Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Xmilden

Poté co se Ryan Gosling po úspěchu Drive vykrádal čímdál více přichází konečně role jako ulitá jeho schopnostem. Kaskadér Mike je přesně ta postava, která přikovala mou prdel k televizi na celých 50 minut. Příběh se ovšem rozvíjí mnohem více a dalo by se říct že se skládá ze 3 částí, přičemž ve druhé sledujeme strážníka Bradleyho Coopera jak se vyrovnává s následky jednoho neuváženého policejního zásahu a v poslední části sledujeme dospívání synů obou našich hlavních postav. Musím konstatovat že film se s ničím moc nemaže a v mých očích se jedná o jednoznačně nezkreslené drama ze života. Postavy si často musejí projít pořádným peklem. ()

playboxguest

Ve chvíli, kdy vzal Gosling děcko do ruky, já z té své vysadila ovladač a začala jsem se filmu věnovat naplno. Tři příběhy na rozmezí sedmnácti let, které jsou možná až moc okatě náhodama poslepované, ale rozhodně jsou lidské a dobře se na ně tu půl třetí hodinu kouká, ač mě nejsilnější připadl právě ten začátek s Goslingem. 80% ()

Slasher

Film stojí a padá s tím, jak je rozdělený na tři části a přehrává tři navazující příběhy třech postav. A první z nich (Gosling) mi bohužel přišel o hodně silnější než další dva. Nakonec ani nevím, co si z toho všeho odnést, jen je to cítit osudovostí tak že moc nevoní. Cianfrance měl skončit u nešťastné romance. ()

Vančura

Dost ubíjející film s - pro mě osobně - nesympatickým obsazením (kupříkladu Evu Mendes jsem nikdy nemusel, ale zde je fakt hnusná), nezajímavým dějem, a příšerně nataženou stopáží, která by šla v pohodě zkrátit o takových 40 minut. Pár momentů tam ujde, ale jako celek mě to nebavilo, postavy mi byly protivné, není tam nic, co bychom už neviděli stokrát jinde, a celé to končí zvláštně rozplizle a nedramaticky. Za mě palec dolů, ten film je ztráta času. ()

Jara.Cimrman.jr

Vyrazil jsem za borovicový háj, ale nějak mne to tam emocionálně nevcuclo, nýbrž mne to začalo nudit a vydrželo to celý dlouhý čas. Sice se mezi tím mihla slušná jízda na motorce, zahoupaly se kozičky Evy Mendes a proběhlo trochu i u nás dobře známé policejní korupce, ale zkrátka se mi nelíbilo ve světě, kde za stejný čin hrozí 15 let nebo jeden den vězení. ()

• Podle Ryana Goslinga byly všechny scény, ve kterých jeho postava vykrádala banky, natočeny na první pokus. (Dr Lizal)
  • Producent řekl řežisérovi a autorovi scénáře Dereku Cianfrancovi, že pokud dokáže zkrátit scénář ze 168 stránek na 120, dostane na film 10 milionů amerických dolarů. Cianfrance však pouze zmenšil velikost písma a okraje, což se mu vymstilo ve střižně, kdy musel pracovat na téměř čtyřhodinovém prvotním sestřihu. (Brousitch)

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)