Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Hild

Výborný film. Derek Cianfrance znovu natočil až neuvěřitelně realisticky působící film. Chvílemi jako bych tam opravdu s hlavními postavami byla a vše s nimi prožívala, k tomu pomohla i výborná kamera, která se přizpůsobuje každé scéně. Film, který mě celou svou koncepci nečekaně velmi překvapil, líbilo se mi celé to vystavění příběhu, každá rozehraná linie vede k pointě a hlavně si mě získalo vykreslení hlavních mužských postav, žádná postava není čistě kladná, ani čistě záporná, každá má prostě své světlé i tmavé stránky. Když chcete jednomu muži fandit, zároveň si uvědomíte, že jeho činy musí mít důsledek a na druhou stranu, pokud k druhé postavě začnete cítit nesympatie, uvědomujete si, že se vlastně ničím tak neprovinil, tohle mě na filmu strašně bavilo. Tempo je velmi pomalé, nebude sedět každému, někdo jistě řekne, že se ve filmu za celé dvě a půl hodiny nic nedělo, já ale miluji filmy, které jsou postaveny na detailech a tohle je přesně ten druh filmu, který můžu kdykoliv. Stejně jako režisérův předchozí počin Blue Valentine je i tento u mě na hraně plného hodnocení. Velká škoda, že se film nedostal do české distribuce. Jinak Ryan Gosling famózní, jeho scéna v kostele mě dokázala emočně velmi zasáhnout. ()

dr.horrible

Fail. Pokus o tri filmy v jednom, pričom prvá (najzaujímavejšia) a druhá tretina mali trvať dohromady tak 20 minút a slúžia iba nato, aby mohla prísť tretina tretia, ktorá je falošná, nudná, iritujúca a rovnako ako celý film, úplne zbytočná. Aká bola pointa? Čo tým chcel autor povedať? Že život stojí za hovno? Že policajti ničia ľuďom životy? Katarzia nulová, posledné dve scény vôbec nefungujú; tendenčná báchorka celé jak to je a že ten film nedostal nomináciu, je jedným z najrozumnejších rozhodnutí akadémie za posledných niekoľko dekád. A väčšina komentárov ľudí, ktorým sa to z nejakých - mne nejasných - dôvodov páčilo na päť hviezdičiek, hovorí len o tom, ako to ostatní nepochopili. Dobre. 50%, tretia hviezda len za Goslinga a prekvapivo vynikajúcu Evu Mendes. PS: Atrapu Johnnyho Deppa už prosím do filmov neobsadzovať. ()

verbal

Po tomhle jsem se konečně rozhodl, že okamžitě naběhnu do nejbližšího Šopinpárku a pořídím si to Nudítko. Pro ty z vás, co o něm ještě neslyšeli, se jedná o třicet centimetrů dlouhý, válcovitý předmět želatinové konsistence, vybavený na obou koncích žiletkovými omezovači tak, aby si ho ti, co by se při jeho používání dostatečně nenudili dle přiloženého návodu, nemohli zasouvat do různých tělesných otvorů. A tak jediné, co se s ním dá dělat, je jen tak mávat v luftě a sledovat, jak se nudně ohýbá, což jednoho po chvíli dokonale otráví. Za padesát tři kaček dostanete tedy něco, čím se během pár minut perfektně znudíte a nemusíte přes dvě hodiny čumět na tohle unylé, utahané, rádoby existenciální fňukdrama, které by v okamžiku uspalo i profesionálního insomnika. Úvod s mým milovaným panem Goslingem, vytapetovaným dle nejnovější valdické módy se ještě dá, pokud jste sběhlí v rychlém používání tlačítka FFW, jakž takž přežít, ale poté, co se na scéně objeví Bredly, prudce litujete, že ten průstřel kolena rozchodil a neskončilo to po čtyřiceti minutách. Mít už včera u sebe to Nudítko, ostré konce, neostré konce, narval bych si ho zoufale někam, kde by to hodně bolelo! ()

chezush

If you ride like lightning, you're going to crash like thunder.. Nebudu lhát a přiznám se hned na začátku, že největším lákadlem pro mě byl Gosling, bez kterého bych se tomuto filmu nejspíše velkým obloukem vyhnula. A je to právě on, kdo film drží pohromadě. Příběh, který je rozdělen do tří částí, tři dějové linie, které se mezi sebou na první pohled liší, ale přesto se navzájem prolínají. Každá část filmu je svým způsobem zajímavá, ale první s Goslingem je určitě ta nejsilnější. Kdyby se film nesl v duchu první části, neváhala bych napálit plný počet. Nechápu, jak někdo může mít tak obrovské charisma, téměř bez dialogů jen s pomocí výrazů obličeje. Zbylé dva příběhy bylo obtížné sledovat, protože tady Cooper nemá na to, aby utáhl celý film, zvlášť po prvním příběhu a výkonu Goslinga. Ztrácí se tempo, atmosféra a vše se tak nějak táhne. Režisér sice zachytil podstatu, kterou chtěl prostřednictvím filmu sdělit ''naše rozhodnutí/činy budou mít následky.. historie se opakuje.. hříchy otců'' .. ale myslím si, že se to dalo sdělit i jinou/zajímavější formou. Jako celek to určitě není špatný film, ale kdyby nebylo první hodiny a soundtracku, určitě bych šla s hodnocením dolu. Takhle musím to hodnocení zvýšit, protože na tom prvním a nejsilnějším příběhu vše stojí. ()

InJo

Ohromně zrežírovaný (ta honička!) velký, osudový p-ř-í-b-ě-h. Skvělá osobitá hudba, hutná atmosféra a výborní herci v čele s Goslingem a Cooperem. Mám s tím jen dva problémy - pocitově je ten film ještě delší, než je jeho reálných 140 minut, a poslední dějství je oproti takřka perfektním dvěma předchozím o dost předvídatelnější a budí dojem účelové vykonstruovanosti. Největší ostudou ovšem je, že takhle kvalitní a rozhodně netuctové dílo u nás nešlo v kinech... 80 % ()

• Všechny banky, které jsou v tomto filmu vykradeny, jsou skutečné. (Steel32)
  • Pilování scénáře tentokrát zabralo téměř o polovinu méně času než Cianfrancův debut Blue Valentine (2010), který prošel 66 změnami scénáře. TItul Za borovicovým hájem jich měl pouze 37. (Brousitch)
  • Luke (Ryan Gosling) nosí vo filme takmer stále tričká s logom metalovej skupiny Metallica. (MikaelSVK)

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)