První nový animovaný seriál z Disney Junior „Jake a piráti ze Země Nezemě“ je interaktivní seriál plný hudby sledující honbu za pokladem. Představí se v něm dětská posádka pirátské lodi – vůdce Jake a jeho kamarádi Izzy a Kubík. Seriál sleduje jejich dobrodružství v Zemi Nezemi, kde se snaží přechytračit dvě nechvalně známé postavy z klasické disneyovky Petr Pan – kapitána Hooka a Smeeho. Jake, kamarádi a jejich papoušek Skully prožijí v každé epizodě, kdy se plaví za skrytými poklady na lodi Bucky daleko od své skrýše na Ostrově Pirátů, dvě dobrodružství. Během toho pilují týmovou práci, řešení problémů a fyzičku – učí se manévrovat okolo Hooka a Smeeho, za splnění jednotlivých úkolů, jako je překonání bahnitého močálu, houpání se na vinné révě a sklouzávání vodopádů, dostávají zlaté mince. V seriálu uslyšíte originální pirátský rock – hudbu v podání The Never Land Pirate Band, složenou z Lorena Hoskinse a Kevina Hendricksona, jejich animovaná alter ega, Sharky a Bones, se objevují v každé epizodě a zpívají v ní pirátské písničky. Pirátští rockeři nazpívali také titulní píseň „Jake a piráti ze Země Nezemě“ a složili hudbu k seriálu. Každou epizodu uzavírá veselý videoklip zobrazující The Never Land Pirate Band, kteří zpívají písničku. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Nejedná se o nic jiného, než o souboj o teritorium v obchodu s narkotiky. Na jedné straně nepříliš organizovaná skupina mentálně pomalejších zločinců vedená změkčilým Hookem, na druhé protřelý dětský gang, který se nerozpakuje použít zboží i k vlastní potřebě (Izzyno „Bílý prášku, leť!“). Je nad DEA jasné, komu se bude plnit truhla zlatými dublony a komu zůstane jen miska rybí šlichty.. Děti to mají rády a já pro to nalézám pochopení.. ()

Gemini

Když pominu, že vysílání Petra Pana v našich končinách je asi na úrovni prezentace Babičky publiku v USA, tak je tu pár droboučkých problémů, které ukazují neskutečný úpadek studia Disney a jeho mamonářskou taktiku "levně vyrobit, draho prodat". Vizuální podoba hrdinů je obšlehnutá z Malých Einsteinů, jeden z Hookových pirátských poskoků zase vypadá jako trpaslík ze Sněhurky, a zbytek je bohužel už tak typicky stylizovaný, že to jde brát jako prefabrikát. A k tomu je Hook kapitán pirát, co má vlastní privát, johohó ať teče rum, a kolik máme du-blo-nů, tradadá? Věřte mi, že až uvidíte jak se ve vzduchu objevují zlaté dublony za správnou odpověď nebo řešení v podstatě čehokoliv (aniž by se někdy jen náznakem vyřešilo, proč a nač se to vlastně děje...děti přece chtějí Hookovi zabránit v získání pokladu, tak je to logické, ne?), zjistíte, že kapitán Hook je vlastně jen takový trošku zlý ňouma, kterému nikdy nic nevyjde (kníže Ignor je vedle něj arcilotr), a vaše oko a ucho spočine na písničkových vsuvkách s živými hudebníky (dvěma pány - Lorenem Hoskinsem a Kevinem Hendricksonem - kteří mi "záhadně" připomněli Maxim Turbulenc), nepřijde vám ta předchozí věta tak nesmyslná;) Bohužel je to pořad nadmíru populární, sklízející vedle diváckých ovací i tenhleten "critical acclaim" včetně ceny za nejlepší pořad pro předškoláky (uhhh...), takže se ho asi jen tak nezbavíme. Pokud byste se divili, proč jsou Letadla tak neoriginální, tak vězte, že za obojím stojí stejný člověk. Filmy o Zvoněnce jsou proti tomu promyšlenými thrillery... už je mi zle z těchhle ubohostí a z toho kolik lidí se jich s odkazem na "vždyť je to jen roztomilá zábava pro malé děti" zastává a tím to celé podporuje. 20%, protože i když je to na pohled hezčí než třeba Mickeyho Klubík, obsahově je to katastrofa, která navíc udělala svojí předloze lobotomii. ()

maoc

Vím, že to není nic moc, ale děti to mají rády, a to dokonce i ty větší. Nejsem nijak odvázany z neustálého mamonářskeho přepočítávání zlatých dublonů, aniž by to mělo pro příběh smysl a vím že zbytek je prefabrikát a ty živé písničky s těmi dvěma mlamoji jsou opravdu děsné, ale znovu... dětem se to líbí. ()

L_O_U_S

Tenhle seriál má všechno, co jsem měl v dětství rád a co v mé duši zbylo dodnes – mapy, poklady a dobrodružství. Koneckonců, není nad to udělat vlastním dětem radost a zakopat jim v nedalekém lese poklad, ke kterému jim nakreslíte mapu. Když to srovnám s podobně laděnou „špuntovskou“ zábavou Mickeyho klubík, po animační stránce je to jednoznačně lepší, netlačí se to do 3D a barevně to zaujme. Co je oproti výše zmíněnému myšákovi horší, je interaktivita – Piráti se sice tváří, že s nimi dětší diváci spolupracují na řešení záhad, ale ve výsledku jde pouze o sbírání dublonů za splnění úkolů, na které protagonisti stačí sami. Ve třetí sérii už tenhle koncept upadá tak daleko, že pidipiráti shrábnou hnedle deset dublonů za hlavní kvest a tím to končí. Netuším, nakolik Jake a piráti ze Země Nezemě przní či ctí klasiku s Petrem Panem – nikdy to nebyl můj hrdina a Nezemě pro mě vždycky byla jen vzdáleným fenoménem, o který jsem se nezajímal. Ale kapitán Hook, kterého nadaboval Miroslav Táborský, je takový docela sympatický ňouma. Klobouk dolů i před Zdeňkem Štěpánem a všemi, kteří se na české verzi podíleli – přeložit a nadabovat tu kupu písniček asi nebyla legrace. (1 363.) ()

kingik

V Zemi Nezemi se dějí věci. Zavládlo hotové pozdvižení, když se rozletěla zpráva o ukrytých pokladech, která se donesla až k uším a hamižným smyslům zlotřilého kapitána Hooka a jeho poskoka Smeeho. Na opačné straně jsou stateční "pidi" piráti, které vede malý Jake, jenž má na starost koordinaci celé výpravy, v níž se vyskytují jeho kamarádi nevelkého vzrůstu Izzy a Kubík a také jeden papoušek jménem Skully, kteří kapitánu Hookovi vždy společným úsilí zmaří jeho plány, za což sbírají užitečné mince-dublony (jejich neustálé zobrazování ve vzduchoprostoru bylo mimořádně otravné), respektive za plnění určitých náročných úkolů, převážně z ranku fyzické zdatnosti. Stereotypnost jednotlivých epizod je vykoupena neutuchajícím entusiasmem a cool interaktivním hypem. Na to se malé děti jistě chytnou, ačkoliv osvěta kolem postaviček ze Země Nezemě je u nás okrajová. Do toho v každé epizodě zní chytlavé songy. Závěrečné minuty epizod jsou věnovány pirátské rockové dvojce, která si říká The Never Land Pirate Band. Ti mají v seriálu jak animovanou podobu, tak i tu hranou, a vždy v závěru přidají k dobru nějaký ten rozšafný song. V tomhle ohledu si dali tvůrci dabingu poměrně záležet a texty písní mají svou nápaditost a neotřelost. To už se nedá prohlásit o jednotlivých epizodách, které jsou často přehnaně i nevkusně nablblé. V rámci atraktivity se v nich neústrojně střídají různé pohádkové postavičky, které nablblému trendu ještě přilévají živnou půdu. Zpravidla se objeví, něco v rámci rozpohybování děje provedou, pak zase zmizí neznámo kam. Chaotické střídání všeho možného si postupně vybírá svoji daň. Posléze se dostavuje divácká otupělost. Animace není nikterak unikátní. Jedná se o levný televizní standard, který si Disney oblíbilo v rámci marketingové kampaně, kdy nízké výdaje jistí tučné zisky. I když je to na pohled hezká animace, při pozornějším zkoumání si nelze nevšimnout, že došlo k jakémusi sebe vykrádání, kdy některé z postaviček jsou zřetelně inspirovány staršími animovanými počiny z produkční dílny Disney. Z hlediska diváckého doporučení se jedná o mnohem menší animované zlo, než třeba spřízněný "Mickeyho mrdník". I tak se dá s úspěchem prohlásit, že kapitán Hook zaznamenal další kvalitativní propad a už jen šaškuje, než by budil hrůzu a respekt. Caparti budou spokojeni. Pro ně jsou tahle dobrodružství určená především. Dospělý divák si televizi v čase, kdy se to vysílá, pravděpodobně nezapne. A vlastně o nic nepřijde. 40% ()