Děti si o prázdninách postaví stan a bojují o jeho užívání. Holky vymyslí lest, ostříhají jedné z nich vlasy, převlečou ji za kluka a pošlou na výzvědy ke klukům. Všechno se však zhatí ve chvíli, když se dívka zamiluje do vůdce chlapecké party. (sator)

sator

Děti si o prázdninách  postaví stan a bojují o jeho užívání. Holky vymyslí  lest, ostříhají jedné z nich vlasy, převlečou za kluka a pošlou na výzvědy ke klukům.Všechno se však zhatí ve chvíli, když se dívka zamiluje do vůdce chlapecké party. ()

juvelinokivi

Oblíbený televizní film mého dětství. Parta kluků a parta holek bojuje o užívání stanu. Holky vymyslí válečnou lest - sestřenici jedné z nich, která přijela do obce na prázdniny, ostříhají vlasy a v převlečení za chlapce ji pošlou jako vyzvědačku ke klukům. Sestřenice ovšem za nějaký čas pochopí, že počínání klukovské party je čestnější - a navíc se zamiluje do vůdce party kluků.Takže taková romantika pro dívky školou povinné, uvozená písní Marka Ebena (kterou jsem od té doby nikde neslyšela): "Možná, že své dlaně dáš do dlaní někomu druhému. Řekni, proč se usmíváš ze spaní? O kom že se zdá ti, že ti úsměv vrátí?" Z nostalgie dávám 4*, ráda bych film ještě někdy viděla, ale od roku 1989 ho v tv nedávali, údajně proto, že se jedná o pionýry - viz. odkaz http://www.okoun.cz/boards/porady_z_vegy_a_magionu?contextId=1063727602; str.3. Odtud také (snad) oficiální popisek k filmu: Obsah: Prázdninový příběh o skupině pionýrů, kteří dostali za odměnu od MNV stan.V partě nastane o stan boj mezi děvčaty a chlapci, při kterém prožívají spoustu příhod a legrace. UHT premiéry: Milé děti, pro tuto chvíli jsme pro vás připravili přímo prázdninový příběh, plný legrace a dobrodružství. Jmenuje se Stan a napsal ho pro vás Karel Čabrádek. Autor scénické hudby: Marek Eben ()