Nová holka

• USA New Girl (viac)
USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris (viac)

Nová holka se vyznačuje mladým hereckým obsazením, které přináší nový pohled na přátelství. Jess Day (Zooey Deschanel) potřebuje po těžkém rozchodu nové bydlení. Hledání na internetu ji zavede do skvělého podkrovního bytu… a ke třem nezadaným klukům, které nikdy předtím nepotkala. Nick (Jake Johnson), absolvent právnické fakulty, který se stal barmanem, je nejvíc při zemi… a zároveň nejzarputilejší. Schmidt (Max Greenfield) je hýřivý mladý profesionál, který je pěkně pyšný na své břišní svaly. Winston (Lamorne Morris), je silně soutěživý bývalý sportovec, který neví, co dál. Skupinu doplňuje Jessova nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone), modelka se zabijáckým mrtvým výrazem. Pětice si uvědomí, že se navzájem potřebují víc, než si mysleli, a nakonec vytvoří půvabně dysfunkční – nebo podivně funkční – rodinu. (Disney+)

Vironey

Po příliš nevydařeném a zoufale nevtipném pilotu mi přišel druhý díl podstatně lepší. Nicméně na můj vkus je to stále příliš křečovité a seriál celkově sází na Zooeynu ujetost, která mi až tak sympatická není. Těm, kdož holdují ujetému a mírně trapnému humoru, se to jistě zalíbí. Za mě 65% a víc dílů asi vidět nechci. EDIT 10.10. Dala jsem šanci ještě třetímu dílu a litovala jsem. Opravdu děs, nevtipný a křečovitý děs. 45% ()

hroubek

Na New Girl jsem začal koukat hlavně kvůli Zooey Deschanel a koukám na něj do teď. Ze začátku to byl docela boj, než jsem si zvykl na styl, kterým se seriál prezentoval a taky na to, že se rozjel vždy po deseti dílech(platí pro první a druhou řadu, třetí šlape na maximum už od prvního dílu). Navíc chvilku trvalo, než jsem se dostal hercům a jejich postavám pod kůži. A nakonec jsem rád, že jsem u New Girl vydržel, protože mě i přes slabší díly stále baví a dokážu si jí parádně vychutnat. Navíc jsou některé epizody a jejich zápletky hodně příjemně ujetý takže se příjemně odreaguji. Ze začátku táhla seriál Zooey, ale pak se karta obrátila projevil se komediální talent Jake M. Johnsona a Maxe Greenfielda. Nick a Schmidt jsou nejlepší postavy a skvěle fungují v kontrastu s ostatními. Dále se hodně povedly flashbacky, které ukazují, že potenciál tam stále je a je odkud brát. New Girl je hodně dobrý seriál, který si rád jednou za týden pustím. S05 - Velmi povedená řada, které se mě dost líbila. Pár slabších dílu je i zde, ale na druhou stranu se tu objeví sexy Megan Fox s Nasim Pedrad. Co se mě nejvíce líbilo, byl závěr řady, ze které ho jsem měl opravdu moc dobrý pocit. Pět let s postavy, jenž se někam posunuly a to jak to zobrazily se mě prostě moc líbilo a krásně to do seriálu patřilo. Velká spokojenost s pátou řadou. ()

Spooner

Ze začátku sice dosti rozpačité, ale posledních pár dílů už více než solidně bavící komediální seriál, který samozřejmě nejvíce stojí a padá na výkonu Zooey Deschanel. Ta celý seriál táhne svým kouzlem a humorem a spolehlivě tak zastíní i zbytek postav, který ze začátku nemají moc co nabídnout. Už i její spolubydlící se ale začínají slušně rozehrávat a sympaťák Nick a roztomilej tupec Schmidt už taky stačili pár kladných bodů nasbírat. Uvidíme, jak se seriál vyvine dál, ale snad bude pokračovat v kvalitě nastavené posledních pár dílů. 70% Update po 2. sérii: Tahle partička začíná nabírat nehoráznou formu. Šílené vtipy a postavy záměrně balancující na hraně trapnosti (v tom dobrém slova smyslu). Ulítlé, svěží a postupem čím dál lepší, obzvláště díky výtečně napsaným postavám. Zooey a spol se nenápadně vyšvihli na současnou špičku komediálního žánru.80% ()

01Zuzana10

Adorkable! Hlásali nespočetné plagáty po celom NYC. Poddala som sa reklame, žiaľ, zatiaľ nie som rovnakého názoru ako promotéri. Zooey mi je veľmi nesympatická ako osoba, postava je divná ale chcem ju vidieť sa vyvíjať. IMHO New Girl rovnako ako Glee u mňa stroskotáva na bezútešnom postrádaní normálnych charakterov a utápajú sa v snahe o rozmanitosť, výstrednosť, aby sa len zapáčili čo najširšej vrstve amerického publika. No 30 min. je tak krátko, že som schopná ich na oddych venovať aj do budúcna. Som zvedavá, čo prinesie sľúbený Justin Long. ()

DaViD´82

Zooey Deschanel, bohužel nehrající a nesázející na svůj odzbrojující šarm a smysl po humor (a ona ho v sobě má, ne že ne), se pitvoří v podnájmu u tria tří polen bez špetky komediálního talentu. Ne, že by to bylo úplně marné, ale již v prvních dvou epizodách se ten rozjuchaný styl relativně rychle přejí. Jedním z hlavních kamenů úrazů je, že Zooey k sobě nemá rovnocenného; ehm, vlastně vůbec žádného; komediálního sparing partnera. Nejde o to, že by jí nikdo nestačil sekundovat; on to ani nikdo nemá v "popisu práce". Je to jako byste vzali Přátele, vyškrtli dobře napsané epizody, chemii mezi herci i s jejich postavami a ponechali jen střelenou Phoebe. Chvíli by to asi utáhla, ale ne na dost dlouho a jen těžko po celý seriál. Ovšem pro ten Zooeyin kukuč jsem zatím ochoten to ještě chvíli snášet a žít v bláhové naději, že by tvůrci mohli jít přeci jen do sebe. Nahrazení dřeva Wayanse je rozhodně dobrý směr; škoda jen, že by nahrazen dřevem². ()

Galéria (2 470)

• Úvodní píseň „Hey Girl“ nazpívala představitelka hlavní role Zooey Deschanel (Jess). (Olík)
  • V úvodu epizody se objeví narážka na seriál Alf (od r. 1986). (Duoscop)
  • Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se vrátila ve třetí sezoně seriálu poté, co byl zrušen seriál Happy Endings (od r. 2011), ve kterém Wayans Jr. účinkoval. Herec poté podepsal ke ztvárnění hlavní role novou smlouvu. (Shadowspark)