Mrcha od vedle

• USA Don't Trust the B---- in Apartment 23 (viac)
USA, (2012–2013), 9 h 25 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Nahnatchka Khan

Krysten Ritter, Dreama Walker, Michael Blaiklock, Eric André, James van der Beek, Ray Ford, Liza Lapira, Eve Gordon, Tate Ellington, Rebecca Grant (viac)

Mladičká June má spoustu snů a všechny se jí pomalu plní. Když se ale přestěhuje do New Yorku, všechno se začíná kazit. A aby toho nebylo málo, narazí na super otravnou spolubydlící... Pobyt v New Yorku June přesvědčí, že je život plný překvapení. Mohou být děsivá, ale pokud se jim otevřete, změní vám život. Vstoupila do bytu, právě když její spolubydlící spala s jejím snoubencem na jejím narozeninovém dortu. Bylo to to nejlepší, co se jí kdy stalo.
June se stěhuje do New Yorku. Z nového bytu je přímo nadšená. Dostala ho od společnosti, pro kterou má pracovat. Zaplatili jí dokonce přestěhování. V šestadvaceti má vše, co chtěla. I snoubence Stevena, který si dělá doktorát z psychologie.
Po příchodu do práce ji však čeká šok. Firma zkrachovala, protože majitel zpronevěřil peníze. Je vystěhována. V kavárně se potká manažerem, v němž pozná Marka, bývalého skorokolegu. Čtyři hodiny po krachu společnosti už má novou práci. Je manažer kavárny. June ví, že se nesmí vrátit domů. Musí si najít bydlení a postarat se o sebe... (oficiálny text distribútora)

Rosaviva

První díl mě docela slibně nalákal, pak to ale šlo razantně z kopce. Po první řadě jsem si nebyla jistá, jestli se budu chtít podívat na druhou, ale nakonec jsem to zkusila a musím říct, že nadšená jsem z toho opravdu nebyla. Celkem dobré díly se střídaly s naprosto nudnými (ty teda bohužel převládali). Celkem vzato jsem ráda, že byl seriál zrušen během vysílání druhé řady, protože nesměroval k vůbec žádné pointě. 2* ()

unclejack

Na úvod treba podotknúť, že moje štvorhviezdičkové hodnotenie je trochu zavádzajúce. Ako si tak seriál preberám, stále balancujem na hrane s trojbodovým ziskom a táto predstava by nebola nijako bolestivá, nebyť zopár podarených hereckých výkonov. Krysten Ritter nie je zlá, ale rozpoznať, kde jej herecký prejav hraničí s genialitou a kde sa len skutočne tvári znudene je pre mňa sizyfovskou výzvou - viac som si užil Jamesa van der Bejka, má totiž sympaticky napísanú postavu, prirodzený prejav a vynikajúceho dabéra. V porovnaní s B...tch Ritterovou je Dreama Walker značným zlepšením, každopádne by som ju rád videl mimo polohy naivky zo Stredozápadu. Na margo tvorcov seriálu však môžem len horko zaplakať - niektoré dejové línie zaváňajú lacinosťou, ktorá sa v budúcnosti tvorcom určite vypomstí. A o miere obohranosti jednotlivých motívov by som radšej pomlčal, pretože to by som sa rozpísal do večera. Skrátka a jednoducho, pre milovníkov nenáročnej zábavy ide o perlu stratenú pod gaučom, pre nás ostatných, ktorým po rozume behajú oveľa lepšie seriály, ide pre zmenu o dráždivú príležitosť lamentovať nad vkusom dnešného diváka. ()

IGNI

Hodně dobrý, James válí a pro toho, kdo sledoval Dawson's Creek ještě dvojnásob. Je fascinující sledovat, jak si dělá srandu sám ze sebe zároveň s tím, jak bych si dělal srandu já dnes z něj, když už jsem vyrostl a Dawsona nežeru. Pro tuhle rovinu je prostě důležitý mít Dawsona v paměti, pak se pobavíte. Holky jsou taky dobrý, většina dílů uteče velmi rychle a témeř každý má jeden až dva nadupaný fórky. Dále oceňuji, že tam není ten otravný smích, tzn. že vtipy nejsou prvoplánovité jako u sitcomů. Prostě komedie jako řemen, trefila se mi do vkusu. Po prvních 4 dílech 4*, nyní zvedám na pět. ()

pilarius

Je to úplně jiný druh sitcomů či seriálů vůbec než ty, které jinak sleduju. Hlavní dvě hrdinky s JVDB to prostě táhnou a na ději ani humoru vlastně zas až tolik nezáleží. Jde o střet dvou různých postojů k životu, což mě jako filosofa a "outsidera" prostě zajímá, navíc mám už od dob TBBT rád, když nějaká hvězdička hraje samu sebe. ()

phoebess odpad!

Netvrdím, že by byly první dva díly něco extra, ale pořád jsem si naivně říkala, že se to může ještě zlepšit. A proto jsem se dívala dál. Třetí díl mě ale předsvědčil o mém omylu. Jen jsem nevěřícně zírala, že si scénáristé, režisér (no, všichni, kteří se na seirálu podílejí) neuvědomili, jak trapný tenhle díl byl. Škoda, že televize ruší poměrně kvalitní seriály kvůli horší sledovanosti a nahrazují je takovými nedomrlcemi jako je tento. ()

• V úvodu epizody se objeví narážka na seriál Přátelé (od r. 1994). (Duoscop)