Kamisama no karute

• Japonsko 神様のカルテ (viac)
všetky plagáty

Film, natočený podle stejnojmenné knižní předlohy, je příběhem doktora Ichita Kuriharaie, který pracuje na klinice v prefektuře Nagano. Díky nedostatku lékařů a neustálému přívalu pacientů nemá mnoho volného času. Doufá, že jednou bude pracovat ve větší nemocnici, aby mohl trávit více času se svojí ženou Harunou, a také aby se mohl specializovat pouze na svůj obor. Na druhou stranu se staví proti příchodu nových doktorů a následné přerušení svých vztahů s pacienty. Jednoho dne najde děkovný dopis od pacientky, kterou léčil, jelikož ale trpěla nevyléčitelnou nemocí, zemřela. Poté Ichito přichází na to, co všechno ve skutečnosti ukrývá lékařská zpráva, kterou drží v rukou. (Lama.Lama)

Tyckin

Dost slušný doják a drama z nemocničního prostředí. Paradoxně, ač se příběh odehrává víceméně jen v nemocnici, dá se říci na pohotovosti, tak jde o spíše pomalý a klidný film, nejen pro tichou a klidnou povahu hlavního hrdiny. Ačkoli lze zde najít i nějaké ty úsměvné momenty, např. plný koš se zeleninou při službě v horské vesničce - jak u nás, akorát tady kdysi frčela spíše domácí vajíčka :-) Ovšem jde spíše o ojedinělé momenty, snímek převážně pojednává o životě, pocitech a trápení mladého lékaře při boji nejen s chorobami pacientů, tudíž dojde i na dilemata typu zůstat s pacientkou či jet na vzdělávací seminář k rozvoji své kariéry. Ke snímku mne přivedla, jak jinak, kouzelná Miyazaki Aoi a zde jsem ji dostal přesně takovou, jakou ji mám rád - ohromující dívka, užíval jsem si veškeré její chvilky na scéně a opět žasl nad její vizuelní i hereckou krásou. Zde ztvárňuje roli manželky zmíněného lékaře a asi každý kdo film shlédne musí uznat, že jako manželka by si zasloužila na hlavě svatozář :-) ()

Lacike

Taký obyčajný príbeh o malomestkom starostlivom doktorovi. Film má pomalé tempo, štedrú stopáž a dejových zápletiek tu príliš veľa nie je. Najväčší problém som mal s hlavným hrdinom, ktorý je strašne uzatvorený do seba a celý čas ma výraz leklej ryby. Tým pádom na mňa vôbec emocionálne nepôsobilo to jeho váhanie kam sa posunie v kariére a ani vyústenie línie s pacientkou v poslednom štádiu rakoviny. Celkovo to je také vlažné. Možno až príliš poetické. Dlhé zábery jak postavy idú domov a potom čumia na oblohu. Je to ten film pri ktorom stihnete vyprať aj vyžehliť a nič vám medzitým neunikne. Najviac ma bavil starší doktor, ktorý bol pre hlavného hrdinu mentorom a to občas aj proti jeho vôli. Výsledkom je film na jedno pozretie. 5/10. ()