Hal Jordan je zkušební pilot z planety Země, a je také první člověk, který byl vybrán prstenem do skupiny Green Lanternů. Tato skupina se snaží udržet mír v celém vesmíru. Hal se podrobí zkoušce a začne obhajovat spravedlnost, mír a chránit vše živé proti všemožnému vesmírnému zlu. (Terva)

zipacna

Příběh pilotního dvojdílu se mi celkem líbil, děj odsejpal pěkně. Po celé první (a zároveň poslední) sérii musím trochu přehodnotit. Začal jsem tento seriál sledovat proto, abych se dozvěděl více o Green Lantern universe. Ale jsem docela zmatený, protože některé věci jsou zde jinak než v předchozích animovaných filmech. Takže nevím co je kánon a co ne. Jinak poměrně zajímavý počin, ucházející CGI animace a humor. Společně v The Clone Wars to byla vlastně tento rok (2012-2013) jediná all-new space opera, která se vysílala, takže byla povinnost na to koukat. A neprohloupil jsem. ()

jh666

Jeden z nejlepších animovaných seriálů, co znám. Bál jsem se CGI animace, ale zvykl jsem si na ni poměrně rychle a musí uznat, že k seriálu sedí výborně. Seriál ale nestojí na animaci, ale na skvělých postavách a propracovaném příběhu. Nebo dvou příbězích, každém o 13 dílech, na které jsou sice občas nabaleny epizodní příběhy, ale ty pořád pasují do celku. Největší devizou seriálu jsou ale perfektní postavy. Hal Jordan je přesně takový jaký má být, stejně tak i Kilowog. Ještě lepší jsou ale dvě postavy vytvořené pro tento seriál, umělá inteligence Aya a hlavně Red Lantern Razer. 90 % In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light! ()

ledzepfan

Potom co jsem asi před rokem shlédnul nějákou krátkou ukázku jsem se poblil a pln smutku politoval mé oblíbené Lanterny a jejich(mimo komiks)dost složitý osud=další rychlokvašený hnus s odpornou CGI animací(řek jsem si) -ALE-Tento první pohled se záhy ukázal jako zcela mylný a zkreslený.Snad ta ukázka neměla zkompletované CGI nebo těch pár minut bez kontextu vyznělo jen absolutně do prázdna.Faktem prostě je, že když jsem si seriál pustil-byl jsem hnedle v pasti nadšení a okouzlení. CGI je sice stylizované do hrubých tvarů(to mi nevadí-beru to podobně jako různé styly kresby v komiksech) ale není odfláknuté a má šmrnc(kdobytobylřekl).Seriál předpokládá, že divák zelené lanterny zná(aspoň v základu) , neukazuje nám po stopadesáté příběh o tom jak Halovi prsten do klína spadl a neseznamuje nás s GL universem-rovnou se jde na věc a to tak, že velmi kvalitně-Tvůrci vsadili na příběhy, které sice mají občas epizodní charakter ale jsou vždy součástí jednoho velkého příběhu.Charaktery jsou přesné, sympatické a "rostou" spolu s příběhem.Vlastně nevím co bych vytknul-Myslím, že tohle může nasrat snad jen pravověrné odpůrce CGI a lidi, kteří Lanterny buď nemají rádi nebo je neznají.=Paráda= ()

vikino1

Tak tohle je bezesporu zklamání. Příběh jako takovej, zas tak hroznej není,ale na animaci z úžasňáků jsem si po prvním dvojdíle teda vůbec nezvyknul. Největší zklamání bylo jednoznačně vytváření konstruktů, autoři nám měli možnost ukázat to nejzajímavější co lidská představivost může nabídnout do nejmenšího detailu, ale zmohli se jenom na obyčejné Killowogovo kladivo. A to je doost slabota. Navíc záporňáci si neříkají nijak zajímavěji než Red Lantrni. Z trojice JL, Ironman and Hulk, Green Lantrn shlédnuté za týden, JLW o dvě třídy poráží obě dvě díla dohromady. ()

• Producenti byli požádáni, aby se v seriálu neobjevili klasičtí nepřátelé Green Lanternů - Sinestrovy jednotky. Namísto nich se naopak měli objevit méně známí nepřátelé jako jsou Red Lanterns, Star Sapphires či Blue Lanterns. (Caszidy)
  • Scenárista seriálu James Krieg se nechal inspirovat komiksovou sérií „The Rat Patrol“. Skutečnost okomentoval slovy: "Je to válečný příběh, ale namísto celé armády se věnuje pouze čtyřem postavám." (Caszidy)