Ľadové monštrum

(TV film)
  • Česko Ledový teror (viac)

Izolován od civilizace, diamantový důl Arktida Breeze operuje v jednom z nejnehostinějších prostředí naší planety. Jednoho dne, jejich odstřely odkryjí cosi ukrytého hluboko podzemí, něco co bylo skryto miliony let. Je to Predator X - největší dinosaurus, který se kdy toulal po Arktidě. Poté, co byl v režimu hlubokého spánku, byl z hybernace probuzen. Prožene se skrz důl i tábor a všichni v jeho dosahu zahynou. Ale ještě tu stále jsou dvě velké soupravy kamionů, připraveni k odbavení z dolu. Jediný způsob jak toho dosáhnout je ledová cesta, cesta napříč aljašskou divočinou, zamrzlými řekami a Arktickým oceánem. Jako první jede Jack, jeden z nejtvrdších a nejzkušenějších řidičů, následován Neilem, nafoukaným mladíčkem. Než odjednou, jejich šéf jim oznámí, že s sebou musejí vzít Rachel, ekoložku, jež bude studovat účinky vrtání na volně žijící zvířata Arktidy. Ale musí jet rychel: teplé období přichází a to díky globálnímu oteplování zpsobuje, že ledové silnice jsou nesjízdné... (oficiálny text distribútora)

honajz

Přijde mi trochu nefér zrovna tenhle film potopit. O odpad rozhodně nejde - režisér je docela zručný a kameraman dokonce chvílemi vynikající. Na to, jak omezený na tohle musel být rozpočet, jaké (ne)herecké hvězdičky vyfasovali, a na to, že trikaře dělal Pepíček Nováků z 5. třídy pomocné školy, o scénáři nemluvě, na to se snažili rejža, kameraman, střihač i někteří herci hodně. Když je ale základ na prd, vyjde z toho nezáživná jednohubka na sobotní noc, takový ten film pro letní autokina. O logických nesmyslech, dějových nesmyslech, nedomyšlenostech ohledně toho, co predátor umí, a neumí, o mizerných tricích a tom, že ještěrka vypadá chvíli velká jako dům, a v dalším záběru je sotva vysoká jak náklaďák, nebo otázkách typu, proč přeskakovali mezi auty, když mohli zastavit, čím se asi živila příšera doposud, o tom už tady je řeč v jiných komentářích. Ale mne film docela ve svém žánru "jednohubka na letní noc v autokině nebo doma sám" bavil, líbila se mi nejednoznačná postava předáka z dolů, a jen jsem si říkal, jak by to asi vypadalo, kdyby měl film větší rozpočet a scenáristu alespoň s jednou mozkovou buňkou. ()

Yarwen odpad!

1) neskutečně klišovité - autoři neměli sebemenší snahu udělat film něčím zajímavým, jeden stereotyp navazuje na druhý 2) naivní - obrovského ještěra si na své střeše tiráku jeho řidič nevšimne, ale že ho nevidí ani řidič jedoucí za ním, je už vskutku úsměvné 3) postavy ke konci jednají sebedestruktivně - po realizaci každého nového nápadu se jejich situace zhorší a zahyne další oběť Stačilo málo, a bylo to na jednu hvězdu, tvůrci snímku si ji však ničím nezasloužili. ()

darkrobyk

„Oni to dají!" „Plesk! Šplouch" Přerostlý varan je z těch nejlevnějších pixelů, ale jinak by to i šlo. Ještě vystřihnout cvrlikání dvou hrdliček v chajdě a dát větší prostor krásné přírodě a dal bych o hvězdu navíc. Nechybí několikrát střeva ven, utržené ruce, nohy i hlava, a anžto ještěr má kovaný ocas, dojde i na citaci z Vetřelců. Ta mrcha ví samozřejmě přesně, koho má odkráglovat. Je to dílko od SyFy, tudíž nelze čekat zázraky, a každý by měl zvážit, zda se na film podívá. p.s. generátor byl sice v háji, ale lampy vesele svítily, jako by se nechumelilo... ()

Laca1313 odpad!

Čekal jsem fakt málo,ale bohužel dostal ještě min. Fakt jsem se nudil. chvile sice film měl světlejší místa,ale bylo jich málo.a chybý tu i krvavější sceny. dlouho jsem uvažoval o jedný hvězdičce,protože tot dílko je přece jenom kvalitnější než spousta filmu,kterým jsem dal odpad. Ale nakonec jsem i tady zustal u odpadu. Jo,kdyby tu bylo ,,víc masa do mlýnku,, taj bych jednu hvězdičku určitě dal. ale tahle to prostě nejde. ()

MM_Ramone

Toto bola takmer hodina a pol crazy, nízkorozpočtovej, ultra béčkovej hlúposti. Nezmysel z produkcie mizernej americkej spoločnosti SyFy, natočený v roku 2011 neschopným televíznym režisérom Terry Ingramom. Hlúpy scenár, otrasení herci, príšerná kamera, nevhodný soundtrack, debilné dialógy, primitívne digitálne triky. Celé zle! Total shit! Absolútny brak! Napriek tomu som sa pri tom celkom fajn pobavil. Zrejme preto, že som vedel do čoho idem a najmä preto, že som mal v sebe asi tak šesť pív. Monster movie "Ľadový teror" (Ice Road Terror) je vhodný jedine ako absurdné spestrenie konca prehýrenej noci. Úlet. * ()

• Natáčení probíhalo na Britannia Beach v Britské Columbii v Kanadě. (lost815)