Nová holka

• USA New Girl (viac)
USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris (viac)

Nová holka se vyznačuje mladým hereckým obsazením, které přináší nový pohled na přátelství. Jess Day (Zooey Deschanel) potřebuje po těžkém rozchodu nové bydlení. Hledání na internetu ji zavede do skvělého podkrovního bytu… a ke třem nezadaným klukům, které nikdy předtím nepotkala. Nick (Jake Johnson), absolvent právnické fakulty, který se stal barmanem, je nejvíc při zemi… a zároveň nejzarputilejší. Schmidt (Max Greenfield) je hýřivý mladý profesionál, který je pěkně pyšný na své břišní svaly. Winston (Lamorne Morris), je silně soutěživý bývalý sportovec, který neví, co dál. Skupinu doplňuje Jessova nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone), modelka se zabijáckým mrtvým výrazem. Pětice si uvědomí, že se navzájem potřebují víc, než si mysleli, a nakonec vytvoří půvabně dysfunkční – nebo podivně funkční – rodinu. (Disney+)

Tom Riddle

Simply adorkable? Kinda. Komediální seriál o partě čerstvých třicátníků v čele s roztomilou okatou ofinatou Zooey Deschanel. Upřímně musím říct, že v rámci sitcomů se jedná o hodně specifickou záležitost, jednoduše proto, že působí tak (ne)nuceně, až vyznívá improvizovaně. Nikde jinde jsem neviděl takové množství všeljakého zadrhávání, koktání či trapného ticha. Na bleskurychlé a hladké slovní přestřelky plné hlášek u New Girl můžete zapomenout (mnohem častější je vzájemné přeřvávání či skákání si do řeči, rozpačité mlčení a všeříkající pohledy party, když jeden z nich pronese nějakou strašlivou trapnost), komedie v seriálu pramení z emocionálních vazeb k postavám, pokud vám sednou jejich osobnosti, sedne vám seriál, pokud ne, bude to hodně mimo terč. U mě je to půl na půl, jasnými tahouny zábavy jsou sebevědomý extlouštík Schmidt a pragmatická modelka CeCe, přesně ve středu stojí prdlá Jess, kvůli časté uřvanosti příležitostně nudí jinak sympatický flákač Nick, a naprosto mimo je vysávač zábavy Winston, bez kterého bych se bez problémů obešel. Od cca půlky třetí série dál navíc návrat Damona Wayanse Jr. z nějakých záhadných důvodů kompletně narušil dynamiku party, a tak i díl od dílu osciluje mezi slaboulinkou dvouhvězdou a řekněme slabší čtyřhvězdou. Úplně chápu pětihvězdy, stejně jako odpady, New Girl je vážně hodně individuální. ()

KevSpa

Pilotní díl byl pro mě dost velkým zklamáním. Vtípky spíše slabší až trapné, což žel nezachrání ani Zooey Deschanel. ()

Malarkey

První série mi stačila k tomu, abych si udělal představu o lidech v tomto sitcomu. Zooey Deschanel mi vzhledově silně přišla k chuti, ale až tady jsem opravdu poznal, jak ztřeštěná ona dokáže být. Nevnímám to špatně, ale zároveň si úplně nemyslím, že je to pro tenhle seriál kolikrát i dobře. A to i přesto, že na té ztřeštěnosti si vlastně zakládá. Pak má kolem sebe tři klučíky, kde každej je trošku jinej, všecky jsou fajn, ale žádnej se vysloveně nedostane pod kůži. A to je asi největší kámen úrazu. Člověk si tak nějak nedokáže udělat úsudek a nedokáže si na dané postavy zvyknout. A to mi přijde u sitcomu docela problém. A to nemluvím ani o tom, že jsem se v první sérii setkal s tím, že některé díly byly naprosto úžasné a jiné byly zase naprosto trapné. Další série určitě okusim, ale původní myšlenku seriálu vnímám jen proto, že v něm je Zooey Deschanel, která mě místy štve, ale zároveň jí obdivuju. Proč taky. ()

DaViD´82

Zooey Deschanel, bohužel nehrající a nesázející na svůj odzbrojující šarm a smysl po humor (a ona ho v sobě má, ne že ne), se pitvoří v podnájmu u tria tří polen bez špetky komediálního talentu. Ne, že by to bylo úplně marné, ale již v prvních dvou epizodách se ten rozjuchaný styl relativně rychle přejí. Jedním z hlavních kamenů úrazů je, že Zooey k sobě nemá rovnocenného; ehm, vlastně vůbec žádného; komediálního sparing partnera. Nejde o to, že by jí nikdo nestačil sekundovat; on to ani nikdo nemá v "popisu práce". Je to jako byste vzali Přátele, vyškrtli dobře napsané epizody, chemii mezi herci i s jejich postavami a ponechali jen střelenou Phoebe. Chvíli by to asi utáhla, ale ne na dost dlouho a jen těžko po celý seriál. Ovšem pro ten Zooeyin kukuč jsem zatím ochoten to ještě chvíli snášet a žít v bláhové naději, že by tvůrci mohli jít přeci jen do sebe. Nahrazení dřeva Wayanse je rozhodně dobrý směr; škoda jen, že by nahrazen dřevem². ()

Djoker

New Girl je takovým dárkem pro všechny fanoušky Zooey Deschanel a zároveň logickým vyústěním její dosavadní kariéry. Žádná jiná herečka neumí zahrát střelenou, roztomilou a sexy holku od vedle tak přirozeně jako ona. Rozjezd seriálu je skutečně trošku rozpačitý, ale Damon Wayans naštěstí rychle zmizí ze scény (bohužel se na čas vrátí) a jeho náhradník přirozeně zapadne do party. Schmidt, židovská variace na Barneyho, si svoje uhraje s přehledem a životní nula Nick se zase rychle stala mým vzorem. Druhá série začne konečně pořádně tlačit na vztahovou notu, která společně s filmovým lookem (nejde o klasický studiový sitcom ve třech místnostech) posouvá New Girl blízko komediální elitě. Čtvrtá řada bohužel ukazuje, že seriál má svůj strop, ale zároveň potvrzuje slušnou vyrovnanost epizod. 1. - 4. série: 70%, 5. - 7. série: 60%. ()

Sarkastic

(Viděno kompletních 7 sérií) „Bože, 2 letenky do Vídně a vstupenky na Salcburský hudební festival? To je úžasné!“ - „Zamiluješ si to. - „Nemám slov! A vše, co jsem ti dala já, je…“ - „Anatomicky přesný model srdce 50letého nekuřáka.“ Ať žije Zooey a střelená Jess! Ačkoliv postupně se tahounem stává Johnsonův pohodář Nick. Válí i mistr přehánění Winston, rázná Cece, drsňačka Aly či „macho“ Schmidt. Z těch vedlejších vedou „ukecaný“ Tran, ruské klišé Nadia, pan „Přeobsazený“ a z „ex“ právnička Julia, „fancy“ Russell a farmaceutka Reagan. Nechybí pohodová atmosféra, nadsázka a humor, jenž se (mimo jiné) vyžívá i v záměrné trapnosti. Ostatně, ne každý fór funguje, některé absurdní situace končí spíš v křeči…a občas je nutné skousnout i nějaký ten sentimentální/dojemný moment. Kvalita dílů/sérií ovšem roste (škoda ale poslední řady, kdy se v podstatě jen rozloučíte, na což mohlo dojít už v té předchozí). I přes nedostatky však zoufale neobjektivních 5* nechám, New Girl patří k mým největším seriálovým guilty pleasure. ()

Psema

Po ubíjejících úvodních epizodách, ovlivněných přeobsazováním a příliš dlouho neujasněnou dramaturgií (počkáme, na co budou lidi reagovat prvních pět dílů a podle toho budeme psát další epizody), solidní komediální nášup, v němž je čas na romantiku, vtipy a oproti konkurenci ohromný porce divnosti. Z předložených postav totiž normální není ani jedna a v normálním světě by už dávno skončily na sedativech. A to mi svým způsobem (a s kukadli Zooey) přijde dost svěží a zábavný. ()

Eliott

Občas je to fakt vtipné, ale v celku spíše průměr který mě moc nebaví. Seriálu nejvíce pomáhá hlavní představitelka, která je prostě skvělá. ()

Botič

(Po třech dílech) Velké zklamání, v kterém Zooey Deschanel předvádí podobný výkon jako v Lemře líné a skouknutí dalších dílů by mohlo mít fatální následky v podobně amnézie zasahující mozkové centrum v oblasti s nápisem (500) Days of Summer. UPDATE: New Girl dostala druhou šanci a od pátého dílu to všechno šlape jako hodinka. JUCHU! Nejšílenější banda brázdící televizní vody. ()

Arachneuss

Tahle holka se mi nastěhovat do bytu, tak volám do ústavu pro choromyslné. Po prvních deseti dílech zvyšuji na tři, ale silně pochybuji, že půjdu časem i výš. ()

hellstruck

Začínám si myslet, že ta nekonvenčnost a roztomilost u hlavní hrdinky bohužel není tak úplně pravdivá. Čím víc Zooey vídám v "New Girl"tím víc se nemůžu ubránit dojmu, že šíleně přehrává. Já jí tu její praštěnost prostě nevěřím, působí to dost uměle bohužel. Přitom jsem si po 500DOS jistá, že hrát umí-ale tahle postava jí naneštěstí vůbec nesedla. Humor občas milý, jindy trapný, ještě uvidíme, jestli mě něco při dalších epizodách překvapí.PS:musím konstatovat,že jediné,co se mi opravdu,opravdu líbí, jsou Zooeiny vlasy!:-) ()

Spooner

Ze začátku sice dosti rozpačité, ale posledních pár dílů už více než solidně bavící komediální seriál, který samozřejmě nejvíce stojí a padá na výkonu Zooey Deschanel. Ta celý seriál táhne svým kouzlem a humorem a spolehlivě tak zastíní i zbytek postav, který ze začátku nemají moc co nabídnout. Už i její spolubydlící se ale začínají slušně rozehrávat a sympaťák Nick a roztomilej tupec Schmidt už taky stačili pár kladných bodů nasbírat. Uvidíme, jak se seriál vyvine dál, ale snad bude pokračovat v kvalitě nastavené posledních pár dílů. 70% Update po 2. sérii: Tahle partička začíná nabírat nehoráznou formu. Šílené vtipy a postavy záměrně balancující na hraně trapnosti (v tom dobrém slova smyslu). Ulítlé, svěží a postupem čím dál lepší, obzvláště díky výtečně napsaným postavám. Zooey a spol se nenápadně vyšvihli na současnou špičku komediálního žánru.80% ()

sheen

Pro mě průměrný komediální seriál, který ničím nevybočuje, ničím neurazí. Na Zooey se naštěstí dá dívat pořád:) Po zakončení první řady musím uznat, že se na to dá dívat bez problémů, celá parta je zábavná, nejvíce jsem si oblíbil Schmidta :) ()

Rosaviva

Upřímně, mě tenhle seriál hodně překvapil. Jediné mínus je, že mě to postupně přestává bavit. První půlka první série byla skvělá, pak se to trochu zhoršilo, ale pokaždé se aspoň trochu pobavím a nepřemýšlím o tom, že bych to přestala sledovat. Navíc je to pravděpodobně první film/seriál, kde mi nevadí Zooey Deschanel, což je co říct, ta její postava je sice až moc praštěná, ale celkem jsem si jí oblíbila. Na Nicka ale nikdo nemá. 4* ()

kingik

Učitelky nebývají tak hezké a milé jakou je Zooey Deschanel. Z těch, které učily mě, mám při letmé vzpomínce na ně osypky. A jen vyjímečně se stane, že se nastěhují ke třem svobodným mužům. Spolu s Jess se k nim "nakvartýruje" i její kamarádka z dětství a vznikne tak pětiúhelník ve kterém není nouze o propírání sexuálních témat, řešení problematických (milostných) vztahů a také trapasy. Tahákem je již zmíněná Zooey Deschanel, která to táhne, což se o ostatních až tak s jistotou tvrdit nedá. Její herecký projev výrazně rozbourává náběh do hrozícího kolovrátkového stereotypu. Námět mohl být originálnější, protože o vztahy přátelících se mladých lidí není v seriálech zrovna nouze, ale s jeho zpracováním si tvůrci dali práci, aby to nepodlehlo ohraným schématům. Na jednotivých epizodách se podíleli zkušení režiséři a přinejmenším Jake Kasdan a Peyton Reed patří k těm renomovanějším. Z mého pohledu se tenhle seriál nedá sledovat epizodu po epizodě, ale k mému překvapení to není ani nijak uřvaně afektovaný seriál jakým američané dokážou u televizních obrazovek otrávit. Zkusit pár dílů by seriáloví závisláci určitě měli. Mé hodnocení: 60% ()

dr.horrible

Zooey zbožňujem. Zbožňujem ju zhruba od roku 2000, keď som prvýkrát videl Almost Famous a zbožňoval som ju celé roky vo vedľajších úlohách, dávno predtým, než ako Summer dobyla svet. A zbožňujem ju stále. Logicky je to ona na kom stojí celý seriál, bez nej by som ho nepozeral a bez nej by dávno zapadol medzi zvyšok priemerných sitcomov, ak by vôbec prežil prvú sériu. Rozumný ťah bolo nahradiť Wayansa hneď po prvej epizóde - degradoval ju svojou prítomnosťou na úroveň klasickej černošskej komédie a pri už tak tuctových postavách to iba zhoršoval. A zo začiatku to teda za moc nestálo. Našťastie som bol vďaka tunajším komentárom na to pripravený a pretrpel nevtipných klišé prvých (myslím) sedem častí, až k prvej vážne výbornej - tej so sexom. A potom už si Jess ako takú úroveň udržala, keď ovšem nerátam najzásadnejšie mínus celej prvej série a to sú nefunkčné vzťahy. Nie medzi hlavnými postavami - tie si síce nejde obľúbiť natoľko ako postavy HIMYM alebo BBT, ale aspoň sú bližšie realite - problém je, že New Girl by chcela byť hlavne o vzťahoch a tie ani raz nevydržia dlhšie než nejaké tri časti. Humor, ten by ušiel. Oproti spomínaným klasikám, alebo napríklad takému Community (ani neviem prečo to porovnávam) ho tu nie je ani desatine, celé to stojí skôr na pohodovej atmosfére, komickej postavičke (Schmidt), a obrovských očiach Zooey Deschanel, ktoré sa točia na všetky strany, a ak máte tú herečku aspoň trochu radi, minimálne ony vás donútia nad štvrtou hviezdou aspoň pouvažovať. Aj keď do nej niečo chýba. Ani neviem čo, asi poriadny vzťah s niekým zaujímavým, toho ale pravdepodobne prinesú až ďalšie série, na ktoré sa zatiaľ nechystám. 70% PS: Hosťovačky nič moc, naozaj vynikajúca bola asi len tá ruská modelka (meno si nespomeniem). A pri odchode Lizzy Caplan mi bolo tých urýchlených vzťahov ľúto asi najviac. Edit: V neskorších sériách sa to najprv dosť zlepší (takmer na úroveň klasík), aby to následne ostalo šlapať na mieste, a stalo sa tuctovým a neznesiteľným. Najvyššie dosiahne seriál niekde v polke a potom už len pozvoľne klesá. Boli časy, keď som mal Jess a jej partu hodne rád, keby som si ale mal vybrať, moja srdcová herečka by sa radšej tých osem rokov venovala filmom. ()

IQ Tiqe

Po 1 dílu: Připomíná mi loňské Happy Endings (ostatně si odtud vypůjčilo jednoho herce); uvidíme, jestli se vyškrábe na nadprůměr, nebo zůstane v (pod)průměru. Zooey je silný tahoun zábavy, ale toť vše, kluci zatím nic nepředvedli. Dám mu šanci. # Až třetí díl byl slibnější a můžu s čistým svědomím říct, že mě (v rámci možností seriálu) bavil. # Po 7 dílech - seriál se plácá někde mezi průměrem a trapností a nebýt Zooey, tak už jsem ho pustil k vodě. Humoru se jaksi nedostává. ()