Simon, 11letý adoptovaný černošský chlapec z afrického sirotčince a milovník fotbalu, cestuje se svou dánskou matkou do své rodné země, do Keni. Chvíli po přistání letadla však Simon ztratí svůj milovaný fotbalový míč. Když se ho pokouší najít, ztratí se v největším městském slumu. Když však Simonova matka Susanne vystoupí v médiích a slibí za nalezení svého syna odměnu, ze Simona se stává lovná zvěř. Podaří se Simonovi najít zoufalou matku a pomoci svému kamarádovi ze slumu ke štěstí, o kterém ani nevěděl, že existuje? Na MFF Sarajevo film získal zvláštní cenu poroty za nejlepší film pro mladistvé a Cenu Robert na Dánské filmové akademii. (Film Europe)

sochoking

Ono by to bolo aj dobré, len to je dosť nahovno natočené. Kamera je tam divná, akoby v lacnom africkom porne. To prostredie slumov, decká čuchajúce lepidlo, bieda, smrad, korupcia policajtov... dalo by sa to i lepšie urobiť. Postavy medzi sebou vedú tie najidiotskejšie dialogy, aké som kedy videl/ počul vo filme. Mám na mysli miestnych pseudogangsterov, ktorí vypadajú tak, že by som im z fleku najradšej hned pritankoval bez mihnutia oka! (Asi zaplatili Nielsenovej a Mikkelsenovi a na kameru a africký casting už nezostalo! ) Príbeh bol vcelku ok, ked už sa zdalo, že sa všetko vyrieši, objavil sa znovu nejaký chujko, ktorý celú situáciu opäť zauzlil. Ale ak zoberiem v úvahu fakt, že to je i rodinný film, tak tie tri hviezdičky si to zaslúži. ()