Skupinka piatich dobrodružných filmárov sa rozhodne, že nakrútia interaktívny film, ktorý sa bude zaoberať povahou zla. Čoskoro sa však stanú obeťou svojich vlastných zámerov, keď prebudia to, čo malo byť navždy ukryté v útrobách stavby známej ako Von Diebitsch Manor. (misterz)

LIVINGDEAD

Pět filmových nadšenců navštíví starý dům, aby zjistili původ zla a natočili horrorové záběry. Brzy ale zjistí, že v děsivém domě nejsou sami. Dům sloužil v minulosti k odložení postižených, znetvořených dětí. Na děckách se však prováděly hrůzné zločiny. A pár těchto mutantních kanibalů i nadále na pozemku přežívá. Je zajimavostí, že jeden mutant chtěl obětem pomoci. Jak to u horrorů bývá, nekončí to happy endem :-) ()

ricci.s

Kto má rád mutantské krváky s jednoduchým a priamočiarym dejom (skupinka ľudí verzus mutant), množstvom naháňačiek, slušnými maskami a poriadnou brutalitkou, ten si príde na svoje. Kto hľadá viac a potrebuje riešiť rozpočet, scenár, chovanie postáv, logiku toho celého a podobné pičoviny, môže rovno odbočiť. Ja som ten prvý prípad, a dal by som aj plný počet, keby množstvo scén nebolo v tme. ()

George Stobbart

Pohodový ozploitation, ktorý sa vcelku nenápadne priplížil z Austrálskych krajov a aj keď neponúkne vlastne nič, čo by hororový divák ešte nevidel, pozerá sa veľmi dobre. Partia začínajúcich filmárov sa vydáva točiť dokument o starom, opustenom, strašidelnom sídle, ktoré samozrejme až také opustené nie je. Postupne ich tu totiž začne masakrovať zmutovaný čudák, vďaka ktorému na túto návštevu len tak nezabudnú. Mutantí vzhľad je vcelku zaujímavý a slušne spracovaný, rovnako ako vlastne celý film. Atmosféra je fajn, vraždy tiež, nechýba brutalita, teror a všetko to má dobrý spád. Trochu nezvykle pôsobí aj opačný postup oproti podobným hororom; vraždy začnú vcelku rýchlo, bez nejakých opletačiek a keď je pred finálnou tretinou väčšina zúčastnených mŕtva, film začne spomaľovať, hrať skôr na atmosféru, viac vŕtať dovnútra, zaoberať sa dejom a poukazovať na vysvetlenia, kým to všetko rázne (a podľa mňa ideálne) uzavrie. Ale aby som iba nechválil, tak treba spomenúť, že to má aj slabšie miesta, žánrovú predvídateľnosť, logické chyby, nevyužitý dejový potenciál a čierny humor tam, kde občas moc nepasuje. Hodnotenie by som videl niekde medzi 3 a 4 hviezdami, ale keďže tu hrá moja obľúbenkyňa Samantha Noble, prikloním sa k vyššiemu. ()

castor

Zase jsem si chtěl po delší době odpočinout a vypnout mozek u řádně béčkového hororu, tak jsem hledal a hledal – a že já blbec radši doma nezval do ruky třeba vysavač. Někomu to může připomenout sérii Wrong Turn, jenže tam se kameraman alespoň umně zajímal o partie lahodící pánskému oku, scénárista přišel s ne úplně triviálními dialogy i roztomile úsměvnými momenty, mordy byly vtipné, brutální i nápadité zároveň a divák byl tak s ohledem na prachmizerné očekávání většinou mile překvapený. Tentokrát jsou ale zmutovaní kanibalové spíchnutí snad z nějakých upatlaných zápisků patnáctiletého fandy pokleslého žánru, který dělá z téhle amatérské návštěvy masa milujících vidláků dost otřesnou záležitost!! Kdo nemá 70 minut zbytečného času, tak ruce pryč.. ()

darkrobyk

Film o mladých filmařích, co se rozhodnou natáčet v prostorách viktoriánské vily s nevalnou pověstí, jako by vypadl z 80.let. Inspirace všemi možnými Texaskými masakry (ten je i přímo zmíněn ve filmu), Horami s očima, Pachy krve a Masakry v kopcích je jasná poměrně brzy, byť jsem trochu zadoufal, že by šlo spíše o gothiku. Škoda, interiéry zpustlého domu plného špíny a pavučin se nabízely jako kulisy pro černý román. Na druhou stranu oceňuji, že se z toho nevyklubala trapná duchařina. Logika jde samozřejmě často stranou - zkuste běhat po lese jako srnka s mačetou v břiše nebo pádit s větrem o závod, když jste si vyhodili koleno... - , ale v těhle filmech jde nakonec stejně jen o krev. A právě gore mohlo být šťavnatější, proto víc hvězd nedám, byť se dočkáte nejen useknuté hlavy či propíchnuté blondýny, ale i laškovného lovení v břišní dutině, až střeva padají... Víc zde ovšem nehledat. Jo a pár hezkých statických snímků s měsícem, ty mají též moc pěknou atmosféru. ()

Karamanlis

Povšimnutiahodná austrálska buranská vyvražďovačka na spôsob Hills Have Eyes či Wrong Turnu, vsádzajúca najmä na bezdôvodné násilie, brutalitu a gore, ktoré je tu mimochodom na slušnej úrovni. Príbeh a postavy sú tu druhoradé, ide v postate len o to, čo najrýchlejšie odškrtať kolónky s menami zavraždených, čo ani nevadí, hoci ja osobne mám radšej, keď sa obete nesprávajú ako splašené ovce a snažia sa klásť aktívny odpor. ()

Morholt

Docela zábavný hixplotation, kdy si v areálu opuštěného australského sídla podá partička mutantů skupinu mladíků a mladic, kteří nejsou, kupodivu, ani moc tupí a uřvaní. Zejména bych ocenil blondýnu, která se probere vedle bezhlavého torza a místo toho, aby ječela jak na lesy a upozornila nepřítele, podaří se jí zůstat zticha. Gore tak akorát, mutanti celkem vyvedení, stopáž fajn. Jen mi trochu vadilo, že se mi nepodařilo splašit jinou než francouzskou verzi, protože žabožroutštinu zrovna dvakrát nemusím. Ale snést se to dalo. 60% ()

FromHell

Dosť slabé,čakal som viac.Mám rád filmy s podobnými zdegenerovanými hnusákmi,no toto je len slabučký odvar na spôsob The Hills Have Eyes a Wrong Turn.Masky boli celkom priemerné,gore ma nejako obzvlášť neoslovilo a herecky tiež nič moc.Celkovo sa jedná naozaj o podpriemernú vykrádačku,ktorá nepriniesla vôbec nič nové. 40 % ()

Flaxik

Koupím cedník, teče. Zalepím ho, necedí. Nějak jsem neměl ánung, jak mám tenhle film vnímat. Napětí tam bylo méně než na baterii z trabanta, ksichty mutantíků smrděly nízkým rozpočtem, krve tam bylo pomálu (oproti třeba Pretty Woman hodně, ale na tenhle typ filmů bída) a byla tam tma jak v prdeli. Prostě to nefungovalo ani jako horor, ani jako gorefest ani jako kozí přehlídka, prostě nic, nic, nic. Objektivně na jednu hvězdu, tu druhou přihazuju za rozkošné hledání klíče v břišní dutině. ()

BLabaKAn

Pět filmových dobrodruhů si vyrazilo na tajuplné místo, aby se podrobili on-line interaktivnímu filmu zkoumající pravdu o děsívém místě plné zla. Ale brzy se sami ocitnou předmětem svých záměr, protože odhalí odpornou pravdu, že na místě přežívají mutanti, kteří se převážně živí zvědavci . . . ()