Hal Jordan je zkušební pilot z planety Země, a je také první člověk, který byl vybrán prstenem do skupiny Green Lanternů. Tato skupina se snaží udržet mír v celém vesmíru. Hal se podrobí zkoušce a začne obhajovat spravedlnost, mír a chránit vše živé proti všemožnému vesmírnému zlu. (Terva)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (19)

Beware My Power (2011) (E01)

Jednoduchá animace a co jako???? Jde tu o scénáře a v tomto pilotu i o squellé hlášky, které trousí Hal. Special quest star Red Lantern Zilius Zox, který je prostě boží a z comicsů mě neznámý Razer, který se posléze stává jednou z hl. postav. ()

Razer's Edge (2012) (E02)

Pozn.k Red Lanternům obecně. Je mi jasné, že nejde o tv s. pro dospělé, ale nic by se nestalo, pokud by autoři zachovali dosti podstatnou věc a sice tu, že když si dotyčný/dotyčná sundá prsten RL, tak okamžitě zemře, páč prsten převezme oběhový systém nositele a pokud vím, tak jediný komu se podařilo červený prsten vzteku a zuřivosti sundati a přežít, byla Kara aka Supergirl. Aspoň to platilo v období new52. A je pro mne poněkud úsměvné vidět Razera, jak si ho sundává, kdy se mu zachce.:) ()

Into the Abyss (2012) (E03)

Palubní A.I. superrychlého Interceptoru Aya, si postaví fyzické tělo, což povede ve druhé pol. seriálu, k mnoha problémům až galaktického rázu. ()

Heir Apparent (2012) (E04)

Královna Yolanda je cool a ještě k tomu GL. A ta její zelená koruna, je bomba.;-) Jinak se zde též objeví velmi vytočený (haha, mírně řečeno) její bratříček, jehož neskutečná zuřivost a vztek jej přivedou k mým těžkým oblíbencům...Red Lanternům. ()

Lost Planet (2012) (E05)

Special quest star...Mogo. ;-) ()

Reckoning (2012) (E06)

Díl plný Red Lanternů, včetně Atrocituse a tak to má sakra být. Welcome to the Shard. ()

Fear Itself (2012) (E07)

Žluťoučké krystaly Strachu, po druhé a více odhalené. ()

In Love and War (2012) (E08)

A další lahůdka, která mě přesvědčila, že tento tv s. je prostě podceněný. Star Saphires (ke kterým bude později patřiti i Carol Ferrisová, což je další Johnsova genialitka) po1. A naštěstí ne naposled. ()

Regime Change (2012) (E09)

Královna Yolanda a její nepříčetný bratr po2. A tentokráte půjde vo kejhák. No, ani ne, páč jde o tv s. pro mládež. Ale i tak to má slušný koule.;-) Ganthet je vyloučen ze Strážců (nejsou totožní s Mooreovými Wočmánky:) což jest pro znalce prequel k založení Blue Lantern corps, k čemuž v tomto tv s. naštěstí alespoň v omezené formě též dojde a já jsem tím pádem z toho paf.;-) P.s. episoda je věnována památce Iana Abercrombieho, který namluvil právě Gantheta. ()

New Guy (2012) (E13)

Nabušená záležitost s Guy Gardnerem (který mě v comicsech dříve spíše lezl na nervy a nejen mě), u které se vždy spolehlivě řežu smíchy. Přestřelky mezi Guyem a Halem jsou k nezaplacení a jejich podlézání reportérům, je až moc realistické, haha. Jinak jsou v tomto z pohledu zpětného, reaktivováni Manhunteři a do našeho vesmíru přichází totál mega padouch, který zabil v 86 Karu Zor-El v přelomové maxisérii Crisis on Infinite Earths...ANTI-MONITOR, který stojí za tou aktivací oněch DC Sentinelů, kteří byly 1. a dosti průserovým pokusem o vesmírnou pořádkovou sílu, než přišli Green Lanterni. ()

Steam Lantern (2013) (E15)

I když nejsem vyloženě na Steampunk, tak tenhle díl prostě lovuju, jak by napsali zdejší veteráni.;-) Nejraději bych to udělal, jako hraný film. Je to jeden z mála dílů, u kterého se nerad přiznám, že mi vadí ta jednoduchá grafika. Udělal bych z toho hnedle spin-off sérii. ()

Blue Hope (2012) (E16)

Blue Lanterni na scénu! ()

Prisoner of Sinestro (2012) (E17)

Ron Perlman jako Sinetsro, jehož čestné hvězdné objevení se je třešní na GL dortu...jede! ()

Cold Fury (2012) (E19)

Manhunteři na to jdou ve velkém. A Halovi a spol. dochází čas.... ()

Babel (2012) (E20)

Standardní díl, k jehož vysokému hodnocení přispívá prvek neschopnosti se navzájem domluviti, což jest v tomto díle myšleno...doslova! ()

Love Is a Battlefield (2012) (E21)

Carol F. vs Atrocitus, musí pomocí prstenu od Star Saphires prokázati v souboji, že Láska je silnější než Nenávist. Zní to sice kýčovitě jak prase, ale v GL universu, je to parádní jízda. ()

Larfleeze (2012) (E22)

Neskutečně šílená a vůbec postava, která se dočkala i roční comicsové série. A další dokonalý příspěvek Geoffa Johnse do GL universe. Pokud vám jeho hlas bude povědomý ano...je to klonový voják z CW v.2.0 ;-) A pamatujte, že tento díl a celý tv s. je Můj, můj, můj, můj!!!!!!  A jako bonus na závěr vám zde předkládám jeho přísahu (kterou ostatně mají všechny Lanterní sbory)  ´´Co je moje je moje a moje a moje, A moje, a moje, a moje! Ne tvoje!´´   ;-) ()

Scarred (2012) (E23)

Special quest star...Scar, která v comicsu stojí za vytvořením Black Lanternů (ty by jste fakt nechtěli potkat, věřte mi) a vyvolala tu mega válku (vedle které je náhulová maxisérie Blackest Night jen dětskou hrou) všech 9 existujících sborů Lanternů. Už jen proto z tohoto tv s. jsem odvařen, páč jsou zde aspoň někteří z nich. Věřím, že bychom se ve 2.s. dočkali i zbytku, ale to by se holt nesměly blbě prodávati GL hračky pro haranty. :-/ ()

Dark Matter (2012) (E25)

Emocionální doják jak sfyňa, velikostí dosahující Pangalaktického Megacloumáku. Jsem moc rád, že tento tv s. předčasně ukončený, má alespoň nějaký závěr a nejde o otevřený konec, u kteréhož se pointy nikdy nedočkáme. Razer a Aya...vztah, který překoná i smrt. Věřím, že ji opravdu najde, i když u toho už nebudu. Ten modrý prsten na úplném konci je přece jasným symbolem. Proč se mi vždy líbí to, co nemá úspěch? Někdy mi to tak příjde. Ale konec fňukání. To je pro ženský a bubáky. ()