Ocitáme v prefektuře Nagano za 2. světové války. Seznamujeme se studentkou Jokou Sudou, která se svého optimistického úsměvu nezbaví ani za zlých časů. Sledujeme jak vychodí školu, stane se učitelkou, vdá se, bude mít miminko. A potom všem si se studenty otevře restauraci se sobou. (Zíza)

Zíza

Začátek mě moc nenadchnul, ale pokračovala jsem dál a bylo to lepší. Nejvíc se mi líbil určitý úsek po 2. světové válce. Je to úsměvné, pěkné, melancholické i smutné. Navíc konečně jsem se dočkala Kory Kenga, která nehraje někoho vyšinutého. Hrdinka je sice taková Mary Sue, ale dá se to prominout, když to člověk nepřežene a nekouká na víc jak na 12 dílů denně. ;-) Kvalita šla nahoru, dolu, dopředu, dozadu. Ale myslím, že k žádné jiné asadoře už se nikdy nedostanu; přece jen jsou to seriály kolem 150 dílů. Ke konci už mě štvalo, jak je to rozvleklé, jak jsou všichni hodní a perfektní apod. Těžko říct, komu to doporučit. Někomu, kdo se zajímá o tu dobu v Japonsku? Možná někomu, kdo chce denně na těch 15 minut vypnout. Má vypínadlo na 156 dní. ()