilovaná. Teď si dělá nároky na jeho dítě. Připravovala se na to dlouhou dobu, předstírala těhotenství, ale matka ji odhalila, a tak ji za to Melinda ubodala. Teď si hodlá vzít dítě a Ivy navěky uspat. Ivy však o své dítě bojuje jako lvice, a přestože už jí začaly porodní bolesti, podaří se jí Melindu zpacifikovat. V nemocnici pak porodí zdravého chlapce. Melinda je zatčena, ale zřejmě je duševně chorá, protože si stále neuvědomuje svou situaci a těší na své dítě. Ivy a David jsou zase spolu a věří, že Melindin stín z jejich života brzy zmizí. (TV Prima)

Hem.m

Pan detektiv je chytrý asi jako polorozmražený pstruh z tesca, který neumí ani logicky uvažovat. Jak udělal policejní zkoušky, to jest mi záhadou. Celkem hlóupý film, ale dalo se na to dívat.. ()

ecceHOMMO

Prekvapivo kvalitný televízny krimi triller. Síce to, že je to televízne srší zo snímku každú každulinkú sekundu, má dostatočne dobrý námet k tomu, aby budil napätie a zvedavosť. A i záverečné vyvrcholenie s pomerne nečakaným rozuzlením dodáva snímku televíznu kvalitu. Určite tento film stojí za povšimnutie, ikeď možno herecké výkony obstoja len v TV. ()

Tred2

Na televizi poměrně slušný. Děj byl docela rafinovaný, hlavní zápletka sice předvídatelná, ale ta vata okolo to trošku vyšvihla. Herci "velmi televizní" (bída), kromě Cleai, která, ačkoliv malou rolí, mě opět přesvědčila, že má na víc. Celkově okolo sympatického průměru. ()

macetoma

Jako na TV film dobré. Napínavé, i příběh byl. Policie hloupá, ale to v podobných filmech není na škodu (viz např. ve Smrtonosné pasti 2 byl kapitán Lorenzo a taky to nebyl žádný Einstein). Jen ti herci jsou nějací divní, asi je vyhrabali v nějaké telenovele. Dávám tři hvězdy, v jednu chvíli jsem si skoro kousal nehty. ()