Strážník Ciarán O’Shea nemá složitou práci. V malém rybářském městě, které čítá pár obyvatel a jednu hospodu, se toho moc neděje, maximálně občas někdo usedne za volant s větším než malým množstvím alkoholu v krvi. Ve volném čase se tak věnuje osamělému popíjení. Jeho poklidný život ale brzy naruší nový přírůstek policejního sboru, krásná abstinentka Lisa, a také série podivných nehod, které začínají sužovat místní rybáře. Jejich původci jsou krvelačná mořská monstra a Ciarán bude mít brzy co dělat, aby před nimi ubránil celé město. Politicky nekorektní komedie, která nezapře inspiraci klasikami žánru, jako jsou Gremlins či Chvění, nabídne neotřelý mix sci-fi, romantiky i nečekaných hrdinství a zároveň přesvědčí i toho nejzarytějšího abstinenta, že bojovat proti příšerám za střízliva se nevyplácí. (MFF Karlovy Vary)

Pítrs85

Irských hororů jsem doposud moc neviděl, ehm tento byl vlastně první a asi i na dlouho poslední. To ale ne kvůli tomu, že by to snad byla nějaká shitózní blbost. Grabbers jsou fajn přírůstkem do rodiny sci-fi hororů říznutých komedií (zdravím Critters). Velkým plusem a jakýmsi oddělením od typově podobných filmů tu je určitě parádní irská příroda a taky (nebo spíš hlavně) typickej britskej humor (kterej Ramirez vážně může :). Ono koho jiného než Iry by napadlo, že nejúčinnější zbraní proti Alienovi z vesmíru je (pozor Spoiler)... se pořádně vožrat, aby z vás ta hnusná chobotnice dostala otravu zažívacího traktu :) Efekty fajn, hlavní ženská hrdinka fajnová, ale jsou to právě hlavně vtípky, co držej Grabbers nad hladinou průměru. Poctivé 3* ()

IQ Tiqe

Přimořská prdel v Irsku, opileckej polda (aka Jeff z Coupling), hezká policajtka a chobotnicoidní vetřelec, co přiletěl z vesmíru, ohrožuje lidi a vadí mu alkohol. Taková bristká lehce godzillka lehce komediálně odlehčená, ale jinak podaná seriózně, nesklouzává k parodii. # Určitě koukatelnější než loňský Attack the Block z jednoho prostého důvodu – bylo komu fandit. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znvou 5 ()

manonfire

Spousta těchto hororokomedií u mě těžce propadá.(Útok na věžák, Mucha Sangre, Zlo, Dead heads, Houbičky, Doghouse) Grabbers ale mají krom všeobecně sympatického osazenstva svého ostrůvku v rukávu Ruth Bradley. Ruth, která celou polovinu filmu hraje novicku policejního sboru, klasicky posedlou pravidly a profesní morálkou, je vzhledem k okolnostem uhozeného příběhu donucena poprvé sáhnout k alkoholu, což samozřejmě vzhledem k její dosavadní celoživotní abstinenci, slibuje zábavnou podívanou. Opilost, jakožto jeden z nejzásadnějších etalonů herectví, však zahrála tak neskutečně dokonale, že jsem něco takového ještě neviděl. Takovou dávku odzbrojující roztomilosti (přitom bez afektu a přehnaného pitvoření) snad nemohla zahrát, aniž by nebyla v reálu totálně nasračky. Dokázala tak zlomit dvě odvěká pravidla. Za 1) Opilý herec nemůže věrohodně zahrát opilost. Za2) Opilá žena všeobecně je jedním z nejtrapnějších úkazů lidstva. Tohle byl prostě koncert a ač jde ve filmu pouze o 20sekundový detail, já si ho přehrál nejméně desetkrát a bavil se stejně nepokrytě jako zbytek hereckého ansáblu. Herečka, o jejíž existenci jsem vůbec netušil, si mě omotala kolem prstu a fakt, že je mimochodem krásná jak obrázek, byl tentokrát jen okolností mého vzplanutí. 80% ()

Bloody13

Při srovnání s podobnou žánrovkou Slither (2006) sice prohrajou, ale zábava se jim upřít rozhodně nedá. Grabbers jsou klasickým (a pro mě vždycky vítaným) přírůstkem do komediálně laděných sci-fi hororů, v nichž skupinka odhodlaných čelí mimozemské hrozbě. Zprvu pohřešovaní obyvatelé městečka, nalézání mrtvých velryb a podivných vajec, z kterých začnou vylézat zubaté chobotničky, potom samozřejmě nesmí chybět jejich máti, co podle potřeb mění svou velikost. O atmosféře se nedá mluvit, krví se šetří (byla tam vůbec nějaká?), ale efekty jsou nečekaně slušný, jede to hned od prvních minut a pořád se něco děje, takže já se bavil. ()

TERRORDROME

Nie, nie je to film o osahávačoch z Tokijského metra, ani o dlhoprstých menšinách z osád, len ďalšia o ničom hororová komédia, kde na jednom rybacím tukom smrdiacom írskom ostrovčeku zaútočia nejaký krvilačný chápadláci z mora. Z tohto filmu mi utkvelo v pamäti najviac to že tým huhňajúcim Írom nie je skoro nič rozumieť. Celkovo tam humor treba hľadať vidličkou a to aj napriek nápadu chemickej obrany pred chápadláčmi tým že sa všetci ožerú, lebo nikto z tvorcov nevidel vypointovaný vtip ani na satelitných záberoch z Googlu. Okrem toho je ten film prostý nejakého gore ( pár decentne urvaných hláv sa nepočíta ), takže vlastne nemá vôbec nič, možno okrem jedného pekného výbuchu v závere. To je všetko. ()

• Scenárista Kevin Lehane slyšel městskou legendu o tom, že když člověk bere hodně vitamínu B, zabrání tím bodnutí od komárů. Napadlo ho také, zda se komár opije, když bodne opilce. Tak vznikla předloha ke scénáři. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Sundance 2012. Promítán byl i na Filmovém festivalu v Karlových Varech 2012. (Terva)