Království Vikingů

• Malajzia Vikingdom

Uprostřed dávných časů se za zvuku řinčící oceli snoubí mýty s historií a fikcí. Snímek Vikingdom je výpravná akční a dobrodružná fantasy volně založená na legendě slavných Vikingů. Zapomenutý bývalý král Eric se má v nerovném boji utkat s bohem hromu Thorem. Thor se vydal na cestu, během které chce získat zásadní starověké relikvie v podobě kladiva Mjolnir z Valhally, náhrdelníku Máří Magdalény z Mitgardu a Roh z Helheimu. Svůj úkol musí dokončit před krvavým zatměním, které přichází jednou za 800 let. Pokud se mu to nepodaří, nebudou již pohanští vikingští bohové nikdy moci ovládat lidstvo. Jen jediný muž ho může zastavit... statečný král Eric, kterého poté, co zemřel v boji, vrátila do života jeho láska - čarodějka. (oficiálny text distribútora)

stuntmanMIKE

tak tu mame dalsie Sword & Sorcery fantasy zabalene do vikingskej tematiky. Je vidiet, ze film na vznik vela penazi nedostal a preto netreba cakat ziadny velkofilm. Problem je v stopazi, ktora je kurevsky premrstena a teda hluchych miest je tam na rozdavanie. Musim vsak povedat, ze nebolo az tak blbe ako som cakal podla traileru. Vsetky bitky su robene CGI stylom filmov 300 alebo Spartaka, co je vzhladom na rozpocet necelych 16 mega rozumne riesenie. Niektore sceny su fajn, hlavne zaverecna bitka Purcellovych bohatierov proti Thorovej armade, ale su tam aj miesta, kde je to komletne nudna sprostost. Takze zhrnute a podciarknute - namet dobry, spracovanie slabe, herci slabi, kostymi slabe a hlavne maly rozpocet. Vikingska tematika je mi vsak blizka a neviem preco, ale Conan "Mountain" Stevens mi v pozicii "bedgája" sedel. ()

Johnnas

Tak podle místního hodnocení jsem čekal, že to budu muset po 5 minutách vypnout. Byl jsem ale velmi příjemně překvapen. Co se akce týká, nebylo to vůbec špatné, bylo tam spousta dobrých momentů. Malajci zjevně němají technologii počítačových efektů na takové úovni jako Amíci, což v některých momentech mohlo budit úsměv na rtech, ale v celkovém kontextu to nebylo vůbec rušivé. Je to v podstatě ale jediná věc, kterým se film lišil od amerických blockbusterů. Scénář měl hlavu a patu, dialogy nebyly nesmyslné (jak jsem čekal), ale na slušné úrovni a navíc hlášky měly svůj smysl, byly trefné a vtipné. Příběh taky celkem slušný. Pár věcí by se našlo, ale celkově byl snímek povedený a celkem jsem si to užil. Být to v době Conanů (těch starých z 80., toho současného to strčilo do kapsy) a dalších fantasy hrdinů mohl by se film poměřovat s nejlepšími. Takže zasloužených 70%. ()

Grran

Není to tak špatný jak sem čekal, Malajci ze sebe vyžvýkli co se dalo. Samozřejmě nejpřesvědčivější jsou přípitky skål, ale příběh tam je taky a dokonce příjemné překvapení v několika zápletkách, jejichž vykrystalizování diváka prostě překvapí ať chce, či nechce.. Filmu ubírá napasovanej kungfu asiec, ale přeci jen to byl i černoch! v thorovi, takže moc velkej prohřešek to taky není.. Pak jen trochu nepovedená závěrečná bitva kopírující záběry z 300, což diváka taky může trošku pobavit. Takže celkově vzato na Bčkový film a zdejší hodnocení je to příjemné překvapení, které doporučuji k nedělnímu obědu... Jo a taky speciální efekty mno.. bylo vidět, že měli malej rozpočet... ()

blackJag

"TO JE ROZDÍL MEZI ŽIVÝMI A MRTVÝMI. NADĚJE." No panečku, tohle je slušný bizárek :-) TY PARUKY! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči :-)) TY PARUKY!! Elfové v silonových hábitech :-) TY PARUKY!!! Neherecká ekipa, většina záběrů na první dobrou, neskutečné scenáristické perly, maškarádní výprava, ale hlavně, TY PARUKY!!!! Na pomezí guilty pleasure aneb tak blbé, že je to skoro zábavné :-) Vždycky, když kamera zabrala spoře oděnou lučištnici, v kožených bokovkách a podprdě, říkal jsem si, jak by asi muselo být fajn se takto promenádovat severskou krajinou for real :-))) 25% ()

maddy odpad!

Už si aj v Malajzii zaumienili, že by chceli mať svoj vlastný blockbuster. Financie vo výške celoročného rozpočtu jednej stredoeurópskej krajiny aké do svojich letných bijákov vkladá Hollywood síce k dispozícii neboli, ale to absolútne nevadí, aj tak si natočíme našu vlastnú variáciu na Snyderovu „Tristovku“ s 259-timi CGI zábermi za minútu vygenerovaných na Windows 95, bez ladu a skladu tam primiešame trocha tej škandinávskej mytológie veď Thor je teraz „in“ (a navyše si na to meno nikto nemôže nárokovať autorské práva, muhaha!), zaangažujeme vyhasnuté seriálové hviezdičky ako Dominic Purcell (Prison Break), aby sme im vrátili zašlú slávu, nebudeme v žiadnom prípade trochárčiť veď dvojhodinové opusy sú teraz štandard a celé to bude taká pecka až sa z toho všetci zoserú a milióniky sa budú samé sypať do vrecka! Či nie? (asi takto nejako si predstavujem zmýšľanie režiséra a producentov pri nakrúcaním tohto digitálneho blivajzu) ()

• Natáčení probíhalo v Kuala Lumpur v Malajsii. (lost815)
  • Realizace filmu zabrala jeho tvůrcům celé dva roky. (Conspi)
  • Pro co největší autenticitu s historickými fakty týkajícími se nordické mytologie, navštívil režisér snímku hned třikrát švédská muzea, a čerpal z více jak 10 přečtených knih. (Conspi)