Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

pilarius

Koncept pětihvězdičkový, vizuál svěží, provedení bohužel nevalné. Za hlavní fail propagované logičnosti považuju přenesení oné kriticky důležité informace mezi opakováními (postavy myšlenkového experimentu se předchozích událostí nemohly účastnit). Šlo to prostě udělat mnohem lépe, ale i tak se na to koukalo ale vcelku dobře. | Obsah filmu je zde podle mě značně zavádějící. | D'Arcy fakt připomíná (asi i díky podobnému hlasu) Cumberbatche. V Lowe jsem zase viděl Saoirse Ronan bez těch jejích modrých kukadel. ()

Padme_Anakin

Beze sporu zajímavý experiment a výborný rozjezd, v krásných lokalitách, mohli jsme zabřednout do hlubokomyslných myšlenek a úvah, nevyjít z nich a mít zamotanou hlavu. Bohužel já se ve druhé třetině filmu ztratila, přestalo mě to bavit, tlačit na pilu v počtu otěhotnění šlo mimo mě. Jenže pak přišla studentka se svým vlastním řešením a to mě opět zaujalo. S politováním závěr to celé překlopil do frašky nehodné profesora filosofie nebo možná jen scénárista zapomněl, co to vlastně původně chtěl... ()

FFilipCZ

Dokážu ocenit originalitu konceptu a nápadu. Vizuální stránka filmu taky není špatná. Herecké obsazení je až na pár výjimek dost béčkové. Celkově se film tváří hrozně inteligentně a filozofsky, ale v podstatě je o ničem. Poslední hodina filozofie před koncem školního roku přetransformovaná do alternativního rádoby reálného světa, kde se jednotlivá rozhodnutí studentů stávají skutečnými. Líbí se mi tam ty rozhodovací procesy na základě údajů z kartiček a taky prostředí, kde se jednotlivé apokalypsy odehrávají. ()

Figu

Být učitelskej, tak tenhle biják stoprocentně pouštím každý čtvrtletí pravidelně svojí třídě ve třídách a to nemusí ani běžet zrovna hodina psychologie. Pouštěl bych to na úkor řešení nesmyslnejch matematickejch rovnic u tabule, či psaní posranejch diktátu na s/z. Myslím si, že pro mládež velice zajímavej kousek, plnej otázek, plnej věcí k zamyšlení a následně plnej informací. Opravdu se divím, že se film nelíbí! Já byl nadšen. 80% ()

MontyBrogan

Konverzačné teoretické sci-fi pripomínajúce The Man from Earth, ale nedosahujúce jeho kvality. Negatívnu pozornosť na seba niekedy berie casting a inokedy nedokonalý scenár. Čo sa týka prvého problému, naozaj by som chcel vidieť triedu filozofie, kde všetci študenti vyzerajú dobre. Teda zdanlivo! Chalani sú hezouni ako z gay-porna a baby sa tiež podobajú na Spice girls z rodu Gilmorovcov, nebo tak něco. :) To ale neriešim korektné rasové zastúpenie, na to som už zvyknutý. No a scenár chrlí jednu myšlienku za druhou, čo sa už od témy síce dalo očakávať, ale veľké slová sú tu nakoniec väčšinou použité len počas citovania. Niektoré argumentácie mohli byť práveže vymyslené o dosť lepšie. To nehovorím napríklad o takej logickej chybe, že herci so svetlejšou pokožkou boli na konci viditeľne opálený, aj keď mali vyjsť po roku z bunkru. Slnko je evidentne sviňa a tu sa tvorcom natáčanie na exotickom ostrove zamaskovať nepodarilo. Ale aby som len nekritizoval, treba povedať, že som sa celkom bavil, no to plynie skôr z mojej slabosti pre inteligentné konverzačky. To bol však aj dôvod, prečo som sa na tento film vrhol, takže by som mal byť v podstate spokojný. ()

• Film měl soutěžní premiéru na festivalu Neuchâtel International Fantastic Film 7. června 2013. Nepodařilo se mu sice získat žádnou cenu, ale od divák se dočkal kladných ohlasů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v různých částech Indonésii, jako je Jakarta, Jáva nebo Sumatra. (Terva)
  • V jednej scéne v bunkri hrajú študenti Shakespearovu hru "Othello." (Astonko)