Magické hory

• Česko Magické hory Čech a Moravy
Česko, (2009–2011), 3 h 41 min (Minutáž: 17 min)

Putování s Květou Fialovou a Václavem Cílkem za pamětí a tajemstvím našich kultovních hor.
České a moravské hory, jejich vznik, historie a mýty osobitým pohledem geologa, spisovatele a filozofa RNDr. Václava Cílka a herečky Květy Fialové. Jsou to příběhy o krajině, životě hor a lidí, kteří je postupně obývali, o jejich smyslu pro člověka. Jakoby Květa s Václavem vyrazili ve stopách Karla Hynka Máchy hledat svou „vlastní horu, vlastní osu světa, svou axem mundi…“. (Česká televize)

rakovnik

Václav Cílek, přestože je vědec, geolog, vždy tíhnul k magičnu. Trošku ale přestřelil s Květou Fialovou, kterou sice mám rád, ale přece jen...z jejich rozhovorů čiší až moc velký kontrast mezi vzdělaným člověkem a mystikem amatérem. Na rozdíl od uživatele 6th Sun je mi milejší ten první přístup. Obdivuji hluboké znalosti Václava Cílka a jeho lásku k místům, o kterých vypráví. I ten duchovní náhled dokáže podat lépe než Květa Fialová. Každopádně si cením každého díla, které představuje a oslavuje krásná a zajímavá místa naší krajiny. ()

Malarkey

Osobně s tímto dokumentem nemám problém. Květa Fialová tu sice mluví z cesty, ale nemůžu ji upřít nadšení pro naše české hory a vrchy. Stejně tak na tom je i Václav Cílek, který z cesty už rozhodně nemluví a poměrně přesně popisuje geologii našich pahorků napříč republikou. Což vlastně dokázal i v jiných seriálech České televize. ()

natalanka

Nádherný pohled na naše úžasné a krásné hory a na naši krajinu.... hudba, milá a co se týče průvodní dvojice? Tož....Moudrý člověk, který má hodně vědomostí a dokáže je srozumitelně sdělit, vysvětlit a Květa? Květa je tam jako odlehčení, kolikrát jsem se musela pousmát.... ale díky ní si třeba spoustu věcí taky uvědomuji... její lásku k přírodě a obyčejným věcem a lásku k životu a dobru vůbec. V tom je jejich laskavost hodně podobná a proto za mne... 5. Pohladilo mě tohle dílo po mé romantické duši..:-) ()

DarkDemon

I když jsem velký milovník dokumentů ... vážně nemůžu dát víc než 2** tedy sotva kolem 50%. Ovlivněn kvalitou seriálu Podzemní Čechy jsem se těšil, ale následovalo zklamání. Pan Cílek kterého si jinak vážím tentokrát moc řeší ono „rádoby-tajemno“ a totálně vše shazuje už evidentně „psychicky narušená“ Květa Fialová. Po pár dílech to musím vzdát - tohle je na mě moc. ()

MM_Ramone odpad!

Nič v zlom, moji drahí, českí priatelia, ale ak chcete vidieť "Magické hory", tak radšej prídite kuknúť ku nám do Tatier. Putovanie so senilnou Květou Fialovou a geológom Václavom Cílkom za tajomstvom hôr nestojí za nič. Pán Cílek máva šamanskou palicou a rozpráva s veľkým zanietením o geologických javoch, ktoré formovali krajinu. Rozplýva sa nad každým kopčekom väčším ako krtinec. Popri ňom sa ledva motá, stareckou demenciou postihnutá, Květa Fialová. Evidentne nerozumie podstate vecí, ktoré jej hovorí. Je úplne mimo, vo svojom vlastnom psycho vesmíre. Nedá sa na ňu pozerať. Nechápem, na čo ju do tohto projektu zapojili. Urobila z toho jasný odpad! ()