Japonský diplomat Kuroda Kurosaku pracuje v protiteroristickém oddělení. Jeho novým parťákem je Ogaki Rikako, členka japonské policie, kterou ostatní kolegové považují za vhodnou jen pro kreslení map. Společně řeší starý případ vraždy, který je zavede na mnohá místa světa. (Vavča)

Zíza

Velké plus seriálu je, že postava Kurody Kósaka je velmi dobře napsaná. Tak dobře, že dokáže ohýbat některé neduhy ostatních postav, které vám nakonec nepřijdou tak strašné. Je to v podstatě dobře napsaná píseň: začátek vás navnadí, chcete slyšet, co bude dál, ale postupem se tempo rozvolní a možná dokonce přemýšlíte, jestli má cenu píseň doposlouchat až do konce, ale pak se do toho najednou bubeník a závěr písně už vás zase baví poslouchat a nejste ze skladby zklamaní. To samé se mi stalo s tímto seriálem. Nemluvě o tom, že studuju mezinárodní vztahy v Asii, tak mi z mého „odborného“ hlediska přišly některé aspekty zajímavé. Hlavně v tom, že v té době se Japonsko začalo odkloňovat od přílišné navázanosti na USA v mezinárodních vztazích a po nástupu Abeho na konci roku 2012 to začalo mít trochu rychlejší spád. Seriál se zřejmě hodil do nálady. Slabší 4*. ()

Vavča

Komu se líbil http://www.csfd.cz/film/259472-amarufi-megami-no-hoshu/ a jeho hlavní hrdina, diplomat Kuroda, bude určitě překvapen, že film vyvolal takový úspěch. Fuji TV totiž zadala výrobu seriálu. Přiznejme si, že seriál mě velmi příjemně překvapil, ať už hereckým obsazením(lehce zmatená pomocnice Shibasaki Kou, kterou jsem nepoznal jak je jiná oproti filmu Ohoku, vážně ginko kawaii, Byeong-heon Lee v sekundární vděčné roličce špióna, že by trénink na Iris 2?!) Také tím, že neselhává v detektivní rovině, udržování správného poměru, napětí, tajemna. Navíc Yuji Oda jako hlavní persóna svým výkonem seriál táhne nahoru, pro mě je to charismatická hvězda, která dost možná udělá největší kariéru ve středních letech. Jeho diplomat Kuroda neoplývá žádnými super cool schopnostmi, ale neváhá dát soupeřům na budku, pokud nastane ta potřeba, kromě toho ovládá něco mnohem cennějšího mozek! Což není v detektivních seriálech zase tak časté. Díly 8,9 jsou trošku slabší, zbytečně polopatické, ale závěr vše narovná. V rozhovoru mezi hlavním zloduchem a Kurodou zazní některé nečekaně závažné myšlenky, ohledně úlohy Japonska ve vztahu k USA, zahraničí obecně. Samuel Huntigton a politologové si asi budou mnout ruce a říkat, vidíte říkali jsme Vám to už před lety, že Japonci nejsou spokojení se svojí zahraniční politikou a svým směřováním, pokud je to skutečně většinové cítění japonské společnosti, máme se věru nač "těšit". Nicméně zpět k seriálu má úžasné ost, které všechny scény dokonale podbarvuje, nebo graduje tím správným způsobem, jeho autor http://wiki.d-addicts.com/Kanno_Yugo odvedl vynikající práci, která může soupeřit se špičkami oboru jako je Hiroyuki Sawano, Yoko Kanno a mnozí další. Pokud hledáte zajímavý neobvyklý seriál, myslím, že jste tady na správné adrese, zejména v době, kdy si kdejaká hrůza hraje na detektivní seriál. ()