Spiknutí přitahují pozornost veřejnosti snad odjakživa. Tento seriál v každé epizodě prozkoumá zdokumentovaná fakta o známých spiknutích a odhalí nejnovější důkazy, které v jednotlivých kauzách vypluly na povrch. S využitím předem daného kontrolního systému budeme u jednotlivých témat zvažovat ve vztahu k důkazním materiálům pro a proti. (oficiálny text distribútora)

honajz

Zatím opatrný průměr. Každý díl sice má jedno hlavní téma (přežil a utekl Hitler?, byl Eduard VIII. tajným nacistickým stoupencem? apod.), ale k tomuto se pak v každém tom dílu navážou další tři témata - třeba u Hitlera tajná základna v Antarktidě nebo nacistické zlato, u Eduarda VIII. osud Rudolfa Hesse nebo smrt princezny Diany. Některé teorie zní zajímavě a pravděpodobně (hitlerovské Německo první dalo dohromady plán sjednocené Evropy, podobný dnešní Evropské unii; jak to, že zničené Německo najednou pár let po válce začalo dominovat světovému průmyslu?), jiné jsou takové vachrlaté a podivně podané. Je to zajímavé, ale mám pocit, že ne vždy to jde do potřebné hloubky. ()