Při jednom zásahu speciálních jednotek, kdy se kolega a přítel Sebumiho Takera zachoval nepochopitelně a skončil s kulkami v hrudníku, je Sebumi přeřazen na Oddělení nevyřešených případů. Tady se potkává s novým nadřízeným Nonomurou Kótarem a detektivkou Tómou Sajou. Ta je excentrickým géniem, milujícím gjózu s česnekem. Společně řeší případy, které jiné oddělení nevyřešilo nebo vyřešit nechce. Všechny případy však mají něco společného – nadpřirozené schopnosti jakéhokoliv zúčastněného. (Zíza)

Zíza

Už jen to, že se jedná o seriál japonské výroby a všechno nadpřirozeno, které v seriálu je, nepůsobí vůbec lacině, je prostě spousta bodů navíc. Jenomže přidejte si k tomu skvělé herecké výkony a to nejen hlavních představitelů, ale v podstatě všech účinkujících (není proto divu, že dostali ocenění všichni režiséři, když ukočírovali takové množství herců), a nesmíme zapomenout na zajímavý mysteriózní příběh. Hlavní linka příběhu je tak temná, že si to Japonci, jak jsou zvyklí, prosvětlují humorem, který je ryze japonský, a proto nemusí sednout každému, přesto si to bez něj nedokážu představit. Navíc seriál dokáže jak překvapit, tak i velmi zaujmout – přece jenom řešíte nadpřirozeno, ale zároveň i motivy lidí, proč co udělali. Saja, jako správný japonský detektiv, má tu svoji stereotypní chvíli, kdy si musí udělat svůj rituálek, aby po něm mohla přesně odhalit pachatele. Jenomže tady to vůbec není na škodu – naopak jsem se pokaždé těšila, až Saja ty papíry roztrhá a vyhodí do vzduchu; vypadalo to vždycky pěkně efektivně. Sice jsem o skvělých hereckých výkonech už mluvila, ale nedá mi to, musím vyzdvihnout Kamikiho; jeho Ninomae byl naprosto úchvatný! Přeloženo. ()

Jirka_Šč

Toma-kun :). Hodně zvláštní mysteriózní dorama a začátek pro sérii pokračujících filmů. V prvních epizodách se řeší jednotlivé případy, které však finálně mohou (ale nemusí) mít souvislost s budoucím děním. Excentrická a občas uletěná geniální detektivka Saya Toma (výborná Erika Toda) s rukou na pásce, milující gjózu s česnekem, rozhazující papíry a tahající s sebou červený kufr na kolečkách - Takeru Sebumi, její lakonický kolega, jež do ní skoro v každém díle kopne - jejich seniorský šéf Kotaro Nonomura s mladou milenkou, věčně slibující brzký rozvod, dokáže být stejně dětinský jako obdivuhodný - prostě v každé epizodě se opakuje určitá šablonovitost momentů postav, která však vůbec není na škodu, ale naopak se mi líbí. A zajímavě to gradovalo - mám chuť hned vidět filmy! Je Ninomae naživu? Zatím 5* s podmínkou. ■ Po vidění SPEC: Heaven a připomenutí SPEC: Close_Incarnation - seriál je lepší. Civilnější. Víc o lidech, než o SPEC. Přesun k větší bombastičnosti a mysterióznímu dění se mi až tolik nelíbil. ■ Vystihující video s nepůvodní hudbou (je otázkou, jestli se spoilery - v seriálu se děje více zvláštních věcí a ne vše, co vidíte, je tak, jak vypadá) https://www.youtube.com/watch?v=w99_KF9wyNw ()